Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Rolka napinająca paska alternatora

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
frajcik
Posty: 76
Rejestracja: 12 sty 2013 19:07
Auto: ce9 cg2
silnik: f22z2 j30a1
Lokalizacja: Susz / Gdańsk

Rolka napinająca paska alternatora

Post autor: frajcik »

Czesc, zaczeło mi coś świergotać pod maską i zaczołem szukać przyczyny.
Na 90% jest to dzwięk jak klikające łożysko, także zaczołem przeglądać osprzęt i wyszło na to że rolka napinająca pasek alternatora ma bicie i widać jak 'pływa' na boki ;) Ogólnie wszystko się zgadza bo dzwięk najbardziej dobiega z okolic prawego przedniego koła czyli tam gdzie ów rolka sie znajduje.

Chce wymienić tą rolkę jak dotąd znalazłem, że raczej będzie to:
Gates T38001

Przerabiał ktoś już ten temat? Wydaje mi się że rolka podpasi jednak fajnie byłoby usłyszeć od kogos, że juz się tym zajoł i będzie tak jak napisałem ;) Temat oczywiście przyda się gdybym był pierwszy, a u kogoś tez przytrafi się cos takiego
Były: Accord CC7-> Civic EJ1-> Accord CE9 (w kapitalnym remoncie)-> Accord CG2 -> Accord CD7 -> Accord CS1 -> Accord CD5
Są: Accord CM1, Legend KA8, Accord CS1
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Rolka napinająca paska alternatora

Post autor: figo »

Proponuję zacząć tutaj http://www.usaccord.pl/viewforum.php?f=31" onclick="window.open(this.href);return false; a później zadawać pytania w innych działach :)
HR
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Rolka napinająca paska alternatora

Post autor: logicsys »

Rolka dostepna tylko w ASO koszt chyba 360 PLN. Ale Proponuje wymienic same lozysko. (nie pamietam jaki ma rozmiar) I lepiej zrob to szybko bo jak Ci sie wyklepie owal na napinaczu jak u mnie to bedziesz kobinowac. Lozysko powinno byc ciasno na napinaczu a nie latac jak zyd po pustym sklepie. Caly napinacz to jakies 5 stowek....
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rolka napinająca paska alternatora

Post autor: maxel »

Wymieniał ktoś to już? Bo ja właśnie dziś zauważyłem ten sam problem i teraz się zastanawiam jakie to łożysko kupić.
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Rolka napinająca paska alternatora

Post autor: PeJot »

maxel pisze:Wymieniał ktoś to już? Bo ja właśnie dziś zauważyłem ten sam problem i teraz się zastanawiam jakie to łożysko kupić.
Dla 3.0 V6 można kupić całą rolkę napinającą pasek alternatora np. produkcji Nachi Japan (mam za 52 zł).
Happy Owner Never Drives Anything else.
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rolka napinająca paska alternatora

Post autor: maxel »

A do 2.0 coś masz?
PeJot
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2013 19:19
Auto: Accord CN2 2004
silnik: N22A2

Re: Rolka napinająca paska alternatora

Post autor: PeJot »

maxel pisze:A do 2.0 coś masz?
W 2.0 to hałasować może łożysko w alternatorze albo sprężarce klimy lub ew.w pompie wspomagania, 3.0 ma jeszcze rolkę pośrednią, która często się poddaje ...
Happy Owner Never Drives Anything else.
ODPOWIEDZ