Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Hałas (buczenie) z wydechu podczas jazdy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Hałas (buczenie) z wydechu podczas jazdy

Post autor: simopl »

Od jakiegoś czasu w moim coupe pojawił się problem z buczeniem podczas jazdy. Najbardziej słyszalne jest pod prawym, tylnym pasażerem (pod kanapą) i obstawiam, że ma związek z układem wydechowym.
Hałas jest najgłośniejszy gdy silnik jest nieco wysilony - np. przy podjeździe pod górkę na trzecim biegu, przy prędkości 40-50km/h i obrotach w okolicy 2000/min.
Mój mechanik sprawdzał wydech - nie ma w nim dziur, pod względem technicznym wszystko jest ok.
To buczenie zaczęło się całkowicie nagle. Po zakupie auta problem nie występował.
Auto nie straciło na mocy, nie sprawia żadnych problemów. Trochę to jednak wkurza - wcześniej fajnie słychać było silnik, teraz zagłusza je wydech.
Dodam jeszcze, że na końcówki wydechów mam założone nakładki. Myślałem, że to może one wprawiają cały wydech w jakiś rezonans, ale to odpada.

W czym więc jest problem? ;)
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Hałas (buczenie) z wydechu podczas jazdy

Post autor: Szaaryy »

Buczy caly czas czy w konkretnej skali obrotow? Jak nie dziurawy wydech to moze gdzies na łączeniach?
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Re: Hałas (buczenie) z wydechu podczas jazdy

Post autor: simopl »

Cały czas to nie. Buczenie na jałowym brak. Przy wyższych obrotach i bardzo niskich też nie. Jak przycisnę ostro gaz to też w sumie nie słychać tego. Najbardziej dokuczliwe jest w momencie wolnego przyspieszania, jazdy do 50-60km/h (po mieście) i przy podjazdach pod górkę.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 781
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Hałas (buczenie) z wydechu podczas jazdy

Post autor: wysio »

Któryś z tłumików szlak trafia.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Hałas (buczenie) z wydechu podczas jazdy

Post autor: Lebow »

"Sito" tłumiące zgniło ii buczy, spawać bebechy lub nowy.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Hałas (buczenie) z wydechu podczas jazdy

Post autor: Krzysiek15255 »

Ewentualnie elastyczna złączka wydechu jeśli taką masz :) Ale ona to bardziej pierdzi niż buczy.
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Re: Hałas (buczenie) z wydechu podczas jazdy

Post autor: simopl »

Odświeżę nieco temat. Okazało się, że tłumiki końcowe i rury do nich prowadzące skończyły się i jednak były w nich małe dziury od górnej części. Zdecydowałem się na całkowitą ich wymianę. Był trochę problem z dopasowaniem samych tłumików - baniek. Okazało się jednak, że odpowiednie będą te od Mazdy 6 - po drobnej przeróbce pasują idealnie. Spełniają wymogi co do mocy auta no i prezentują się całkiem nieźle :)
Jakby ktoś więc zastanawiał się nad sprowadzaniem oryginału to niech najpierw sprawdzi sobie te od Mazdy. Jestem mega zadowolony. Wraz z wymianą zapłaciłem 450zł.
ODPOWIEDZ