Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wymiana spręzyn - amortyzator przedni

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Wymiana spręzyn - amortyzator przedni

Post autor: qba11 »

Witam,

Zabrałem się dzisiaj za wymianę sprężyn. Tył poszedł bez problemu a przód niestety już nie. Śrubka w górnej części po skręceniu sprężyn sciągaczami jest obrobiona. Chodzi o ampol co podtrzymujemy aby się amor nie obracał przy odkręcaniu śruby. Wbiłem ampol na chama odkręciłem śrube prawie do konca ale po wbiciu gwint zrobił się szerzy i sruba utknęła. Zastanawiam się jak sobie dać z tym rade, czy pozostaje mi tylko wymiana amortyzatorów?

Macie jakieś sugestie?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wymiana spręzyn - amortyzator przedni

Post autor: MuzykGrzes »

Miałem podobny problem u siebie (masz z resztą opisane co i jak w temacie zmiany sprężyn na Eibach) Ja nakrętkę wykręciłem kluczem pneumatycznym kiedy sprężyna była naciągnięta i dociskała nakrętkę.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Wymiana spręzyn - amortyzator przedni

Post autor: qba11 »

Niestety nie mam pneumata. Może mi się uda ogarnąc od kogoś znajomego:/

Myślałem, że pójdzie wszystko OK a tu klops:/ Jestem załamany, pewnie znowu nie będę mógł spać:/

Walentynki mi się udały :(
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wymiana spręzyn - amortyzator przedni

Post autor: MuzykGrzes »

Ja kręciłem elektrycznym , możesz jeszcze spróbować rozciąć ten nieszczęsny koniec pręta i wsadzić tam płaski śrubokręt (musisz taki dopasować żeby nie był szerszy od nakrętki) i wtedy próbować.
Możesz tez z nasadką podjechać do wulkanizatora (bo może nie mieć takiej małej) i tam spróbować.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Wymiana spręzyn - amortyzator przedni

Post autor: Prywo »

ja w swoim też miałem uszkodzone te gniazdo na ampul i dorwałem kawałek grubej gumy, przez nią złapałem morsem za tłoczysko i odkręciłem nakrętkę.
po operacji na tłoczysku nie było śladu
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
qba11
Posty: 117
Rejestracja: 19 sie 2014 23:31
Auto: Accord 98-03
silnik: 3.0

Re: Wymiana spręzyn - amortyzator przedni

Post autor: qba11 »

Dzięki Panowie za pomoc. Nakrętkę musiałem przeciąc następnie przegwintowałem śrube, założyłem nowe nakrętki i jest OK.
To samo zrobiłem po drugiej stronie aby obie nakrętki były nowe.

Założyłem sprężyny firmy Vogtland -40mm i naprawdę ładnie siadł, dużo lepiej niż na eibachach. (nawet wydaje mi się, żę więcej niż 40mm). Co do komfortu to żadnych zmian, jest aby minimalnie sztywniejszy ale to na plus.

Między przodem i tyłem nie ma żadnej różnicy w wysokości. Postaram się wrzucić w wolnej chwili jakieś foty;)
Awatar użytkownika
kozi666
Posty: 63
Rejestracja: 24 lis 2015 09:39
Auto: 2001
silnik: 2.0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Wymiana spręzyn - amortyzator przedni

Post autor: kozi666 »

witam przymierzam się do kupna właśnie sprężyn vogtland masz jakieś foto może na aucie :)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ