Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Odszraniacz itp...

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Odszraniacz itp...

Post autor: fotografiks »

Dobry.

Macie jakieś sprawdzone odszraniacze?

Testowałem dwa w zeszłym roku (jakieś z Tesco i podobne) i :

> Jeden podwoił ilość lodu na szybie.
> Drugi roztopił szron lecz szyba pokryła mi się warstewką białej mgiełki przez którą nic nie było widać i dopiero po 10min. było można jechać jak nawiew sobie z tym poradził.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Odszraniacz itp...

Post autor: figo »

jak jest gruba warstwa lodu na szybie to nic nie poradzi, ja skrobie po prostu i się nie przejmuję, wiadomo rysuje ale co poradzić :?

używałem i żaden nie spełnił oczekiwań:
- K2
- autoland
- chyba też sonaxa miałem
HR
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Odszraniacz itp...

Post autor: Edi »

Kiedyś raz użyłam jakiegoś (nie pamiętam niestety firmy). To był pierwszy raz, jedyny i ostatni. Może i lód rozpuścił, ale upaprał mi szybę. Trochę mi zeszło zanim ją oczyściłam. Może kto ma lepsze doświadczenia ......
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Odszraniacz itp...

Post autor: loot »

Ciekawe, ja zawsze dobre doswiadczenia, a biore zawsze jakis randomiczny
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
pawels
Posty: 38
Rejestracja: 11 cze 2013 21:31
Auto: CG4
silnik: 2.0 147KM
Lokalizacja: CBR

Re: Odszraniacz itp...

Post autor: pawels »

Najlepiej jest zakryć szybę na noc. A odszraniacz na boczne.
CG4
RC 46
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Odszraniacz itp...

Post autor: fotografiks »

Wracając do tematu z poprzedniej zimy i przed kolejną.

W zeszłym roku ot tak przetestowałem wszystko co mieli na półce w Macro:

Obrazek
Obrazek

Cen nie pamiętam, ale wszystko miedzy 13-18 zł z wyjątkiem jednego za piątaka.
Autoland,
Turtle w sprayu,
Turtle zwykly psikacz,
Sonax,
I jeszcze jeden był - > Cos co wygladało identiko jak Sonnax tylko kosztowało 5 zł;) akurat na foto tego nie mam, ale może znajde butelke to dorzuce - juz nie pamietam nazwy ale butelka, kolor i zapach ten sam co sonnax i trzy razy tansze:) A stosunek -> efekt do ceny najlepszy.


Testowałem psikając pół szyby jednym - drugie pół jakimś drugim...
Generalnie wszystko działa podobnie, a nawet wydało mi się te tańsze lepiej :D

Fajnie śmiga ten Turtle w sprayu bo ręka się nie męczy i wali pod dużym ciśnieniem, lecz szybko się kończy ;) Wyjechałem go po kilku razach...

Minus jest taki ze czasami przy dużej wilgotności szyba zachodzi taką mgłą jak cholera i nic nie widać... wiec i tak nie da się od razu jechać - plus taki ze nie musimy drapać - ogranicza się to tylko do ściągnięcia gumowym czymś pozostałości z szyby. Trzeba to zrobić i inaczej przymarznie i będzie jeszcze gorzej.
Zanim środek nie odparuje do końca też lepiej nie psikać płynem i nie machać wycieraczkami... bo wtedy warstwa tej mgły, która siada i przymarza jest jeszcze większa i jest totalna klapa;) Trzeba stac z minute i czekać aż mgiełka zejdzie.

Przy warstwie lodu ok 2-3 mm każdy płyn wymiękał jak pozostawiłem go samemu sobie. Trzeba psikać i od razu ściągać lód, inaczej alkohol i inne smakołyki z niego odparują i ładnie nam pogrubi warstwę lodu;)

PS.
Jeden mi się wylał w aucie - autoland - po wrzuceniu na tył za fotel się odkręcił... Waliło ze dwa tygodnie niemiłosiernie, a przy kontroli i dmuchaniu wyszło ze coś mam. Przy drugim dmuchaniu zaraz po wyjściu z auta także - dopiero po 3 minutach stania i oddychania na świeżym powietrzu mnie puścili ;)
Łeb mnie też bolał pod dłuższych jazdach wiec generalnie "parę dobrych procent" to ma na pewno;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
seba2213
Posty: 283
Rejestracja: 25 lip 2014 21:15
Auto: Accord Coupe VI
silnik: V6
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odszraniacz itp...

Post autor: seba2213 »

Słyszałem kiedyś w Magazynie motoryzacyjnym w radio o nagrzewnicy akumulatorowej z programatorem.
Programuje się szyba od wewnątrz jest nagrzewana.
http://nagrzewnice.biz.pl/2011/12/19/mi ... wa-unitec/" onclick="window.open(this.href);return false;
Bez czekania i drapania
ODPOWIEDZ