Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: markus »

Moje fabryczne radio ma dziwną przypadłość. Otóż: włączam silnik, potem radio i wszystko gra. Nagle po kilkunastu sekundach sygnał radiowy się traci (słychać nawet jak się szybko ścisza) i w głośnikach cisza - znikają wszystkie zapamiętane stacje, scanning fal też niczego nie odnajduje. Po kilku minutach (czasem szybciej, czasem później) wszystko wraca do normy. Macie jakiś pomysł co to może być i jak to naprawić. Radio ori Honda Bose 2SA3. Przy okazji - ma ktoś z Was może manual do tego radia? Pozdrawiam!
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
piotrekb
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2015 12:24
Auto: Accord C
silnik: 2.0

Re: Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: piotrekb »

Cześć,
Miałem ten sam problem i bardzo długi czas szukałem możliwości naprawy. W internecie nie ma za dużo informacji na ten temat, ale z tego co udało mi się wygooglować to problemem jest zimny lut na UKF. Z radyjkiem spróbowałem udać się do "znawców" niestety żaden nie był w stanie tego zrobić. Ostatecznie dostałem kontakt do osoby, która była w stanie to naprawić, ale telefonicznie odmówiła ponieważ cena będzie przekraczała wartość używanego radia na aukcjach internetowych. Sporo czasu przeszukiwałem OLX i Allegro niestety bezskutecznie ponieważ popularniejsze jest radio z oznaczeniem 2sa1, które po podłączeniu nie zadziałało choć wygląda tak samo (różnica podzespołów w środku - podobno końcówka mocy). Ostatecznie szukałem pomocy na naszym forum ponieważ nie chciałem kupować nowego a zostawić radio typu klasyk i udało mi się kupić używane w super stanie za 200 zł :) od dłuższego czasu cieszę się normalnym użytkowaniem - proponuję zrobić to samo. Pozdro
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: markus »

Dzięki za odpowiedź, Piotrek. Od paru dni mam spokój - radyjko gra jak należy. A jak gubi fale to włączam kaseciaka na parę minut. Nie będę tego ruszał bo aż tak mi to nie przeszkadza ;)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: rexio »

Jak cos ja mam oem kaseciaka na sprzedaz. Stan idealny. Tylko gdzie znajde te oznaczenie zeby kogos w blad nie wprowadzic?
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: markus »

rexio pisze:Jak cos ja mam oem kaseciaka na sprzedaz. Stan idealny. Tylko gdzie znajde te oznaczenie zeby kogos w blad nie wprowadzic?
Prawy górny róg klapki zakrywającej otwór do wkładania kaset.
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
buksiu
Posty: 212
Rejestracja: 19 mar 2014 00:29
Auto: Coupe 98-02
silnik: 2
Lokalizacja: Będzin

Re: Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: buksiu »

Ja miałem ten sam problem. Byłem przez przypadek u takich jednych fachowców, którzy znają się na rzeczy i powiedzieli mi, że powodem tych objawów jest uszkodzona głowica UKF-u. Niestety jest to pięta achillesowa tego radia. Nie jest to odosobniony przypadek tylko wszystkie tak mają. Na warsztacie mieli takich samych chyba z 6 szt. Wszystkie były wymontowane z aut z tego samego powodu - uszkodzona głowica UKF-u. Jeżeli chodzi o naprawę to mi odradzili, ponieważ nową głowicę jest bardzo ciężko dostać lub może być tak, że się jej w ogóle nie dostanie a kupowanie używanej mija się z celem bo nie wiadomo ile pochodzi. Doradzili mi żebym lepiej kupił jakiegoś nowego np. soniaka bo będzie dużo lepiej grał niż firmowe Bose. Dałem sobie spokój z naprawą i problem rozwiązałem montując stację 2din :) .
buksiu - QP '00 2L
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: markus »

Dzięki buksiu. Olałem temat - od 2 tygodni nie gubi fal ;) Radia nie będę wymieniał, gdyż jestem zwolennikiem maksymy "as much OEM as possible" ;)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 781
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: wysio »

Też bym był takim zwolennikiem, gdybym tak nie przywiązywał wagi do muzyki i wygody jej odtwarzania, jaką dają współczesne radia - USB, BT ze Spotify.... :)

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z radiem (ori Honda Bose) - gubi fale radiowe

Post autor: markus »

wysio pisze:Też bym był takim zwolennikiem, gdybym tak nie przywiązywał wagi do muzyki i wygody jej odtwarzania, jaką dają współczesne radia - USB, BT ze Spotify.... :)

Wysłane poprzez Tapatalk
Ja tam jadę z kaset - wysokiej klasy chromówki, a muzyka zgrywana z winyli na dobrym decku. Brzmi naprawdę dobrze i z klimatem ;-)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ