Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Silnik z Prelude

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Adi
Posty: 51
Rejestracja: 25 lip 2013 22:41
Auto: CG2
silnik: v6
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik z Prelude

Post autor: Adi »

Dokładnie chęci czas i pieniążki he..
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Silnik z Prelude

Post autor: Cegua »

Dla mnie Accord to nie ten typ samochodu... Mi tam 150KM wystarczy. H22 jest wspaniałym silnikiem, ale nie pasuje mi do stylu Accorda, w Pralce to co innego :)

Tzn inaczej, jeśli miałbym możliwość zakupu Acco z H22 w sensownej cenie to bym nie pogardził :D

Ale inaczej mając wydać 13 tyś na swapa to bym zostawił Accorda w serii, kupił dodatkowo Pralkę, potem uturbił i zrobił sobie z niej projekt - zabawkę. Accord wygodny dupowóz z LPG np. a Pralka do świrowania.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Silnik z Prelude

Post autor: kbl100 »

Cegua pisze:Dla mnie Accord to nie ten typ samochodu... Mi tam 150KM wystarczy. H22 jest wspaniałym silnikiem, ale nie pasuje mi do stylu Accorda, w Pralce to co innego :)

Tzn inaczej, jeśli miałbym możliwość zakupu Acco z H22 w sensownej cenie to bym nie pogardził :D

Ale inaczej mając wydać 13 tyś na swapa to bym zostawił Accorda w serii, kupił dodatkowo Pralkę, potem uturbił i zrobił sobie z niej projekt - zabawkę. Accord wygodny dupowóz z LPG np. a Pralka do świrowania.

Dobrze piszesz :) Tylko po co mieć dwa samochody jak można mieć 2 in 1 :D
frajcik
Posty: 76
Rejestracja: 12 sty 2013 19:07
Auto: ce9 cg2
silnik: f22z2 j30a1
Lokalizacja: Susz / Gdańsk

Re: Silnik z Prelude

Post autor: frajcik »

Adi pisze:
frajcik pisze:chodzi zapewne o to że h'serie accordowskie mają inne łapy niż h'serie preludowskie, tak więc wstawić a7/a8 byłoby dużo łatwiej

preludowskie motory natomiast można kupić dużo taniej, jeśli nie przeszkadza ci problem rzeźbienia łap później to nie ma problemu

ps. to właśnie ty chcesz robić u drma j30->h22 ? ostatnio wspominał mi o kims z takim pomysłem :)
No dobra ale można zostawić mocowanie z CG4 Pod silnik h22 przecież...
W CG4 były f serię więc w czym problem?:P
H seria z F są wymienne.
Takie moje zdanie może się mylę także oświećcie mnie:P
To prawda co napisałeś, jednocześnie musisz brać pod uwagę że nie przykręcisz p&p Fseriowych łap od preludowego H22, natomiast do a7/a8 raczej tak. Motory z p4g mają tez wtryski niskoomowe i będziesz potrzebować resistor boxa.
Ogólnie ja nie jestem ekspertem w tych sprawach i mam ogólne pojęcie co z czym najlatwiej powinno zagrać.
Napewno nieprawdą jest to co napisał Prywo, że półosie trzeba wymienić. Półosie i skrzynię możesz zostawić.
Powinieneś liczyć na rady Kbl100, przerabiał przecież ten temat. Ewentualnie posiłkuj się tematami takimi jak:
http://www.6thgenaccord.com/forums/show ... hp?t=27142" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja cały czas mam na uwadze, że chcesz robić to w cg4. Przejście z CG2 to konkretny sajgon. Posadzić silnik to najmniejszy z mozliwych problemów. Zwróć uwagę na zdjęcia komór silnika cg4/cg2. Wspoma, osprzet od hebli, tempomat, skrzynka bezpieczników, bateria, przewody od klimy, w tym wypadku półosie, łapy srapy, ciekawe czy sanki i sciana grodziowa nie są tez inne to wogóle masakra.
Piszesz, że pokażesz wszystkim, że da się to zrobić. Oczywiście, że się da! Pomyśl tylko czy będzie ci się chciało ciągle robić poprawki i czy będziesz się z tym 'urzezbionym' samochodem czuć wogóle bezpiecznie bo czeka cię nawet pociągnięcie na nowo przewodów hamulcowych :) Nie mówię juz nawet o jego późniejszej sprzedaży :)

To ten sam przypadek jakbyś chciał do 6g europa diesel włożyć :)
Były: Accord CC7-> Civic EJ1-> Accord CE9 (w kapitalnym remoncie)-> Accord CG2 -> Accord CD7 -> Accord CS1 -> Accord CD5
Są: Accord CM1, Legend KA8, Accord CS1
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Silnik z Prelude

Post autor: addamah »

Czyli na razie "jedynym " -autoryzowanym przedstawicielem tego tematu -jest kbl 100, bo jest po przeszczepie - gdyby jeszcze chciał zdradzić jak to wszystko ogarnąć i czy warto ?

- czy to jest wykonalne żeby do f20b5 zainstalować kompresor ( to pytanie ?)
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Silnik z Prelude

Post autor: przemek »

http://www.6thgenaccord.com/forums/show ... 142&page=2" onclick="window.open(this.href);return false; H22A ;)
Obrazek
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Silnik z Prelude

Post autor: Cegua »

Jest wykonalne zamontować kompresor, tylko pytanie, po co?

Ok, koszt samego kompresora nie jest jakiś mega kosmiczny, ale myślę, że wtedy powinieneś zakuć silnik, bo f20b5 jest dość słaby fabrycznie jeśli chodzi o wytrzymałość... A to już jest koszt...

Poza tym wzrośnie znacznie spalanie, a mógłbyś mieć silnik o podobnej mocy jaką uzyskasz, a ekonomiczniejszy...
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Silnik z Prelude

Post autor: Prywo »

frajcik pisze:natomiast do a7/a8 raczej tak.
tylko od H22A7 z type-r , bo H22A8 jest z pralki 2.2 VTI i ma inną łapę

frajcik pisze:Napewno nieprawdą jest to co napisał Prywo, że półosie trzeba wymienić. Półosie i skrzynię możesz zostawić.
jeśli chodzi o półosie to wydawało mi się że on ma automat z F23A1 i wtedy są inne (tak mi się wydaje, ale nie porównywałem w EPC) i przy pozostawieniu skrzyni wymiana tylko półosi od strony silnika, jeżeli ma manual to półosie można zostawić razem ze skrzynią, jednak od razu trzeba zmienić sprzęgło z dociskiem (przy manualu) bo je zje chwila moment

mogłem coś namieszać bo za dużo wątków się przemieliło w tym temacie, przeróbka CG2 na manual z H22, CG4 na H22 i jeszcze kilka innych

Prawdą jest że na chwilę obecną najlepiej poinformowany i dostępny będzie KBL100, możesz jeszcze podpytać o coś TOMIEKa (on ma QP po swapie z F23A1 z automatem) kupił go od UNCLEFASTA który temat przerabiał, poniżej link do HAKP z tematem QP z F23A1 z automatem, ale już dawno się nie logował
http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... -cg3-h22a/" onclick="window.open(this.href);return false;
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Silnik z Prelude

Post autor: addamah »

Dzieki za wszystkie podpowiedzi -Czy na forum można poprosić kbl100 o przedstawienie swojej opinii i ewentualnego opisu "step by step"- dla potomnych .
Adi
Posty: 51
Rejestracja: 25 lip 2013 22:41
Auto: CG2
silnik: v6
Lokalizacja: Gdynia

Re: Silnik z Prelude

Post autor: Adi »

W CG2 wystarczy przenieść akumulator do bagażnika jeśli chodzi o komorę silnikową i nic więcej Sanki są te same mocowania łap są inne i da się to przerobić.
Pomyśl jaki byłby sens gdyby Honda wkładała inną stanę grodziową pod j30 i wózek po prostu nie opłacalne.
ODPOWIEDZ