Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Swap K20 k24

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Swap K20 k24

Post autor: regret »

MuzykGrzes pisze:Tylko z tego co pamiętam to on wkładał do J32 skrzynię manualną od J32 z Acury i targał to z USA o ile o tym samym mówimy.
A ja myślę bardziej o rzeźbie z części dostępnych w PL ,które można kupić na forum lub od handlarza.
no wlasnie i tu zczynaja sie schody...a jak juz sie cos pojawia to nie mamy wyboru ,nie mozemy pomarudzic ... tylko jak jest t osie trzeba na to rzucic...

na razie prowadze rozmowe z wlascicielem tego : http://allegro.pl/honda-accord-type-r-k ... 38370.html" onclick="window.open(this.href);return false;

no i jesli wszystko bedzie ok to chyba zapakuje to...
powstala mala rozkmina poniewaz z powyzszymi motorami gest gruba kombinacja, a ja wpelni musialbym zaufac "Janusza motoryzacji"
wiec zobaczymy albo poleci te oto h22 ,albo wizualnie ja grubo zmodyfikuje ... ehhh
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Swap K20 k24

Post autor: SzwedziuZGR »

regret pisze:na razie prowadze rozmowe z wlascicielem tego : http://allegro.pl/honda-accord-type-r-k ... 38370.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jak poszukasz to na ebayu za 5000-6000 kupisz cały samochód + 1000-1500 za dostawę do polski.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Swap K20 k24

Post autor: MuzykGrzes »

Tak patrząc na to H22A7 olśniło mnie jeszcze że do swapu manualnej skrzyni do J30 trzeba by chyba pokombinować z tempomatem bo manualu reaguje on na pedał hamulca i sprzęgła a ten ostatni nie występuje w CG2.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Swap K20 k24

Post autor: regret »

MuzykGrzes pisze:Tak patrząc na to H22A7 olśniło mnie jeszcze że do swapu manualnej skrzyni do J30 trzeba by chyba pokombinować z tempomatem bo manualu reaguje on na pedał hamulca i sprzęgła a ten ostatni nie występuje w CG2.
Dobra rozkmina

@Szwedziu :) no tak an to jeszcze trzeba miec czas ,zeby pojechac do anglii i nim wrocic :) juz rozwazalem , z kilkoma angolami pisalem ,ale wiekszosc to chyba strzaly w kolano bo to typowe " no tata mi kupil jako pierwszy samochod "
A powiedz mi bo w blizniaczym temacie zahaczyles tez o kompresje obecnego F20B5 ,mozesz podac koszty,zalety ?
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Swap K20 k24

Post autor: slepak »

MuzykGrzes pisze:Tak patrząc na to H22A7 olśniło mnie jeszcze że do swapu manualnej skrzyni do J30 trzeba by chyba pokombinować z tempomatem bo manualu reaguje on na pedał hamulca i sprzęgła a ten ostatni nie występuje w CG2.
Można zrobić tak jak w CG2, czyli że będzie rozłączał tylko przez pedał hamulca lub guzik na kierze, z resztą jest to tylko kwestia czujnika pod pedałem, także to pewnie najmniejszy problem, z resztą który można z czasem ogarnąć.

A włożenie MT przekładni pod CG2, to nie problem bo oem otwory pod dodatkowy pedał są przegotowane.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Swap K20 k24

Post autor: MuzykGrzes »

Marcin żeby się przygotować do pracy to trzeba wszystkie aspekty uwzględnić i to lepiej zawczasu nim przyjdzie to w trakcie roboty. Ale OK musze tylko jeszcze kogoś "zarazić" tym pomysłem i pozbierać wszelkie potrzebne informacje dotyczące przekładki, może jakieś rysunki ,wymiary się uda znaleźć w necie. Jak będę gotowy to wtedy zacznę szukać CG2 z uszkodzoną skrzynią i CG4 na części.

ps: Ma ktoś wymiary przełożeń skrzyni AT z J30? Bo trzeba bedzie optymalna skrzynię do tego dobrać.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Swap K20 k24

Post autor: cisek33 »

accord z Eaton M62 http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... ed/page-80" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Swap K20 k24

Post autor: addamah »

No więc"zigiemu"-to hula-ciekaw jestem ile go to wyszło bo chyba nie tanio.

U nas jest chyba więcej miejsca pod maską więc większe pole manewru ,ciekawe czy dało by się nie rezygnować z klimy

-no i ile osiągnie na hamowni

Z filmików wynika że się to drze nieprzeciętnie.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Swap K20 k24

Post autor: MuzykGrzes »

Tak ,tylko jak to napisał - sterowanie kompem P28 czyli przejście z OBD II na OBD i tu jest to czego ja bardzo chcę uniknąć - pozbycie się czujnika spalania stukowego (a to obsługuje dopiero P30 + płytka sterująca która kosztuje na ebay 150$)
Czyli pozostajemy z potrzebą dostosowania w Eepromie kątów wyprzedzenia zapłonów (bo w F20 aparat nie ma żadnej regulacji) i jeśli tuner przesadzi to spalanie stukowe szybko doprowadzi tłoki i korbowód (i panewki) do wymiany.

ps: Dlatego cały czas chce pozostawić seryjne sterowanie silnikiem i tu najbardziej skłaniam się do założenia manualnej skrzyni do J30
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Swap K20 k24

Post autor: addamah »

Grzesiu =prościej bo ja z moim talentem do tych spraw nie nadążam( mój entuzjazm nie idzie w parze z wiedzą)

co jest lepiej zrobić: :arrow:

i przy okazji ile ta impreza wychodzi wraz ze strojeniem
ODPOWIEDZ