Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

hhahahhahha :D szkoda, ze nie wiedziałem, bo wczoraj prawie jedno urwałem jak chciałem je złożyć :D Za wąski garaż mam na tego amerykańca :D
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: fotografiks »

Szaaryy pisze:
A czym sie różnią lusterka EU od US?
lawina pisze:Jest z tylu tarcza, jest i ABS, są tweetery (i nawet ładnie grają), są i progi w kolorze. A o co chodzi z lusterkami? Czemu ktoś miałby je zmieniać? Czym się różnią te z stanów od europejskich?
W skrócie to z zewnątrz różnią się wszystkim;)

Znajdź różnice;)

Obrazek

Obrazek


A wracajac do tematu fury ... to ciekawy przypadek ten EX bez skóry - właściciel chyba musiał kochać perskie dywany i inne tekstylia skoro na takiego EXa sie szarpnał... 8-)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

no wlasnie moje wyglada jakby mialo sie skladac, ale prawie je urwalem jak probowalem, z tym, że szukałem wczoraj wkladu lusterka i znalazlem cos takiego w ofercie jednej firmy:
wersja USA:
http://allegro.pl/honda-accord-wer-usa- ... 04728.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wersja "nasza"
http://allegro.pl/honda-accord-coupe-19 ... 04719.html" onclick="window.open(this.href);return false;

i u mnie zdecydowanie ksztalt szkla pasuje wlasnie do tego z wersji USA. Wiec obstawiam, że w lusterka nikt nie ingerowal. Do tego ogladalem filmy na YT z roznymi amerykanskimi CG i tez maja takie lusterka, ktore wygladaja jakby sie mialy skladac.

=========edit==========
właśnie wrzuciłem VIN do dekodera i wyszlo, że na wyposażeniu mam "Dual body-colored fold-back pwr mirrors", czyli jednak składane z fabryki :) Czyli jednak musze je przesmarowac i moze zaczna sie skladac :D

A wracajac do tematu fury ;) Na samym początku planowałem wrzucic skory jakby sie trafil komplet z jakiejs rozbiorki, ALE im dluzej jezdze w tym welurze to tym bardziej mi sie podoba :D
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: wysio »

Wyprać je, jeśli są brudne i zostawić. W chłodne dni przyjemniej jest usiąść. Grzanie tyłka tam masz?
Awatar użytkownika
Chmura
Posty: 194
Rejestracja: 17 lis 2013 19:37
Auto: CG1
silnik: J30A1
Lokalizacja: Myszków

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Chmura »

Lusterka euro a usa różnią się jeszcze tym że w us były szkła przybliżające..
on board->> ED4/D16Z6 ED3/D15B2mpfi CG1/J30A1 CM8/J30A4
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

no lewe mam plaskie (efekt przyblizenia), a prawe sferyczne.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Chmura
Posty: 194
Rejestracja: 17 lis 2013 19:37
Auto: CG1
silnik: J30A1
Lokalizacja: Myszków

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Chmura »

To już coś było kombinowane z nimi. Na prawym jeszcze powinno pisać "object in mirror are closer than they appear"
on board->> ED4/D16Z6 ED3/D15B2mpfi CG1/J30A1 CM8/J30A4
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

no i dokladnie tak jest na nim napisane BO... takie ostrzeżenie jest wlasnie na lusterkach sferycznych, w ktorych samochody wydaja sie byc dalej niz na lusterkach plaskich
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Dziś był bardzo pracowity dzień przy Accordzie :) W końcu w tygodniu przyszyły wszystkie elementy układanki i tak oto dziś odpaliłem w końcu LPG (moje pierwsze auto w gazie :D ).

Co zostało zrobione:
- nowy reduktor (używany ;) ), podczas czyszczenia okazało się, że zaczyna lekko pekać już membrana, więc dostał cały kompletny zestaw naprawczy, więc jest jak nowy.
- nowy filtr fazy ciekłej przy elektrozaworze i nowy filtr fazy lotnej Alex, podobno jakiś mega super jest, prędzej się zatka niż puści brud na wtryski... zobaczymy.
- wtryski wysłałem do czyszczenia do BDB, pomimo wieku okazało się, że po czyszczeniu pracują perfekcyjnie i równiutko.
- dołożyłem manometr, żeby widzieć jakie jest ciśnienie na listwie, dzięki temu mogłem ustawić reduktor bez wpinania instalacji pod komputer i będę w przyszłości mógł na bieżąco kontrolować czy wszytko jest ok.
- nowe węże i opaski
- lekka rearanżacja, wcześniej to było zainstalowane dosyć niechlujnie, byle działało. Listwa na pokrywie zaworów to jakaś totalna bzdura. Jak tu zawory wyregulować? Najpierw demontaż listwy? :D Teraz już jest trochę lepiej, ale jeszcze muszę poprawić mocowanie listwy i filtra.

jak wyglądało to wcześniej:
Obrazek

jak wygląda dziś:
Obrazek
Obrazek

Nigdy nie miałem do czynienia z LPG, więc się trochę ekscytuje, bo to dla mnie nowy temat, a lubię poznawać nowe rzeczy :) Wszystko działa perfect, nie czuć różnicy miedzy Pb a LPG, przełączanie jest niezauważalne, nigdzie nic się nie ulatnia, więc chyba się udało ;)

Po zmaganiach z podtlenkiem, w ramach relaksu zatkałem dziurę pod radiem, schowek pasuje idealnie, w końcu OEM Honda ;)
Obrazek

i zamontowałem ładnie pasującą pod zderzak USDM tablicę
Obrazek

w końcu zaczyna to jakoś wyglądać :)

W najbliższych dniach biorę się za uszczelnienie blendy
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: QuicksilveR »

Ładna robota z LPG 8-) Ciekawy patent z manometrem. :idea:
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ