Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Opony

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Opony

Post autor: misio40 »

Tak z ciekawości - jakie opony polecacie ? Na jakich aktualnie śmiga auto ?
U mnie zimówki to Dębica Frigo 2. Na suchej i mokrej nawierzchni nic szczególnego, natomiast śnieg i błoto - rewelacyjnie. Na wiosnę planowany zakup nowych letnich, chyba Conti.

oceny opon - http://opony.auto.com.pl/testy-opon/osobowe" onclick="window.open(this.href);return false;
raz honda - zawsze honda
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Opony

Post autor: figo »

Zima: Nokian WR G2 - bardzo dobra opona, na mokrym, suchym. Na śniegu rewelka.
Lato: Pirelli P Zero Rosso - już mam trochę stare te oponki, ale bardzo dobre na suchym, na mokrym troche gorzej, ogólnie ok.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2012 18:03 przez figo, łącznie zmieniany 1 raz.
HR
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Opony

Post autor: kbl100 »

zima: goodyear vector 205/55/16 - totalne dno ani na śniegu ani na suchym ani na mokrym. Te opony nadają sie do taczki
lato: było goodyear excellenc 205/55/16 bardzo dobrze radzi sobie na mokrym i suchym ( na śnieg nie polecam ) są bardzo ciche i komfortowe, jedyna wada to, że szybko sie zurzywają i przy bieżniku 3-4 mm tracą w/w wartości w/w.

Teraz na lato planuje Dunlop sport maxx tt 215/55/17 ale cena nowych to jakaś masakra
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Opony

Post autor: Trojan »

Miałem Dunlopy SP Sport Maxx i szybko bieżnik znikał niestety ale trzymały się super na mokrym i suchym.
Teraz mam Falken Ziex 912 i nie narzekam na razie, są ciche ,właściwości jezdne na mokrym i suchym bardzo dobre ,jednymi minus to taki,że są węższe od konkurencji,rant ochronny nie spełnia kompletnie swojej funkcji :x
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Opony

Post autor: kbl100 »

Właśnie kolega ma sp sport maxx i jest bardzo zadowolony dlatego ja chce kupić ten wyższy model TT. Słyszałem o nich bardzo dużo pozytywnych opini. Jeżeli chodzi o bieżnik myśle że na 3-4 sezony wystarczy i tyle od nich oczekuje :)
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Opony

Post autor: audiotone »

u mnie za z tyłu Yokohama Parada SPEC-2 (prawie nowe)na mokrym całkiem dobre :).. na suchym idealne przód Pirelli P-zero Rosso troszkę już zjeżdżone czyli do wymiany...(ale jak były super to na suchym dobre na mokrym dostateczne
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Opony

Post autor: Robertos »

http://www.opony.com/opona/vredestein-ultrac-cento" onclick="window.open(this.href);return false; Bardzo ciche , ogólnie bardzo dobrze wypadły w Niemieckich testach ADAC biły na głowę inne dobre firmy. Osobiście też je posiadam i chwalę, przy zakupie auta siedziały takie http://www.oponeo.pl/model-opony/vredestein-ultrac" onclick="window.open(this.href);return false; też super się śmigało .
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Opony

Post autor: audiotone »

hm...
jak to powiedzieć niedawno jechałem w 5 osób i miałem załadowany bagażnik czyli wsio na maxa tył przy zjeździe z krawężnika tył mi zaczął obcierać.... :? chyba za dużo... coś wystaje do wewnątrz.... :( a takie są fajne i się idealnie trzymają chodzi mi o Yokohamę paradę spec-2 :? chyba będę musiał je sprzedać i kupić cosik innego... :(
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Opony

Post autor: Bonio »

u mnie contisport contact3 2 opony 2008r 2 2009 i powiem tyle ze jest miedzy nimi roznica, bierznik jest ten sam natomiast chyba jest roznica w rancie ochraniajacym felge, bo na tych nowszych robi sie wiekszy naciag niz na tych z 2008r, zauwazylem tez ze wewnetrzna strona opony(srodek ukryty w feldze) tez sie na nich rozni nieznacznie, zrobie dokladniejsze foty kiedys to zobaczycie o co kaman, poki co na suchym daja fajna frajde z jazdy i mozna w koncu szybciej w zakrety wchodzic, bez jakiegos stresu ze auto zacznie wyjezdzac przodem dodam ze mam 225/40/18
ODPOWIEDZ