Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wycieraczki

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Wycieraczki

Post autor: kylek »

Powiem Wam szczerze, że z ciekawości zacząłem szukać tych hybrydowych denso (dzięki Waszym pozytywnym opiniom), ale 100 pln za komplet to trochę sporo - nie uważacie?
Do tej poru używałem Alca i wszystko jest z nimi super oprócz hałasu jak jest mało dżdżysta pogoda. W czasie jak pióro jest jakby zbyt suche - lekka mżawka to wtedy Alci są głośne i tak jakby skakały trochę po szybie, to ich jedyny minus.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Wycieraczki

Post autor: Trojan »

Wg mnie lepiej wydać raz więcej jak co chwilę się bujać z wymianą albo zaciskać zęby jak wycieraczka szoruje po szybie.
Każdy pewnie ma inne podejście do sprawy.
Awatar użytkownika
GST
Posty: 100
Rejestracja: 02 wrz 2013 16:39
Auto: CG2
silnik: 3.0

Re: Wycieraczki

Post autor: GST »

Mam Denso Hybrid i na początku były super. Świetnie zbierały i były ciche. Teraz po roku zbierają dalej bardzo dobrze, ale niestety strasznie hałasują :( Myślałem, że przy moich przebiegach (średnio 10tyś rocznie i sporadyczna jazda w zimę) wytrzymają dłużej... Tym razem kupię chyba jakieś marketowe.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki

Post autor: Piter »

Trojan pisze:Wg mnie lepiej wydać raz więcej jak co chwilę się bujać z wymianą albo zaciskać zęby jak wycieraczka szoruje po szybie.
ta, i mieć potem w efekcie szybę porysowaną przez wycieraczki jak ja - dzięki poprzedniemu właścicielowi Acc :( Zresztą tak samo miałem z Preludą jak ją kupiłem...

A co do hałasujących wycieraczek to cóż. Ja wymieniam przeważnie dwa razy w roku rzadko rzadziej. Przeważnie przed zimą i po zimie. Problemu nie mam :)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wycieraczki

Post autor: MuzykGrzes »

Ja tam zawsze kupowałem bez przegubowe z MotGum'a a co do szyby to tez mam mega porysowaną i sporo w niej malutkich odprysków ,które widać dopiero przy wideo rejestratorze. Chciałem ją wypolerować ,ale obawiam się że na to już za późno a cena nowego zamiennika od 380-410 zł + wymiana.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Wycieraczki

Post autor: fotografiks »

MuzykGrzes pisze: cena nowego zamiennika od 380-410 zł + wymiana.
Do tego dolicz jeszcze koszt nowej uszczelki + ew ramek ozdobnych... ale od czego są ubezpieczalnie ;)

Ja czekam już co prawda ponad 4 tygodnie, ale ciągną coś z serwisu Hondy wraz z osprzętem i dlatego tyle to trwa - ciekawe jakiej marki będzie ta "serwisowa".

A wracając do wycieraczek uważajcie też na płyny - czasami te zimowe wynalazki działają źle na gumy lub na powłoki na nich... i dlatego niektóre wycieraczki szybko twardnieją lub się strzępią i kruszą... w szczególności te budżetowe płyny z supermarketów są dość agresywne;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Wycieraczki

Post autor: STomasz »

Co do płynów do spryskiwaczy, jakie używacie i jakie macie doświadczenia. Ja w lato często leje ten z biedronki, ale straszny syf robi na lakierze wokół dysz spryskiwaczy i szybie tam gdzie nie pracują wycieraczki i ciężko to domyć. Chcę się przerzucić na coś lepszego ale zdania są podzielone...
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2013 21:18
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wycieraczki

Post autor: Camel »

fotografiks pisze:
A wracając do wycieraczek uważajcie też na płyny - czasami te zimowe wynalazki działają źle na gumy lub na powłoki na nich... i dlatego niektóre wycieraczki szybko twardnieją lub się strzępią i kruszą... w szczególności te budżetowe płyny z supermarketów są dość agresywne;)
zgadzam się
STomasz pisze:Co do płynów do spryskiwaczy, jakie używacie i jakie macie doświadczenia. Ja w lato często leje ten z biedronki, ale straszny syf robi na lakierze wokół dysz spryskiwaczy i szybie tam gdzie nie pracują wycieraczki i ciężko to domyć. Chcę się przerzucić na coś lepszego ale zdania są podzielone...
Ja śmigam cały rok na zimowym z BP niestety stety 30zł banieczka 5l ;) nie znam lepszego... kupiłem coś innego to wokół dyszy zrobiły sie przebarwienia :evil:
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Wycieraczki

Post autor: fotografiks »

STomasz pisze: Ja w lato często leje ten z biedronki, ale straszny syf robi na lakierze wokół dysz spryskiwaczy i szybie tam gdzie nie pracują wycieraczki i ciężko to domyć.
Świadomie takie bezeceństwo cały czas czynisz... :shock:


Kiedyś stosowałem tanie różne specyfiki - było raz lepiej raz gorzej - do momentu aż mi wycieraczki zjadło;)
Po tym niechlubnym czynie zaprzestałem i kupuje na stacjach - głownie jak kolega powyżej BP - w zimie często maja promocje +500 lub +1000 punktów payback wiec jeśli ktoś ma kartę to można parę punktów nastukać.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Wycieraczki

Post autor: Lebow »

Od kilku lat kupuję tylko klasyczne pióra Alca a co do płynu zimowego to kupuję w Lidlu.
Cena się zmieniła się przez kilka lat, pamiętam jak kosztował 9 zł a teraz coś kołu 14u, ale tak to nie mam mu nic do zarzucenia.
Szkoda że zbiorniczek płynu jest tak daleko od węży (2,0) bo zastosowałbym metodę podgrzewania płynu na szyby, czyli dłuższy wężyk owinięty kilka razy wokół węża na chłodnicę i dopiero na szybę.
ODPOWIEDZ