Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

XENON HID

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: XENON HID

Post autor: ejec »

Nie no wygladaja komicznie te lampy. Wygląda jak ktoś do civica wkłada angel eyesy lub gejlooki (lexus style) na tył ;) Za bardzo wygląda to aftermarketowo.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: XENON HID

Post autor: Trojan »

Ringów nie mają ale wioską wieje.
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: XENON HID

Post autor: tomiek »

Tak. Zdecydowanie oem albo black-cleary pasuja tylko do acc.
Chociaz widzialem fantastyczne lampy na jednej z qpet, ktore ogladalem przed zakupem zwojej. Wygladaly jak clear-blacki z soczewka. Nie wygladaly na samoroby a raczej na aftermarkety.
Bardzo mi sie podobaly. Idealne do ksenona.
Moze kojarzycie zielona qpe 3.0 usdm z Gdanska. Miala czerwone kierunki z tylu. Mega!
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: XENON HID

Post autor: Trojan »

Kojarzycie i to był retrofit.
Nie ma takich lamp w sprzedaży nigdzie.
Mi tam się ta czarna lampa do zielonej budy w ogóle nie podobała.
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: XENON HID

Post autor: tomiek »

Tak, do zielonej budy slabo pasowaly. Generalnie same lampy bardzo mi sie podobaly bardzo.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: XENON HID

Post autor: matysziom »

i wlasnie o to chodzi ze same lampy po retrtoficie spoko wygladaja, ale nie widzialem jeszcze zeby na jakims coupe dobrze sie to komponowalo ;/
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: XENON HID

Post autor: figo »

matysziom pisze: ale nie widzialem jeszcze zeby na jakims coupe dobrze sie to komponowalo ;/
Obrazek
Obrazek
HR
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: XENON HID

Post autor: Bonio »

ja tez przerabialem temat i juz wiecej tego bez soczewki nie wloze, po montazu hidow (5000k) mowilem wow ale zajebiscie duzo swiatla i wogle bylo super, nie oslepialem na drodze bo jakos nikt mi nie mrugal, znaki swiecily sie z xxx metrow tak samo jak zakamuflowany radiowoz w krzakach, az do momentu jak padl mi jeden zarnik, wlozylem w te komore zwykla zarowke a akurat byl wieczor, i wtedy zrobilem wow, bo mialem porownanie zwykla zarowka i hid, no i bylem w szoku, swiatlo z hida rozmyte na drodze nie wiadomo gdzie sie zaczyna a gdzie konczy, strumienia swiatla nie bylo wogle, na zwyklej zarowce widac od kad do kad jest swiatlo i tyle, bez tej niebieskawej łuny z reflektora ktora jednak drazni na drodze.
Aha druga sprawa nie wiem jak wy ale zauwazylem ze meczyl mi sie chyba wzrok od tej niebieskawej poswiaty na drodze pozniej po zderzeniu z cieplym swiatlem latarni i innych rzeczy świecacych na drodze troche oczy musialem przyzwyczajac do otaczajacych mnie kolorow.
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: XENON HID

Post autor: misio40 »

Mam podobne zdanie jak Bonio. Ostatnio miałem okazję pojeździć toyotą prius z fabrycznymi xenonami, oczywiście na projektorach soczewkowych. Naprawdę rewelacja te światła, biały, długi strumień, jasno jak w dzień, wyraźna linia odcięcia światło - cień (BTW jazda priusem całkiem bez emocji, tak bezpłciowo, do tego bezstopniowa skrzynia wyje mocno przy przyspieszaniu). I dla porównania kilka dni temu kolega carlos pochwalił mi się swoją przeróbką (chińskie xenony) :shock: - niebieskawa poświata, brak lini odcięcia, światło rozpraszane jest wokół auta, co w rezultacie powoduje sytuację, że jasność tego zestawu jest o wiele gorsza niż na żarowkach HB. Dodatkowo wydaje mi się, że po dłuższej jeździe w nocy wzrok będzie zmęczony takim oświetleniem drogi.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
tomiek
Posty: 790
Rejestracja: 14 kwie 2012 08:33
Auto: CG3
silnik: H22A
Lokalizacja: Warszawa WK i WD

Re: XENON HID

Post autor: tomiek »

Potwierdzam Wasze spostrzeżenia. Najbardziej w ksenonach wkurzał mnie brak linii odcięcia świateł i poczucie, ze reflektory "walą w kosmos". Jesli ksenon to z soczewką.
Nie widze u siebie innej opcji. Jestem po zmianie na żarówki zachwycony moimi HB3 :)
ODPOWIEDZ