Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG4 by KOko

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

Zobaczę, co przyjdzie z Ali. Nie bardzo mnie urządza kupowanie po 3zł/szt. w tym przesyłka po dyszce, gdy za 1$ mam 20 sztuk (tylko trzeba trochę się naczekać). Ale jeśli to nie wypali to być może zamówię i takie ;)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: Bonio »

u mnie zwykłe w5w też paliło co tydzień albo 2, a stosowałem i w3w i w5w
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

Takie małe foto poglądowe na to, co na razie z nudów sobie działam:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wymiana żarówek w zegarku, przycisku awaryjnych, podświetleniu przeciwmgłowych, cruise'a oraz szyberdachu na LEDy to ciężka robota. Gdy led jest dobrze dopasowany, tj. płaski i mały, jak tu: http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... SX342_.jpg to montuje się łatwiutko, ale najczęściej nie oświetla dobrze każdego miejsca w obudowie i przyciski i inne elementy są oświetlone słabiej niż przez zwykłą żarówkę OEM, a nie raz nawet w ogóle nie widoczne w nocy. Natomiast ja kupiłem takie ledy: http://i.imgur.com/0Jzvt1A.jpg i one nie są idealnie wpasowane w otwory, trzeba się potrudzić by je zamontować. Albo rzeźbić w podstawce leda, albo wciskać na pałę i modlić się, żeby akurat dobrze się ułożyła polaryzacja, bo wyciąga się go zwykle rozwalonego. Większośc przycisków, zegary, licznik mają nałożony filtr zmieniający barwę. Przy białym podświetleniu zegary stają się jasno błękitne, przyciski i zegarek zaś mocno niebieskie. Czekam na resztę ledów, popróbuję parę kombinacji kolorystycznych i albo znajdę jakiś miły kolor albo wymienię wszystko na normalne żarówki.

Obrazek Obrazek

Nie porobiłem jeszcze fotek jak świecą przyciski, ponieważ ledy po montażu "na siłę" zaczynają się sypać i coś je rozłącza, niektóre świecą ok, niektóre pomrygują bardziej niż stroboskop na techno party.
Natomiast tu filmik jeszcze przed wymianą żaróweczek z przycisków od cruise itd. jak wygladają zegary na ledach:
https://www.youtube.com/watch?v=zy_dpFvcFy0

W zegarach licznika siedzą takie W5W: http://www.aftertech.eu/ebayimages/1605 ... 10bdef.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: Trojan »

Spoko kolorek wyszedł
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 779
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: wysio »

Dlaczego czerwone pole obrotomierza i te mniejsze kreseczki nie są widoczne? Też będę zmieniał na diody, ale jak ma tak wyglądać, to szkoda mojego czasu. Chciałbym, żeby wszystko się świeciło na jasno, jak to pokrętło od regulacji temperatury.

Wysłane poprzez Tapatalk
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016 09:54 przez wysio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: artiszeg »

Fajnie wyglada i pasuje do ledow z radia. A podświetlenia wyświetlacza klimy nie da sie wymienić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: Bonio »

ja tam stosowałem żarówki, nic lepszego nie było, choć też je często paliło, ale do ledów nie mam cierpliwości no i zawsze coś mi w nich nie pasowało, przeważnie kąty świecenia
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

Stronę wcześniej podałem link do amerykanckiego forum, gdzie koleś zrobił idealnie biało, odwrócił polaryzację na licznikach i wyświetlaczach, podoklejał więcej ledów itd. (http://www.v6performance.net/forums/6th ... 1-0-a.html) Jak chcesz to przeczytaj tamten wątek. Aby wszystko świeciło jasno biało to trzeba się pozbyć filtru z zegarów oraz przycisków.
Ja na razie sobie to wszystko testuję, nie jest to efekt końcowy tylko pokazanie kawałka roboty.
Co do podświetleń climatronika, gdy kręciłem filmik to miałem wstawiony tylko jeden led, który podświetla pokrętło od temp oraz przycisk AC. Czekam na resztę ledów by pozmieniać w reszcie miejsc.


::EDIT::
..a tymczasem wpadł nowy mod. Tłumik końcowy od Proex'a. Niestety musiałem się natrudzić i namartwić przy zamówieniu, bo tłumik, który dostałem za pierwszym razem to był chyba od Seicento a nie Accorda. Zupełnie inna pucha. Zaangażowałem nawet regreta w pisaniu maili do Proex'a by mi poprawił to co przysłał. Odesłałem, poczekałem, przyszedł drugi, tym razem okay, nie było problemów przy zamontowaniu.
ObrazekObrazek

Na aucie:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Dodatkowo by siedział sztywno zgodziłem się by tłumikarze dali dodatkowy uchwyt wykorzystując jedną z dziur.. nie wiem czy to nie od montowania chlapaczy? W każdym razie, mi to nie przeszkadza.
Obrazek

Tłumik gra ładnie, gdy wdepnę gazu jest basowo, gdy jeżdżę normalnie to słychać go tak samo jak tłumik OEM, może o jakieś 10% głośniej w środku w aucie, ale nie denerwuje to ucha, a tego się obawiałem. Gdy znajdę czas to nagram filmik jak to brzmi.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: regret »

no i siadlo ladnie :D
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: krisss111 »

jak widzę ten wydech na wprost , to mi się tylko z jednym kojarzy :-D

Obrazek
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Zablokowany