Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: krzysieeq »

Witam. Z racji tego że przy kręceniu kierownicą wydobywa się odgłos skrzypiącego tapczanu postanowiłem wymienić sworznie, tylko nie do końca wiem, czy katalogi podają dobre części.

W lokalnym sklepie zaproponowano mi sworznie dolne CTR CBHO-26, natomiast górnych powiedzieli, że są dwa rodzaje - o średnicy 35,x mm oraz 33,x mm.

Czy ten sworzeń dolny będzie odpowiedni dla naszych CG4, oraz jakiego sworznia na górę poszukiwać? Wszelkie wskazówki/nr części mile widziane, myślę że przyda się nie tylko mi:)
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: Lebow »

O sworzniach jest na forum sporo... jak sztywne można przesmarować. ...
W haparts mają "555", zadzwoń, napisz....
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: Edi »

Linki do tematów o sworzniach . W każdym nieco info. Może wystarczające ... może nie .....
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&t=305" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&t=3242" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&t=2784" onclick="window.open(this.href);return false;
Może kontynuujmy już w tym jednym wątku.
Trochę wiedzy od każdego i powinien utworzyć się dobrze opisany temat :)
krzysieeq pisze: Wszelkie wskazówki/nr części mile widziane, myślę że przyda się nie tylko mi:)
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: Lebow »

Dolny sworzeń
51220-S84-305
zamiennik firmy 555 = SB6182 (SB-6182)
CTR CBHO-26

Górny sworzeń
po nr wahaczy L/P
51460-S84-A01/ 51450-S84-A01
zamiennik firmy 555 = SB6191 (SB-6191)
CTR CBHO-29
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017 21:57 przez Lebow, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: krzysieeq »

co do górnego sworznia to kolega MuzykGrześ potwierdził, że pasuje CTR CBHO14, natomiast do dolnego w tym momencie już nie wiem czy CBHO16(40mm) czy CBHO26(42mm), choć katalogi wskazują na CBHO26
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: Lebow »

Ktoś potwierdzi jaki tam CTR siedzi.
U mnie oba dolne trzeszczały ale były sztywne, odbezpieczyłem ze zwrotnicy, zająłem gumki, nawaliłem silikonowego smaru i cisza. Jeden górny brałem 555 z Haparts.
szprotek91
Posty: 171
Rejestracja: 16 lut 2014 11:37
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0 iES
Lokalizacja: Legnica

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: szprotek91 »

Wymieniałem w tamtym roku wszystkie sworznie i dolne mam CBHO-26
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: krzysieeq »

górne zamówiłem z inter carsu CBHO14 (w inter cars widnieją jako J24004CTR) - są z segerem w zestawie i smarem, natomiast dolne z hapartsu idą do mnie 555, jak przyjdą napiszę tu jaki mają index oraz po wymianie dam znac czy wszystko pasowało jak trzeba.

EDIT:
przyszły dolne 555 z Hapartsu. Mają index SB6182 czyli tak jak pisał wyżej lebow. Mają w komplecie segerki i taki pręcik do zabezpieczenia nakrętki. W piątek montaż i dam znać co i jak.

EDIT2:
A więc tak: sworznie 555 o indexie SB6182 pasują 100% do CG4, dziś zostały założone bez żadnych problemów. Natomiast górnych nie wymieniałem bo mechanik powiedział że to oem i są sztywne i doradził że póki są okej to ich nie ruszać. Przy okazji dowiedziałem się że leje mi się olej z rozrządu który był wymieniany łącznie z uszczelniaczami 2miesiące temu - wyczuwam reklamacje, mechanik uszczelniacze ogarniał sam... koniec OT :) Pozdro!
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: Robertos »

krzysieeq pisze:górne zamówiłem z inter carsu CBHO14 (w inter cars widnieją jako J24004CTR) - są z segerem w zestawie i smarem, natomiast dolne z hapartsu idą do mnie 555, jak przyjdą napiszę tu jaki mają index oraz po wymianie dam znac czy wszystko pasowało jak trzeba.

EDIT:
przyszły dolne 555 z Hapartsu. Mają index SB6182 czyli tak jak pisał wyżej lebow. Mają w komplecie segerki i taki pręcik do zabezpieczenia nakrętki. W piątek montaż i dam znać co i jak.

EDIT2:
A więc tak: sworznie 555 o indexie SB6182 pasują 100% do CG4, dziś zostały założone bez żadnych problemów. Natomiast górnych nie wymieniałem bo mechanik powiedział że to oem i są sztywne i doradził że póki są okej to ich nie ruszać. Przy okazji dowiedziałem się że leje mi się olej z rozrządu który był wymieniany łącznie z uszczelniaczami 2miesiące temu - wyczuwam reklamacje, mechanik uszczelniacze ogarniał sam... koniec OT :) Pozdro!



J24004 CTR nie pasują, właśnie przed chwilą sprawdzane, sworzeń siedzi luźno , wszedł lekko bez dobijania, macha się jak psu jajca na wiosnę...
Więc dla potomnych, lepiej zaopatrzyć się w CBHO-29/28 jak koledzy powyżej potwierdzili.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2017 22:59 przez Robertos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Sworznie dolne / górne - numery części, średnice CG4

Post autor: krzysieeq »

to ja czegoś nie rozumiem, na opakowaniu tego samego sworznia są indexy CBHO-14 i J24004CTR
ODPOWIEDZ