Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
adrianoscyganos
Posty: 18
Rejestracja: 31 gru 2012 13:34
Auto: 6gen
silnik: J30A1
Lokalizacja: Wrocław

spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: adrianoscyganos »

Witajcie koledzy. Jako nowy użytkownik forum chciałem was przywitać serdecznie. Mam nadzieję że będę mógł wam pomoc jak również wy mi pomóżcie.
Samochodzik to cg2 3.0 v6 j30a1 z 2000 roku. Auto mam kilka miesięcy. Kupiłem je z myślą o modyfikacjach. Więc zaczynamy !
Jako że brakuje mi mocy oraz efektów dźwiękowych chce zacząć od wyspawania układu wydechowego. Przelot na rurze 2.5 lub 3 cala. Jedynie chce zostawić seryjne tlumiki końcowe ponieważ nie są przerdzewiale i delikatnie go wygłusza. Mam kilka pytań.
1. Lambda jest przed czy za kkatem?
2. Jest jedną czy więcej sond ?
3. Czy ktoś posiada zdjęcie lub schemat układu od kolektora aż po tłummiki końcowe?
4. Czy w połączeniu z odlotem i stozkiem oraz programem mogę oczekiwać wzrostu mocy o ok 10%? Chciałbym osiągnąć moc na poziomie 220-230km po wystrojeniu tego wszystkiego :twisted:
Wszystkie rady mile widziane. Pomoc fizyczna i psychiczną też. Dłubiemy panowie :twisted:
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: Trojan »

Obrazek

Nie wiem czy to dobry pomysł robić 'przelot' w pierwszej częsci wydechu i zostawić seryjne puchy ,czy nie mija się to z celem :roll:
Co do przyrostu to na pewno zakładając dobry kolektor wydechowy ,jakiś 'sportowy' katalizator ,przelotowy wydech-kompletny, dolot powietrza i strojąc to wszytko możesz coś ugrać ale z tą skrzynią to nigdy ścigant nie będzie ,niestety.

Powitania w innym dziale mamy ;)
adrianoscyganos
Posty: 18
Rejestracja: 31 gru 2012 13:34
Auto: 6gen
silnik: J30A1
Lokalizacja: Wrocław

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: adrianoscyganos »

Dział do przywitania się znalazłem i zaraz tam coś wyskrobie.
Wracając do tematu. Wymiana wydechu jest spowodowana uszkodzeniem seryjnego (rdza). Po co mam pakować się w serię skoro mogę od razu założyć sportowy układ ? Tlumiki seryjne mam zakończone bardzo fajnymi końcówkami oraz w całkiem dobrym stanie. Chciałem je też zostawić bo po wywaleniu całego układu i wstawieniu sportowych tlumikow darloby to ryja masakrycznie :) kolektora do v6 jeszcze nie spotkałem. A szukam już chwilę na jebaju i alledrogo.
Ścigant to może nie bd ale wczoraj pokazałem gosciowi w civic coupe z b16a2 co potrafi ten silnik i był lekko zdziwiony. Powyżej 160 idzie o wiele lepiej. Chce poprawić jego charakterystyke i nadać mu odpowiedni dźwięk.
Skoro zostawienie seryjnej puszki na końcu to zły pomysł to co proponujesz?

Moge prosić jeszcze o legendę do tego schematu ?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: figo »

Kolektory z nierdzewki masz na allegro i chyba mtuning ma
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... +accord+V6" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak jak trojan pisze, robienie wydechu 2.5 czy 3 calowego i zostawić seryjne puchy mija się z celem. Wszystko musisz zrobić na przelotowych czy komorowych tłumikach, jak zrobisz to na el-tec czy innych dobrych tłumikach będziesz miał cisze. Chyba że wsadzisz tanie chińskie tłumiki po 100zł to będzie darło jape na kilometry :D
HR
adrianoscyganos
Posty: 18
Rejestracja: 31 gru 2012 13:34
Auto: 6gen
silnik: J30A1
Lokalizacja: Wrocław

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: adrianoscyganos »

To chyba na razie zainwestuje w sam kolektor , poszukam na spokojnie tłumików a potem będę ciął i spawał :D Na razie mam priorytet, muszę sprowadzić coilovery do Acco i znaleźć dobrą felgę na lato ;D A z tym nie jest tak łatwo jak się wydaje :D
Wydechy RM Motors odpadają, REMUS mi sie źle kojarzy , na Magnaflow mnie nie stać, poszukam kogoś kto zrobi na zamówienie ;) Dzięki za pomoc , poczekam jeszcze na legendę do schemaciska i będę działał ;)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: Trojan »

Zamiast siedziec i czekać przejrzyj FAQ na forum. ;)
adrianoscyganos
Posty: 18
Rejestracja: 31 gru 2012 13:34
Auto: 6gen
silnik: J30A1
Lokalizacja: Wrocław

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: adrianoscyganos »

I jak zwykle wyszedłem na debila :( Dzięki i tak za podpowiedzi, jeszcze nie przeglądnąłem wszystkiego na forum, MEA CULPA :) Ale EGR wyczyściłem i przyznam że jest już róznica :)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: Trojan »

Za mocno powiedziane ale na lenia jak najbardziej pasuje ;) :mrgreen:
Link od figo w tamtym temacie pokazywał CG4 ,
tu jest CG2 http://www.lingshondaparts.com/honda_ca ... mod_01=151" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: matysziom »

koncowe puszki mozna kupic po ok 350 za szt z Pro-exa
reszte juz z rur pospawac ale srodkowy tez jakis raczej przelot wstawic, chyba ze chces na samych rurach to ogarnac
adrianoscyganos
Posty: 18
Rejestracja: 31 gru 2012 13:34
Auto: 6gen
silnik: J30A1
Lokalizacja: Wrocław

Re: spawamy przelot do cg2 - kilka pytan

Post autor: adrianoscyganos »

chciałbym go ogarnąć na samych rurach, nie ukrywam że zdaje sobie sprawę z tego, że może być problem z tym. Najbardziej obawiam się haczenia wydechu o asfalt ze względu na obniżenie zawieszenia w najbliższym czasie, będzie trzeba coś modzić w tym kierunku ;>
ODPOWIEDZ