Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spryskiwacze reflektorów

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: spryskiwacze reflektorow

Post autor: majorekk5 »

W dysze spryskującą. Nie wiem dokładnie bo spryskiwaczy lamp nie regulowałem ale spryski od przedniej szyby tylko tak da się wyregulować.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: spryskiwacze reflektorow

Post autor: Lebow »

To są dedykowane do modelu spryski i pryskają tak jak fabryka zadała.
Jak jest coś nie tak to sprawdzić jak siedzi w otworze zderzaka, jak trzyma spinka pod zderzakiem ( jak jest) i jak siedzi sam zderzak, jeszcze można przewentylować dyszę bo może jakiś paproch bruździ.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: spryskiwacze reflektorow

Post autor: Piter »

majorekk5 pisze:W dysze spryskującą. Nie wiem dokładnie bo spryskiwaczy lamp nie regulowałem ale spryski od przedniej szyby tylko tak da się wyregulować.
ano właśnie. To, że te od szyby czołowej się tak reguluje to jest oczywiste - natomiast tutaj chodziło mi o spryskiwacze reflektorów, które mają zupełnie inną konstrukcję.
lebow pisze:To są dedykowane do modelu spryski i pryskają tak jak fabryka zadała.
Czyli jeśli dobrze Cię rozumiem - nie podlegają regulacji i powinny pryskać dobrze.

Co do osadzenia w zderzaku - wydaje się być Ok. Spinki są - zresztą jakby ich nie było to by się nie trzymał, raz mi się jedna zgubiła i był problem. Zderzak też jest dobrze spasowany - choć był zdejmowany choćby przy montażu chłodnicy ASB - ale auto ogólnie wszystko tam jest proste. Nie wiem... jeszcze przyszło mi do głowy, że ktoś je zamienił miejscami (w sensie sprysk od mijania z drogowymi), ale raczej to jest mało prawdopodobne, bo każdy z nich ma na dole krócieć skierowany pod kątem prostym w przeciwną stronę i jakby były podmienione, to nie starczyłoby wężyków żeby je podłączyć. Także cóż, chyba pozostaje mi z tym żyć.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Lebow »

Jednak cofam słowa o braku regulacji. Mając w ręku inny spryskiwacz zauważyłem że dysza jest dziwnie skierowana.... pod nią jest jednak kulka o prawie centymetrowej średnicy i można ją obracać.... tylko zapieczona może stawiać opór zatem jakiś smar w spreju i można regulować.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Piter »

To cenna informacja :) Czyli najlepiej spryskać to jakimś smarem i normalnie igłą próbować?
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Lebow »

Igłą? Hmm...no właśnie... jakoś umiejętnie aby plastiku dyszy nie zniszczyć....chyba suchy w spreju albo silikonowy albo co jest pod ręką nawet WD powinien ruszyć ta kulę....
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Piter »

No właśnie też się zastanawiam. Czyli to się ma ruszać cały ten wystający "łeb" spryskiwacza? W takim razie trzeba byłoby znaleźć coś grubszego, co dość dobrze się wpasuje w ten otwór, gdzie jest dysza. Muszę się temu jeszcze raz przyjrzeć.
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: kylek »

Panowie, pasuje to bez żadnych przeróbek do CG4?

http://www.hdmot.pl/p14344,pompka-sprys ... 5as01.html" onclick="window.open(this.href);return false;
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: szary8 »

Brałem ją tydzień temu, do cg2 podeszła p&p, jak ktoś potwierdzi że w obu jest to samo to masz odpowiedź ;)
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: kylek »

Dzięki za info.
Raczej będzie to samo, jakby ktoś potwierdził to będę wdzięczny. Jeśli wcześniej ją kupię i zamontuję to dam znać.

edit: pasuje do CG4
ODPOWIEDZ