Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Radio

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Radio

Post autor: logicsys »

Mattanijjah pisze:Nie chce zakładać nowego tematu. Zastanawiam sie nad kupnem radia tak do 400zł jakie polecacie?
Ja kupilem uzywke jvc kdsh701 exad Wyjscie na wzmaka 3 pary cd/mp3 jakis tam procesorek dzwieku i przyznam ze gra naprawde dobrze dalem na allegro 430 zloty. Teraz tylko wygluszyc drzwi zrobic system przedni i dlozyc wzmaka i bedzie miodzio.
Z nowych w tej cenie to wszytskie graja podobnie. Sam szukalem niedawno i wkoncu wzialem uzywke. To juz od ciebie zalezy czego oczekujesz od radia
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Radio

Post autor: marcin »

Czy faktycznie warto jest przerabiać fabryczne BOSE (poza radiem)? Moim zdaniem ten sprzęt jak na fabryczny gra bardzo przyjemnie. Większość osób, która miała okazję jeździć moim Accordem zadawała pytanie czy przerabiałem audio.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Radio

Post autor: Prywo »

ja zmieniłem tylko radyjko z kaseciaka na Alpine CDA 9883RB i jest mniodzio, głośniki dają radę, więc jedyną bolączką BOSE jest jednostka sterująca.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Radio

Post autor: kylek »

czy po zmianie radia z oryginalnego znalezliscie jakas idealna ramka(rozmiarowo jak oryginal) zeby w pelni zakrywala otwor radia?
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Radio

Post autor: Prywo »

Ja założyłem oryginalną od Alpiny, jest mała szczelina od góry, ale mi to nie przeszkadza.
Po bokach i od dołu jest cacy.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Radio

Post autor: kylek »

To ja mam identycznie,ramki sa na pewno normalizowane i w wiekszosci przypadkow identyczne.Moze ktos znalazl patent na kompletny brak szczelin???
carlos
Posty: 47
Rejestracja: 30 gru 2010 17:10
Auto: accord coupe 1999
silnik: 2000
Lokalizacja: Warszawa

Re: Radio

Post autor: carlos »

W tej chwili mam włożone jakieś radio JVC, ale otrzymałem też oryginalne Honda, dokładnie to Pionieer, taki sam jak na zdjęciu u kolegi kylka. Mam pytanie, czy lepiej założyć to oryginalne ? Będzie lepiej grało z fabrycznymi głośnikami niż to co mam teraz ? Czy to hondowskie jest podświetlone po włączeniu świateł mijania bez jego uruchamiania ?
electro
Posty: 29
Rejestracja: 11 cze 2009 22:40
Auto: Accord CG2 99
silnik: J30A1

Re: Radio

Post autor: electro »

@kylek
Ramki są normalizowane, ja wymieniłem radio na alpine, a problem szczeliny załatwiłem gumową uszczelką którą sciągnąłem z orginalnego radia clarion. Wystarczy ją naciągnąć na ramke nowego radiia i całość delikatnie wcisnąć w otwór.
Awatar użytkownika
adamus
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2010 23:29
Auto: 98-02
silnik: CG4

Re: Radio

Post autor: adamus »

ja u siebie pozostawiłem fabryczne radio ,ale wymieniłem tylnie głosniki i dodałem wzmaczniecz i tube .i gra pozytywnie :)
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

Co do radia oryginalnego to ja posiadam tego clarion-a ze zmieniarką pioneer-a i gra naprawde dobrze jeśli chodzi o płyty CD-audio tutaj akurat to zasługa tej zmieniarki ponieważ ma bardzo solidne przetworniki burr brown-a i jeśli bym coś ruszał to tylko zmienił bym na jakieś radyjko inne moze starszego pionka model DEH -P77MP lub Denon-a DCT-Z1


Zdjęcia powyzszych wklejam :

Poneer DEH-P77MP:
deh_p77mp_large.jpg

DENON DCT-Z1
fotka08.JPG
fotka08.JPG (24.7 KiB) Przejrzano 4615 razy
Ostatnio zmieniony 17 sty 2011 03:20 przez audiotone, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ