Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wyciek spod miski olejowej

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
yogurt86
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2011 15:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20b5

Wyciek spod miski olejowej

Post autor: yogurt86 »

Witam. Dzisiaj miałem okazje zajrzeć pod auto i stwierdziłem wyciek oleju spod miski olejowej. Zbliża się wymiana oleju więc warto było by się tym zająć. Z tego co udało mi się dowiedzieć to nie ma tam uszczelki, jedynie sylikon. Dawno temu robiłem już coś podobnego ale tam miałem uszczelkę a tu to nie mam pojęcia jak zrobić to porządnie żeby nie ciekło?
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: stars »

Jesteś pewien, że spod miski? Może wyciek jest gdzieś indziej i przez miskę ścieka.
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: ejec »

To jest zapewne simmering który przecieka na łaczeniu lub tak jak mi jeden mechanik mówił że z jednej strony jest silikon a z drugie właśnie simmering. Mi też cieknie na silikonie raz , częsta przypadłość Hond, na początku się tym przejmowałem ale mi tego bardzo mało cieknie i kontroluje olej co jakiś czas bo naprawa jest nie opłacalna jak dla mnie ;) no ale chyba że nie masz co robić z pieniędzmi lub ostro się leje. Co do naprawy to zapewne trzeba dać więcej silikonu ;)
yogurt86
Posty: 20
Rejestracja: 14 lut 2011 15:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20b5

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: yogurt86 »

Tak, spod miski na bank. Wymyłem całość i sprawdziłem. Trochę mocno się poci więc trzeba się tym zająć. Po nocy w garażu to zawsze mała plama zostaje na podłodze. Olej kontroluje cały czas, zaraz po wymianie dokupiłem zapasowy literek na dolewkę i co jakiś czas dolewam. No nic niedługo kolejna wymiana oleju, przy okazji rozbiorę, nawale sylikonu i powinno być dobrze ;) Pzdr
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: cisek33 »

pytanie zasadnicze czy chcąc zdjąć miskę olejową trzeba odkręcać wydech?
jaki silikon zastosować do uszczelnienia miski? http://allegro.pl/masa-uszczelniajaca-s ... 70818.html" onclick="window.open(this.href);return false; to będzie dobre?
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: Tecu »

Każdy na wysokie temperatury
Awatar użytkownika
Mial187
Posty: 323
Rejestracja: 22 maja 2013 21:08
Auto: Accord Coupe
silnik: 3.0 v6

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: Mial187 »

Od kilku dni mam to samo. Zaczęło się pocic, później trochę kapac i nagle na jakis czas przestało az do dzisiaj. Obstawiam na simmering niestety na 99% i z tego co pamoetam, trzeba odkrecic wydech do samej wymiany uszczelki
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: MuzykGrzes »

Chciałem nadmienić że nakładanie wszelkich silikonowych uszczelniaczy na gumowe uszczelki mija się z celem. W przypadku takich uszczelniaczy stosuje się je metal na metal. Doszczelnianie uszczelki (w narożnikach uszczelki) polecam Dirko (produkcji Elring)
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: przemek »

ale pod miską nie ma uszczelki. ..
Obrazek
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wyciek spod miski olejowej

Post autor: MuzykGrzes »

Jak zdejmowałem skrzynię to dałbym sobie coś odciąć że pomiędzy blokiem a miską olejową jest uszczelka (taka na pewno jest w Cifku) jutro mam trochę robótki przy Złomku to sprawdzę bo na japancars.ru nie ma odpowiednich katalogów/ lub uszczelka nie występuje.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ