Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Coupe V6 - Trojan-->Heble 320mm str.44/nowe koło str.46

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: Trojan »

Wydaje mi się ,że u mnie jest OBDI czyli raczej błędu nie powinno wywalić po zaślepieniu,z tego co czytałem ale nie chce mi się tego rozbierać znowu. :? Może następnym razem ja się uświni.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: kbl100 »

obd2b masz ;)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: Trojan »

Gdzieś czytałem posta Prywo,on miał młodszą od mojej i pisał ,że ma OBDI :roll:
Nie będę się upierał bo nie znam się za mocno :) A jak to sprawdzić ?
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: kbl100 »

na 100 % obd2. Wystarczy zobaczyć jakie są kostki od kompa. Jeżeli 3 rzędowe to obd2
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: kbl100 »

Te małe kostki w obd2 które są puste są do skrzyni automatycznej i w przypadku 3.0 v6 bedą zajęte
Załączniki
ecu obd
ecu obd
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: Trojan »

Coś czytałem ,że jeżeli już zaślepi się blaszką EGRa przy OBDII trzeba by zostawić kilka małych otworów w tej blaszce żeby był jakikolwiek przepływ ,żeby błąd nie wyskakiwał ale już o potwierdzeniu tej metody nic nie było napisane :? Obawiam się tylko ,że te male otworki momentalnie się zapchają.
Pewnie będę musiał próbować na własnej skórze ale generalnie podejrzewam ,że zostanie jak było czyli bez żadnej blaszki.
Sam EGR zdjąłem ,mam go w domu , delikatnie przeczyściłem.
Czy zakładając go na miejsce trzeba jakimś klejem tą uszczelkę przesmarować czy wkładać jak była :?:
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: kbl100 »

te dziurki są bez sensu bo w takim razie syf dalej by leciał. U mnie i u wielu osób na hakp było jak najbardziej ok po zaślepieniu egr-a. Przykręć normalnie tak jak było o ile ta uszczelka jest cała.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: Trojan »

kbl100 pisze: U mnie i u wielu osób na hakp było jak najbardziej ok po zaślepieniu egr-a. Przykręć normalnie tak jak było o ile ta uszczelka jest cała.
Ale na OBDII?
Uszczelkę mam całą.


Edyta 8-)
Zaślepiony ,przejechałem ok 16km ,różnie,szybko ,wolno i na razie nie wywala błędu.Zobaczymy jak dalej będzie.
W każdym razie po tych czyszczeniach mam wrażenie jakby równiej pracował samochód ,obroty ładnie stoją w miejscu ,jak klime włączam praktycznie nie drgną.(na postoju oczywiście) :) Czyszczenie coś dało. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: ejec »

No czyszczenie to teraz nic nie dało jak jest zaslepiony ;) Czym zaslepialeś ? Tam takie temp są że łatwo przepalić blaszkę.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Coupe V6 - Trojan

Post autor: Trojan »

:lol: :lol: no to taki ze mnie mechanik właśnie.
Na razie blaszka ciut grubsza jak taka najprostsza z puszki,jakby 2 razy taka od puszki.EGR się szybciutko ściąga to za jakiś czas tam zajrzę i zweryfikuję jej stan.
Samego EGR nie rozbierałem na części tylko wyczyściłem powierzchownie,najwięcej dłubałem w tych kanałach, w kolektorze i pod EGRem.
Zablokowany