Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Gaz BRC w CG4

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Gaz BRC w CG4

Post autor: maxel »

Otóż mam sekwencję BRC i wydaje mi się, że trochę za dużo mi pali benzyny, mianowicie wychodzi około 1,8-2,0l/100km. Z tego co zauważyłem to na gaz się przełącza po ok. 1,5-2km, obecnie przy tych temperaturach to tak po kilometrze.
I zastanawiam się gdzie to paliwo ucieka-czy może na postoju też mi ciągnie benę, może jest brak ciśnienia,a może lambda nawala?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: kbl100 »

W sofcie jest możliwość uruchomienia procedury wspomagania benzyną. Jeżeli są słabsze wtryski albo reduktor to wiadome jest to że w pewnym zakresie obrotów Twoja instalacja nie będzie wydalała. Napisz jaki masz reduktor, wtryski i centalke. Nie wiem jaką masz ustawioną temperature przejścia na lpg ale u mnie przy temp zewnętrznej ok 20 st lpg załączał się po 100-200 metrach i było to bezpieczne przejśćie przy temp cieczy 30st
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: maxel »

Obrazek
Tak to wygląda
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: matysziom »

u mnie jak u kbl100 100-200m. i jest na gazie. Temperatura przejscia ustawiona na 30 stopni
Ale tez zauwazylem ze spala benzyny jezdzac na gazie ciut za duzo by sie wydawalo.
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: maxel »

Ciut za dużo to ile? Bo mi się wydaje że te prawie dwa litry na 100km to stanowczo za dużo.
Drugie moje pytanko jest takie-po zalaniu za 50zł od rezerwy to do jakiego stanu Wam się wskazówka od stanu paliwa przesuwa? Mi ledwo tylko ponad rezerwę...i zwykle po dwóch dniach jazdy już widzę palącą się rezerwę :roll:
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: ejec »

Nie patrz na wskazowke ;) Bo ona jest bardzo myląca ;) piszesz ze zwykle po 2 dniach. Skad mamy wiedziec ile przez te 2 dni zrobisz km i na jakich odcinkach. Wlaczasz zimne auto to wiecej pali chociaz teraz przy tych temperaturach to w moment jest nagrzane ;)
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: maxel »

Po dwóch dniach, czyli na przykład dziś zalewam za 50zł beny, przejadę 25km, koło 3-4 odpaleń na tym odcinku, i następnego dnia podobnież i już jak dojeżdżam do garażu to mam rezerwę :)
Awatar użytkownika
ejec
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2010 14:54
Auto: Accord 99
silnik: f20b5
Lokalizacja: RSL

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: ejec »

25km i 50zl wsysa to albo masz litr po 25zł albo nie wiem co :D i jeszcze gaz. Coś chyba nie tak z tymi kilometrami. Moze cos gdzies ucieka ;) zobacz czy pod autem sucho na postoju bo to troche nie tak jest.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: kbl100 »

Na wskazówke i kontrolke od rezerwy nie patrz bo one żyją swoim życiem. Fajne foto :D Podaj mi parametry takie jak Ci wyżej napisałem. Po zdjęciu nic nie widze oprócz wtrysków i elektrozaworu :) Zatankuj samochód pod korek, zrób 100 km i wtedy bedziesz wiedział ile dokładnie pali Ci benzyny. Pamietaj, że zimny silnik ma bogatą mieszanke i wciąga troche więcej :)

aaaa i żeby nie było ja gazu już nie mam hehe :D
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gaz BRC w CG4

Post autor: maxel »

No właśnie nigdzie mi nie ubywa tego paliwa.
Ale fakt jest taki, że może być tak jak mówicie, dopóki do pełnego nie zaleję to się nie dowiem jak to jest z tym paliwem. Raz jak przez dwa tygodnie jeździłem na jednym tankowaniu za 50zł to niestety ale było sucho w zbiorniku i nie odpalił mi :P
ODPOWIEDZ