Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Byk 9

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
lotwock
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2012 22:10
Auto: cg4 2000
silnik: 2.0

Re: Byk 9

Post autor: lotwock »

Mi sie udalo zamontowac zle i silnik nawet na chwile nie zagadal, ale w acco moze jest inaczej. Co w ogole Ci sie stalo i jak zregenerowales aparat?
Awatar użytkownika
Maniek
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2013 19:57
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Byk 9

Post autor: Maniek »

lotwock pisze:Mi sie udalo zamontowac zle i silnik nawet na chwile nie zagadal, ale w acco moze jest inaczej. Co w ogole Ci sie stalo i jak zregenerowales aparat?
Problem jak w tytule, a też bardzo delikatnie poszarpuje przy stałej prędkości.''Regeneracja'' polegała na czyszczeniu styków aparatu i palca i dorobieniu nowych śrub od kopułki gdyż stare się ukręciły przy odkręcaniu.
lotwock
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2012 22:10
Auto: cg4 2000
silnik: 2.0

Re: Byk 9

Post autor: lotwock »

a orientujesz sie jak czujnik (ten czarny) zczytuje sygnaly z walka?
Awatar użytkownika
Maniek
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2013 19:57
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Byk 9

Post autor: Maniek »

lotwock pisze:a orientujesz sie jak czujnik (ten czarny) zczytuje sygnaly z walka?
nie wiem i nie mam pojęcia jak to zrobić.
lotwock
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2012 22:10
Auto: cg4 2000
silnik: 2.0

Re: Byk 9

Post autor: lotwock »

czujnik zczutuje polozenie cylindra z tego walka ktory sie obraca w aparacie, czyli teoretycznie pod czujnikiem powinien byc na walku jakis dzyndzel ktory obracajac sie mija czujnik w bardzo bliskim polozeniu i wtedy czujnik lapie ten gorny punkt cylindra. Ale nigdy nie zagladalem do aparatu w acco i po Twoich zdjeciach zastanawiam sie czy na pewno a acco jest poodbnie jak w innych autach
ODPOWIEDZ