Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG4 by KOko

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: Krawik »

norma, w wszystkich hondach tak mialem. jak sie za lekko "pacnie" to wycieraczki są niezdecydowane :D
Awatar użytkownika
macioo
Posty: 140
Rejestracja: 01 kwie 2015 13:41
Auto: CG4
silnik: 2.2 DOHC VTEC
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: macioo »

w CE8 też mi się zdarza, nawet to takie urocze trochę jest ;)
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: Smolar »

Potwierdzam,dobry patent zeby jezdzic incognito gdy nie masz blachy z przodu :D Cykasz,zakrywa naklejke i smigasz ,a jak Ci zatrzymaja robisz ruch pelny wycieraczek,opadaja i naklejeczka widoczna;D
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: regret »

Smolar pisze:Potwierdzam,dobry patent zeby jezdzic incognito gdy nie masz blachy z przodu :D Cykasz,zakrywa naklejke i smigasz ,a jak Ci zatrzymaja robisz ruch pelny wycieraczek,opadaja i naklejeczka widoczna;D
ten jaki kombinator :D
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: Bonio »

a ma ktoś instrukcję obsługi pl ?
w legendzie jest jeszcze jeden patent, można tam ustawiać wycieraczki ręcznie w tryb zimowy albo letni, zimowy polega na tym że wychodzi się z auta i ciągnie za obojętnie które ramię wycieraczki do góry po szybie do pewnego momentu, robi klik i wycieraczki są w takiej pozycji wyjściowej jak w accordzie właśnie po dygnięciu pałąka od wycieraczek, a w tryb letni podchodzimy do wycieraczki ramię pchamy w stronę podszybia i już mamy schowane wszystko praktycznie pod maskę...
W accordzie nie polecam robienia tego po hamsku bo nie wiem czy on jest w to wyposażony
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

ciąg dalszy roztopów:
tam, gdzie zwykłem parkować zrobiły się ruchome błotne piaski i jak się wpakowałem raz po pracy, to ledwo wyjechałem, bo auto zaczynało iść na dno.. Dałem "w pałę" i jakoś się wygramoliłem, ale lekko wystające poza obrys auta koła dały o sobie znać:
Obrazek

Szybko sobie z tym poradziłem następnego dnia, zabrałem Hankę na myjnię i pozbyłem się syfu z całej długości auta :)
Obrazek

Szczęście potrwało do wieczora, bo okazało się, że cała droga osiedlowa zaczyna zamieniać się w błoto, dlatego gdy już dojechałem do miejsca postoju auto było brudne, a ja już dałem sobie siana z jego myciem. Niestety, po raz kolejny zaparkowałem w niefartownym miejscu - nie wyjeżdżałem jednak na chama aby nie zasyfić auta, ale i tak felgi do 1/5 były zamoczone w błocie. Następnego dnia ruszyłem jak co dzień i się okazało po powrocie z pracy, że podczas skręcania kierownicą czy przejeżdżania przez "policjanty" ciągle coś skrzypi ze strony lewego koła. Podjechałem do znajomego na stację diagnostyczną, żadnej usterki nie ma a skrzyp ciągle jest. Znajomy podejrzewa, że to błoto, w którym bebrałem dostało się przez jakąś pękniętą uszczelkę/gumę wraz z wodą i szoruje o jakiś element. Podobno gdy znajomy miał coś takiego kiedyś to zlokalizował w której gumie tak jest i napuścił tam strzykawą trochę oleju. Ale jakoś nie wiem czy to dobry pomysł.. choć z drugiej strony, raczej samo się to nie wypłucze, nie?
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: MuzykGrzes »

Ale koza.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: Guras »

MuzykGrzes pisze:Ale koza.
x2
ale jak ma takie błota to co się dziwić że musi terenówką jeździć :P

co do piachu to powinieneś sprawdzić gumowe osłony przegubów, najprędzej tam się dostał piasek jak są gumy popękane
jak się dostał do przegubu to nie wiem czy go wypłuczesz bo przegub jest nierozbieralny praktycznie
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: KOko »

Co do kozy: Jak był śnieg to się zastanawiałem jednego dnia nad zmianą Coupe na Jeepa Grand Cheeroke, ale wyszedłem na podwórko, popatrzyłem na nią z boku i stwierdziłem, że w sumie to podobne :P
@Guras - Właśnie o przegubie mówił znajomek. Ja mu na to, że "no to wymienić", ale on, że "skoro dobry to po co wymieniać.. ja mam sposób ;P "
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Accord Coupe CG4 by KOko

Post autor: Guras »

Jeżeli różnica w wymianie przegubu a jego ,,dobijaniem'' olejem i zmianą gumy jest mniejsza niż 100zł to bym się nie zastanawiał i zmienił przegub bo nie wiadomo ile po myciu wytrzyma
z reguły w zestawie masz nowy przegub, gumę i smar
Zablokowany