Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

"Fioletowy Accord'eon" :)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Szyszon
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2014 19:44
Auto: Accord 6 gen 98 rok
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Gdynia/ Norwegia

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: Szyszon »

Najlepszy kolor :) co to za wydech?? Głośne są??
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: markus »

Polish nitro :lol: :lol: :lol:
Zacny kolorek! Życzę powodzenia w dopieszczaniu. Będzie z niej kocur!
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
dmra
Posty: 27
Rejestracja: 23 mar 2017 23:39
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: dmra »

Dzięki za wsparcie duchowe bo baaardzo się przyda :D
Szyszon pisze:Najlepszy kolor :) co to za wydech?? Głośne są??
Oj tak. W szczególności, gdy zamiast środkowych tłumików jest rura i śmieciowa strumienica ;)
Spokojnie, TypeR już wypadło bo przestało mnie śmieszyć, choć na początku była beka jak "gazownikom" nawkręcałem, że to motor z NSX'a :mrgreen:

Powoli ogarniam Acco. Pierwsza misja polegała na doprowadzeniu motorowni do stanu. Nic nie klepie i nie poci się
(poza miską olejową, ale o tym później ;) ). Lecz ledwo odpala, obroty raz spadają, raz falują, a nawet potrafi walnąć
focha, zdechnąć i nie odpalać przez kilka minut. No to na warsztat i szukamy przyczyny.
Na początek chciałem sprawdzić błędy, ale kontrolka "check" nie działała, więc rozbiórka licznika, wymiana spalonych
żaróweczek (w tym od kontrolki check) i zaczęły się cyrki.
Błąd 65, czyli druga sonda, auto do góry a tam obcięte kable od sondy i urwana cała kostka od instalacji, do której
podłącza się drugą sondę :? . Przylutowałem kostkę i wymieniłem sondę (po wcześniejszym odłączeniu aku oczywiście ;) ), a
błąd 65 dalej świeci. Dodatkowo pojawił się błąd Map-sensora i ECT :shock: . Sprawdzona i zabezpieczona cała instalacja
elektryczna silnika, podmiana czujników, przewodów WN i inne herezje nie przyniosły rezultatu. W międzyczasie zdjęty
kolektor ssący z przepustnicą, wszystko wyczyszczone, wymienione przewody podciśnieniowe i wodne od przepustnicy na silikon, wymienione świece i wyregulowane zawory (9 podpartych w tym 8 wydechowych).
Dalej nie ma efektu a o zwarciu nie ma już mowy, więc metodą dedukcji ostatni w kolejce jest Komp. Szybka podmiana wraz z immo i są efekty. Auto odpala od strzała, żadnych błędów, obroty miodzio, więc "silnikowo" jesteśmy w domu. Ale z wymianą kompa wiązała się też wymiana stacyjki z kompletem zamków. Na szczęście pojawił się użytkownik frajcik z nieocenioną pomocą (za którą niezmiernie dziękuję) i dostarczył mi ECU z kompletem kluczyków i zamków oraz masą innych przydatnych pierdółek.
Chyba tyle na razie :) postaram się sukcesywnie opisywać co i jak z autem, ale wiadomo... czas ;)
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: escone »

Co do pocenia się z miski olwejowej to cię zmartwię bo w 90% przypadków CG2 nie jest to pocenie z miski tylko uszczelnienie obudowy pompy oleju.... Jeżeli masz mokrą miske po stronie rozrządu to na 90% masz sporo do zrobienia :)
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: Lebow »

Opanowałeś wszystko w jeden dzień :mrgreen: ?
Tak na poważnie to szacun za sprawne i najważniejsze efektywne podejście do usterek.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: Krzysiek15255 »

Czyżby śliwka poszła do kujawsko-pomorskiego? :D
Awatar użytkownika
dmra
Posty: 27
Rejestracja: 23 mar 2017 23:39
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: dmra »

Chyba czas poodpisywać co nieco :D
escone pisze:Co do pocenia się z miski olwejowej to cię zmartwię bo w 90% przypadków CG2 nie jest to pocenie z miski tylko uszczelnienie obudowy pompy oleju.... Jeżeli masz mokrą miske po stronie rozrządu to na 90% masz sporo do zrobienia :)
Tu akurat miska była "przytarta" czymś i nieudolnie pospawana, chwilowo "epioksyda" załatwiła sprawę, ale wymiana miski i tak nastąpi ;)
lebow pisze:Opanowałeś wszystko w jeden dzień :mrgreen: ?
Tak na poważnie to szacun za sprawne i najważniejsze efektywne podejście do usterek.
Dzięki. Oj... Dwa ciężkie dni pod maską zeszły nad tym co wyżej opisane :P
Krzysiek15255 pisze:Czyżby śliwka poszła do kujawsko-pomorskiego? :D
Ja to mam takie szczęście, że jak już się polubię z jakimś autem lub silnikiem to mi zabiorą :? CG jest świetnym autem, ale jak coś to pójdzie w dobre ręce, a ja może zbuduję znowu jakiś silnik do mojej Prelki bo zaczyna mi bardzo tego brakować:
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
Co do Accordeona to skoro silnikowo było ok to należało się zająć komfortem. Na pierwszy ogień poszedł pierdzący, głośny, dziurawy w 9-ciu miejscach wydech, w którym dodatkowo pourywano połowę szpilek. Pierdział na każdym możliwym łączeniu, więc zdjęta całość razem z kolektorami, porozwiercane i nagwintowane szpilki, następnie poskładane wsio od nowa. Zrobiło się lepiej, ale nadal za głośno. Wstawione zostały zatem oba seryjne, środkowe tłumiki i jest bajka, dźwięk silnika stał się bardzo przyjemny.
Następnie, wymieniony czujnik temperatury płynu chłodzącego,filtr powietrza oraz pęknięty i cieknący filtr paliwa firmy "JP"
Zawieszenie było kolejnym etapem. Głównie przód, który stukał niemiłosiernie. Jak się okazało przez Pękniętą sprężynę, górny sworzeń, który latał luźno w wahaczu, oraz łączniki i gumy stabilizatora, ale zanim do tego doszedłem to trzeba było uzupełnić pourywane szpilki w piastach i wykręcić idiotyczne samohamowane nakrętki od kół, z których jedna potrzebowała wykrętaka niestety.
Na tym etapie auto zrobiło się na tyle przyjemne, że wybrałem się nim bezawaryjnie na święta pod Holenderską granicę i z powrotem z takim uśmiechem na twarzy :mrgreen: .
Awatar użytkownika
FilipCK
Posty: 50
Rejestracja: 26 gru 2016 17:41
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: FilipCK »

Mam niemal identyczna ;) LPG to u mnie jest spartolone, tu to jest bajka :lol:
Honda Accord VI Coupe 3.0 V6 J30A1
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3707
Awatar użytkownika
dmra
Posty: 27
Rejestracja: 23 mar 2017 23:39
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: dmra »

Dawno nic nie było bo Acco od ponad miesiąca kumpluje się z nowym właścicielem :P Mam nadzieje, że napisze raz w czas co się z autem dzieje ;)
Natomiast smutek po stracie Acco łagodzi... Następny Accord'eon tylko zamiast ciemnego z jasnym wnętrzem, jest jasny z ciemnym wnętrzem :mrgreen: Ale o nim w innej galerii ;)
Załączniki
IMG_20170514_203657 v2.JPG
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: "Fioletowy Accord'eon" :)

Post autor: Krzysiek15255 »

Najlepszy kolor :P
Zablokowany