Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Prośba o pomoc w diagnozie problemu / dźwięku - FILM

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Prośba o pomoc w diagnozie problemu / dźwięku - FILM

Post autor: simopl »

Cześć,
Od jakiegoś czasu w mojej Accordzinie pojawił się dziwny piszczący dźwięk, który brzmi trochę jak gwiżdżący czajnik z gotującą się wodą. Dźwięk wydobywa się z okolicy prawej strony silnika i jest mi ciężko go zdiagnozować. Jeden mechanik wspominał, że może być to problem z jakimś zaworkiem i żeby się tym nie przejmować. Drugi z kolei stawia na skrzynię biegów, której doskwieraja niestety problemy ze zmianą biegu z 1 na 2 i liczę się z jej remontem w najbliższej przyszłości.

Dźwięk słyszalny jest tylko na biegu P i N lub w momencie postoju na pozostałych biegach. Podczas przerzucania biegów na chwilę ustaje. Nie słychać go też w czasie dodawania gazu dlatego i ja stawiałbym na coś związanego ze skrzynią.

Krótki filmik przedstawiający problem zamieściłem pod linkiem - https://drive.google.com/open?id=0BxEEw ... 0Z6b2ZWOTA

Nie bijcie za upieprzony silnik - na niego też przyjdzie pora :)
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Prośba o pomoc w diagnozie problemu / dźwięku - FILM

Post autor: Lebow »

Mam wrażenie że skrzynia chce coś powiedzieć alfabetem Morse'a :mrgreen:
Na poważnie to może olej do wymiany....to jak wróżenie z fusów.
Miałem kiedyś przypadek piszczenia w silniku....okazało się że piszczal filtr oleju...coś się w nim ułożyło w gwizdek...po wymianie oleju dźwięk znikł.
Jednak bardziej mnie interesuje dźwięk z końcówki filmu....jak jakiś blow off :shock:
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Re: Prośba o pomoc w diagnozie problemu / dźwięku - FILM

Post autor: simopl »

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o olej w skrzyni to był niedawno zmieniany na oryginalny hondowski, także pod tym względem jest ok. Te dźwięki faktycznie brzmią trochę jak alfabet Morse'a ;)
Końcówka filmu to moment zgaszenia auta. Faktycznie jakoś dziwnie zabrzmiało. Co to może być?
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc w diagnozie problemu / dźwięku - FILM

Post autor: HCS1817 »

Końcówka filmu to dźwięk zasysanego powietrza w układzie dolotowym :) przy gaszeniu silnika.
Awatar użytkownika
simopl
Posty: 56
Rejestracja: 04 wrz 2016 23:31
Auto: Accord Coupe 6gen
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Koszalin

Re: Prośba o pomoc w diagnozie problemu / dźwięku - FILM

Post autor: simopl »

@HCS1817 - ok, czyli rozumiem, że akurat z tym dźwiękiem nie ma co panikować? ;)
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Prośba o pomoc w diagnozie problemu / dźwięku - FILM

Post autor: HCS1817 »

Z tym napewno nie, ja mam układ dolotowy z filtrem stożkowym i tak zawsze przy gaszenia syczy, po prostu przepustnica się zamyka i koniec z zasysaniem powietrza do silnika :)
ODPOWIEDZ