Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Silnik z Prelude

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
blackbazyl
Posty: 22
Rejestracja: 29 lut 2012 13:50
Auto: Accord 98
silnik: 2.3

Silnik z Prelude

Post autor: blackbazyl »

Witam. Chyba będę musiał wymienić silnik w aucie i zastanawiam się nad włożeniem h23 z prelude (kosztowałby mnie niewiele)
Co o tym sądzicie???
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Silnik z Prelude

Post autor: maxel »

Zainteresuj się tym tematem:
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=318
ogólnie H22A7 pasuje na wszystkie łapy, nic nie trzeba przerabiać, inne już tak, bo w pralce inaczej one leżą
frajcik
Posty: 76
Rejestracja: 12 sty 2013 19:07
Auto: ce9 cg2
silnik: f22z2 j30a1
Lokalizacja: Susz / Gdańsk

Re: Silnik z Prelude

Post autor: frajcik »

w tym pomysle sa 2 wazne rzeczy
ktory masz rocznik (czyli które obd)
no i w jakim celu (domniemam ze siedzi f20) jak masz f20 zajechane i szukasz motoru na przekladke to po kosztach mozna sprobowac go upchac
dla osiagow slaba sprawa bo rewolucji nie bedzie, choc nie powiem h23 sa fajne motory i maja dobry gang
auta uzywasz na codzien czy na przejazdzke? jak na codzien to ja bym nie kombinowal
motor masz dostac z osprzetem, wiazka i ecu czy goly?
Były: Accord CC7-> Civic EJ1-> Accord CE9 (w kapitalnym remoncie)-> Accord CG2 -> Accord CD7 -> Accord CS1 -> Accord CD5
Są: Accord CM1, Legend KA8, Accord CS1
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Silnik z Prelude

Post autor: addamah »

Też kombinuje z h22 do mnie -planuje na wiosnę ,za mało jednak wiem na ten temat

- silniki o oznaczeniu A8,A7 - -wiem że są 200 konne -ale co dalej ,przydałaby się jakaś wieksza wiedza na temat robocizny ,co pasuje co nie , i najlepiej jakiś znany warsztat gdzie to przełożyć -ja jestem z Gliwic.
blackbazyl
Posty: 22
Rejestracja: 29 lut 2012 13:50
Auto: Accord 98
silnik: 2.3

Re: Silnik z Prelude

Post autor: blackbazyl »

U mnie siedzi f23a1. Ostatnio pojawił się jakiś brązowawy szlam w układzie chłodzenia, jakby uszczelka puszczała no i chyba będę musiał zmienić motor. Samochodem jeżdżę na codzień. H22 odpada bo to drogie motory a mi zależy na zminimalizowaniu kosztów.
Myślę też nad f23z5. Powinno chyba wszystko pasować.
Awatar użytkownika
rychu94
Posty: 215
Rejestracja: 31 maja 2011 00:08
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.3
Lokalizacja: EWE

Re: Silnik z Prelude

Post autor: rychu94 »

ściągnij główkę zobacz jak to wygląda wymień uszczelkę ,planowanie montaż i śmigaj dalej najtaniej wyjdzie,motory poniżej 1tyś.nie kupisz,a jak motor to z schutle bodajże a5,na automatach latają i na dodatek nie wykatowane bo jak takie auto katować.powodzenia
były HONDY/SUBARYNY/LEXUS a jest KIZASHI
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Silnik z Prelude

Post autor: Prywo »

addamah pisze:Też kombinuje z h22 do mnie -planuje na wiosnę ,za mało jednak wiem na ten temat

- silniki o oznaczeniu A8,A7 - -wiem że są 200 konne -ale co dalej ,przydałaby się jakaś wieksza wiedza na temat robocizny ,co pasuje co nie , i najlepiej jakiś znany warsztat gdzie to przełożyć -ja jestem z Gliwic.
H22A7 to silnik z Accorda Type-Ra katalogowo ma 212 kucy, a ile mają rzeczywiście to już loteria, ja dowiem się za 2 godziny jadę na pomiar :oops: jak będzie miał z 190 to będzie dobrze 8-)
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Silnik z Prelude

Post autor: fotografiks »

Jak rychu94 mówi reanimuj swojego - i wiesz co masz:)

Na 90 procent kupisz jakąś padline w stanie bardziej niewiadomym niż ten Twój...
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
blackbazyl
Posty: 22
Rejestracja: 29 lut 2012 13:50
Auto: Accord 98
silnik: 2.3

Re: Silnik z Prelude

Post autor: blackbazyl »

Posłuchałem dobrej rady. Cała góra uszczelniona + nowy rozrząd.
Czy wiecie może gdzie można zdobyć jakiś nieseryjny wałek rozrządu do mojego silnika???
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: Silnik z Prelude

Post autor: jary88 »

W moim F23A1 prawdopodobnie wjedzie Z5 Nie ma nigdzie takiego silnika do kupienia jak A1 :(
ODPOWIEDZ