Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Koszty eksploatacji

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: marcin »

Intercars po dobrych zniżkach :)
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: logicsys »

A jak z tym filtrem kabinowym byly dwa ??
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: marcin »

Nie. Zarówno w przypadku Knechta jak i JC Premium trzeba było zamówić dwie sztuki. Opakowanie jest idealnie dopasowane do jednego filtra i nie ma opcji by były dwa w jednym.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: misio40 »

To dziwne. Ja dostałem dwie części filtra w jednym opakowaniu ! http://sklep.intercars.com.pl/result1.p ... lang_id=PL
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: logicsys »

Paruja mi szyby wlasnie i musze jezdzic na AC, wymiana filtra pomoze ??
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: misio40 »

Na pewno pomoże !
W zasadzie co roku należy wymieniać filtr kabinowy, którego zadaniem jest oczyszczanie powietrza nawiewanego do kabiny pojazdu z kurzu, pyłków roślin, drobnoustrojów, zarodników grzybów. Zanieczyszczony filtr kabinowy zwiększa obciążenie silnika dmuchawy, co czasami prowadzi do jego przegrzania. Kolejny efekt zanieczyszczenia filtra to zaparowywanie szyb we wnętrzu a jeśli filtr jest zatkany i stary, to dodatkowo będzie przyczyną przykrego zapachu w kabinie.
Ponadto czynnik chłodzący absorbuje wilgoć z powietrza atmosferycznego poprzez uszczelnienia i materiał, z którego wykonane są elastyczne przewody połączeniowe. Część wilgoci zatrzymuje i odfiltrowuje tzw. filtr-osuszacz, ale jego możliwości wyczerpują się po kilku latach pracy. Jeśli filtr-osuszacz nie jest regularnie wymieniany, wysoka zawartość wody doprowadzi do korozji elementów układu. Następstwem będzie przyspieszone zużycie i mechaniczne uszkodzenia części układu. Gdy w układzie klimatyzacji krąży zawilgocony czynnik chłodniczy zawór rozprężny może ulec zimą zalodzeniu, co całkowicie blokuje działanie klimatyzatora, a w dalszej kolejności prowadzi do zniszczenia skraplacza i sprężarki. Oczywiście to pesymistyczna wizja, u mnie klima działa OK, a ten filtr-osuszacz nie był jeszcze wymieniany. Ale na wiosnę chyba to zrobię. Koszt to około 400,00 PLN.
Filtr kabinowy wymieniam co roku przy przeglądzie klimatyzacji, plus nabicie czynnika plus odgrzybianie.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: figo »

HR
Awatar użytkownika
logicsys
Posty: 153
Rejestracja: 22 cze 2010 18:17
Auto: Accord 99 cg2
silnik: v6
Lokalizacja: FG, ZGR

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: logicsys »

no to juz zamowilem go sobie. A powiedzcie odgrzybianie robicie sami?? Takie spraje typu PLAK sie nadaja? Na HAKP pisali ze od tego mozna sobie kompa zalatwic bo to gdzies sie skrapla i moze go zalac. Czy w naszych USA tez tak jest?? Misiek powiedz jak to ty u siebie robiles ;)
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: misio40 »

Pewnie Ci chodzi o sytuację, jak ktoś zbyt dużo pianki wtrysnął w kanały wentylacji i ta pianka dostała się do komputera powodując zwarcie i spustoszenie w układach scalonych.
Sam nigdy nie odgrzybiałem, zlecałem to na przeglądzie klimy. Kiedyś robiłem chemicznie, w tym roku polecili mi tzw. ozonowanie. Efekt chyba podobny, tylko po tym zabiegu przez kilka godzin w aucie czujesz zapach gabinetu dentystycznego. Jak na razie minęło pół roku i żadnych nieprzyjemnych zapachów z układu klimy nie czuć. Cena ozonowania to 100 - 150 PLN.
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszty eksploatacji

Post autor: misio40 »

Olej do ASB, 4 litry po 6,00 USD
płyn wspomagania - 3,00 USD
do tego koszt przesyłki drogą morską - 30,00 USD czyli wyszło coś około 170,00 PLN
raz honda - zawsze honda
ODPOWIEDZ