Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
kor
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2012 13:31
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0iV6

Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: kor »

Drodzy forumowicze - sprawa wygląda następująco:

Skrzynia szarpała, czy ciepła, czy zimna, wymiana oleju (statyczna) nic nie dała. Auto trafiło do skrzyniarza, najpierw kombinował z elektrozaworami (miał dostęp do części używanych). Dalej lipa, więc decyzja: rozbieranie skrzyni. Po rozebraniu okazało się, że tarczki są wyślizgane (widziałem je) - zostały wymienione, skrzynia zalana świeżym olejem (nowy filtr), poskładana i:
Jak jest rozgrzana pracuje super. Jak zimna NIE! Szarpie i to chyba mocniej niż wcześniej. Da radę jeździć, trzeba ją wyczuć, po prostu dać za każdym razem jej trochę czasu, bo przerzuca biegi z opóźnieniem i szarpiąc. Wiadomo - gdy czekając na zmianę biegu, np. z P przełączając na D, jeśli się pospieszę i dam za dużo gazu - szarpie i buksuje kołami :) Podobnie, gdy dojeżdżam np. do skrzyżowania, gdy zrzuca z 2 na 1, czuć szarpnięcie. Co prawda nie wiem, czy problem dotyczy wyższych biegów, bo zanim rozpędzę auto poza miastem, skrzynia zaczyna się już rozgrzewać i objawy mijają.
Z podpowiedzi jednego z forumowiczów wynika, że winne mogą być elektrozawory od ciśnienia głównego. Najpewniej tak jest, ale mam pytanko: może ktoś z Was ma jakieś elektrozawory, może polecicie konkretny zakład gdzie je regenerują. Wiem, że w aso kosztują fortunę (1200-1500) ale gdybym miał wytypowany konkretnie 1 czy 2 i wiedział, że po ich wymianie auto zacznie się zachowywać normalnie, to i może nawet bym się szarpną :)

Chcę skrzynię doprowadzić do dobrej kondycji, bo auto w zasadzie należy do mojej Pani... jest też opcja, że jeżeli się poddamy i nie będziemy jej już robić, to ruszę kontakty w US i może skombinują manuala od Acury ;)

pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi!
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: rychu94 »

jeżeli skrzynia była robiona to na pewno siateczki na elektrozaworach były czyszczone :?: ja bym zalał jeszcze czarnego lubegarda i zobaczył jakie będą efekty :idea:
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: Tecu »

Mam bardzo podobnie przy stawaniu gdy zrzuca na 1 jest szarpniecie ,czasem mniejsze a czasem porządnie jebnie :( z podpowiedzi znajomego może to być sprzęgło hydrokinetyczne bo to chyba one powinno niwelować zrywy :/ jak myślicie ?
Awatar użytkownika
kor
Posty: 27
Rejestracja: 10 cze 2012 13:31
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0iV6

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: kor »

Tak, siateczki na ezaworach były czyszczone.. Co prawda mechanik mówił o sprzęgle, ale czy jak ono byłoby uwalone, to na rozgrzanej skrzyni też powinno szarpać?
Adi
Posty: 51
Rejestracja: 25 lip 2013 22:41
Auto: CG2
silnik: v6
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: Adi »

Napisałem do Ciebie wiadomość a dopiero później tu zobaczyłem :D
Tak jak koledzy mówią trzeba by sprawdzić siteczka mechanik mógł je czyścić ale mógł nie koniecznie dobrze wypłukać skrzynie...
Resztę masz w wiad. ode mnie na temat elektrozaworów.
Pozdro!:P
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: loot »

Adi nie bądź taki nieśmiały, taka wiedza może się kiedyś przydać, chętnie przeczytamy to PW 8-)
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Nostromo
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2013 16:41
Auto: Accord 03-07
silnik: 2.4

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: Nostromo »

No właśnie napisz cos o elektrozaworach bo sam jestem ciekawy jak można je czyścić
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: Tecu »

Też mi po głowie chodzi czyszczenie ale nie chce w ciemno bo jeszcze narobie szkody
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: misio40 »

loot pisze:Adi nie bądź taki nieśmiały, taka wiedza może się kiedyś przydać, chętnie przeczytamy to PW 8-)
x 2
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: Proszę o opinie w sprawie problemów ze skrzynią...

Post autor: womer »

nie wiem czy coś tu wniosę ale patrząc na problemy kumpli to warto jeszcze sprawdzić łapy-poduchy silnika oraz przeguby wewnętrzne- to też są powody złej pracy skrzyni
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
ODPOWIEDZ