Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: QuicksilveR »

Piękna robota!
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

dzięki QuicksilveR :)

Zapomniałem jeszcze o jednym. Ostatnio auto pojechało do regionalnego speca od Hond... Wojtka z Marek ;) Wojtek wymienił wszystkie cztery sworznie z przodu, poduszki i łączniki przedniego stabilizatora i wymienił urwaną szpilkę w przedniej piaście (uwaga!), bez wymiany łożyska :) ten to jest magik :D . Teraz jest zupełnie inna jazda, nic nie stuka, nic nie puka, nic nie trzeszczy, jest sztywniutko :)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

To auto na zlot przygotowuje się powoli widzę :D
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Dawno nic nie pisałem więc pora na mały update :)
Od ostatniego posta trochę się działo, zacznijmy od tego, że zaczął mi uciekać płyn ze wspomagania, winna okazała się chłodnica, która uległa biodegradacji
Obrazek

Na szczęście kolega z forum poratował mnie szybko taka w dobrym stanie ;) (skubana jak nowa, nie wiem skąd on to wziął :D)
Obrazek

Przy okazji wymieniłem tez pompę, która ciekła i cały płyn we wspomaganiu, w końcu kierownica zaczęła dobrze pracować.

Potem miałem usterkę, która na chwilę wyeliminowała mi auto z ruchu. Zaczął mi przeciekać wąż od nagrzewnicy (ten który idzie od głowicy). Skubany zakręcony jak świński ogon, w oryginale "na już" ponad 200zł, chyba, że z Japnonii od Hapartsów za mniej niz 100zł, ale czas oczekiwania za długi. Finalnie wymieniony na używkę w dobrym stanie.

Auto na lato dostało letnie alusy, od razu lepiej sie prezentuje :)

No i gdy już w końcu uporałem się ze wszystkimi rzeczami, które trzeba zrobić przyszedł w końcu czas na "przyjemności". W końcu wziąłem się za czyszczenie auta, które było masakrycznie zapuszczone gdy je kupiłem. Kolejne dwa zdjęcia obrazują w jakim stanie było całe wnętrze i w jakim jest teraz.
Obrazek
Obrazek
(spokojnie, pasy też będą uprane ;) )

Dziś z pomocą mojego brata zabraliśmy się za "pranie wnętrza"
Obrazek
Obrazek

Wszytko jeszcze sobie właśnie schnie, auto składamy jutro, a przy okazji położę kable do car audio, które tez na dniach powinno już być gotowe.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Guras »

Gr8 job :!:
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Te mocowania pasów lubią się brudzić. Rzadko kto to czyści przy normalnym użytkowaniu.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: b0Ls »

Świetna robota! Też czekam na chemię w tym tygodniu i biorę się za ogarnięcie swojej małej.
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Audio już zrobione chociaż będzie jeszcze trochę zmian. Prace do tej pory...

wyciałem sobie z MDFu dystanse (pod glośniki 13cm które dosałem od brata :) ):
Obrazek
Obrazek

następnie wygłuszyłem drzwi, oj tu było sporo pracy, samo przygotowanie drzwi to kupa czasu. Zamki i mechanizmy szyby trzeba było dokładnie wyczyścić i nasmarować żeby nikt przez dłuższy czas nie musiał tam zaglądać :) Samo wyklejanie po raz pierwszy w życiu tez najprostsze nie było, ale o ile z pierwszymi drzwiami szło niełatwo, o tyle drugie już poszły sprawnie. Swoją drogą, sporo grzebałem w życiu przy swoich autach, ale jeszcze nigdy sobie tak łap nie pokaleczyłem jak przy tym wygłuszaniu :) Za dużo tam ukrytych ostrych krawędzi ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tweetery poszły w seryjne miejsce:
Obrazek

Następnie zająłem się boczkiem, i tutaj przy okazji postanowiłem rozwiązać problem, który myślę, pojawia się w wielu CG, czyli popękany podłokietnik. Najpierw został sklejony epoksydem w równą całość
Obrazek

potem wyciąłem szablon "wzmocnienia" z papieru
Obrazek

i przeniosłem to na kawałek maty do wygłuszania i podkleiłem nią podłokietnik:
Obrazek

efekt jest rewelacyjny, podłokietnik jest sztywny i masywny i czuć, że raczej już nie puści :)

na koniec boczek podkleiłem pianką (na tyle na ile mi jej wystarczyło ;)
Obrazek

Wszystko gra i buczy, ale jednak to nie koniec. Założenie było takie, żeby wykorzystać darmowe głośniki od brata i zachować seryjny wygląd (tweetery w miejscu fabrycznym), jednak długo taki stan nie trwał :D Tweetery w trójkątach przy lusterkach jednak robią zdecydowanie lepszą scenę więc będę tam je przemieszczał... a do tego jednak trafił mi się całkiem fajny zestaw odseparowany w bardzo dobrych pieniądzach, więc te 13cm od brata do niego wrócą, będę musiał powiększyć otwór w dystansach i wpadną 16cm :)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Gotowe dystanse zaimpregnowane nie są drogie. Odnośnie tweeterów to sam to zauważyłem, że trochę giną pod szybą. Midbassy w drzwiach są dość nisko i daleko i właśnie tweetery w trojkąty też będę przenosił.
ODPOWIEDZ