Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

XENON HID

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: XENON HID

Post autor: tomiek »

Tak. Swieca caly czas mocno. Ja je wymienilem bo nie chcialem miec ksenonow, a kupilem acc wlasnie z nimi.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: XENON HID

Post autor: fotografiks »

Temat nieco odbiega od zenonów... ale nie jako soczewka będzie w temacie....

Ktoś z Was ma coś takiego ew. obił się o temat soczewki + zwykła zarówa?
4 i pół stówki drogą nie chodzi dlatego robię mały wywiad środowiskowy... Czy jest to sens brać w ogóle pod uwagę...

Wydaje mi się ze VI gen ma tragiczne światła... a może te moje są jakieś nie teges... ale np IVgen świeci mi o niebo lepiej:)
Może przy soczewce + halogen będzie lepsze światło...?
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: XENON HID

Post autor: Trojan »

Przejrzyj ten wątek ,kolega sam przerabiał lampy http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=1424" onclick="window.open(this.href);return false;
tu też samodzielna przerobka http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=1364" onclick="window.open(this.href);return false;
Może żarówki masz słabe jak słabo świecą :roll: , kup jakieś lepsze i zamiast HB4 wsadź HB3 są ciut mocniejsze i pasują w gniazdo HB4.
Moim zdaniem QP ma nie najgorsze światła.
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: XENON HID

Post autor: jary88 »

Xsenon sie wstawia do lamp z soczewkami, a bixsenon do lamp bez soczewek, ze wzgeledu na to ze xsenon w zwykłej lampie ja poprosu wypala. Ja w robocie wstawiam HID do lam z soczewkami, bo co jak co ale na zwykłych lampach, jak ja kiedyś mialem u siebie w Civicu H1 widocznosc z 5 m, no moze troche wiecej, wiec jest problem. Teraz druga sprawa wstawiasz xsenon to i musisz mieć spryskiwacze inaczej dowód papa :evil: Mozna dokupic na allegro za jakies 150 zł całe zestawy juz spryskiwaczy ;)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: XENON HID

Post autor: fotografiks »

fotografiks pisze:Temat nieco odbiega od zenonów... ale nie jako soczewka będzie w temacie....

Ktoś z Was ma coś takiego ew. obił się o temat soczewki + zwykła zarówa?
O pseudo ksenonach nawet nie myślę...
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: XENON HID

Post autor: Trojan »

matysziom ma też przerobione lampiony na soczewkę i gniazdo żarówki chyba H7 a że ma ksenon to już indywidualny wybór.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: XENON HID

Post autor: fotografiks »

Widziałem jak był u mnie ostatnio... Dlatego własnie temat soczewki mi się przypomniał... lecz On ma na ksenonie...

Nic tylko muszę przetestować to na własnej skórze jak sie to z halogenem sprawuje;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: XENON HID

Post autor: jary88 »

fotografiks pisze:
fotografiks pisze:Temat nieco odbiega od zenonów... ale nie jako soczewka będzie w temacie....

Ktoś z Was ma coś takiego ew. obił się o temat soczewki + zwykła zarówa?
O pseudo ksenonach nawet nie myślę...
Zebyś nie miał elektrycznej regulacji i spryskiwaczy tez byś spróbował jak to dziala
ODPOWIEDZ