Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wibracje na kierownicy.

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
marcello
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2011 00:41
Auto: Accord 99
silnik: 2.3
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Wibracje na kierownicy.

Post autor: marcello »

Witam,
Myślałem ,że nic mnie nie dopadnie,a jednak mala przypadłośc pojawiła sie niedawno,niewielka a denerwuje.Mianowicie jak silNik osiagnie temperature ok.90 st.wyczuwa sie lekkie wibracje na kierownicy i pod nogami.Nie jest to wielkie ale wystepuje.Pytanie do Was co moze byc.Zawory?Poducha silnika?Jak właczy sie klime wibracje sa minimalnie wieksze,Obroty stoja jak byk -900/min.
Z tego co za obserwowalem to poducha z lapą z lewej strony jak sie jej dotyka to czuc na niej wibracje,przednia koło chłodnicy bez szmeru.Pozostałych nie sprawdziłem bo nie mam kanału.Silnik pracuje równo,wkreca sie dobrze na obroty.Cos jakby zaworki sie odzywały szczególnie jak sie dodaje gazu albo jak obroty spadaja ale czy zawory mogłyby miec wpływ na drgania?Może macie jakies uwagi co można sprawdzic aby nie wpaśc w zbednie koszty?Zastanawiam sie może świece?czyzczenie przepustnicy?Nie wiem bardzo od czego zacząc.Podowiedzcie prosze .Silnik F23A.2.3 bez gazu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: figo »

Sprawdz dokładnie wszystkie poduszki silnika, a i pytanie: drgania tylko na kierownicy i pedałach, czy na całej budzie. Może jeszcze na lewarku skrzyni? Pomacaj i daj znać.
HR
Awatar użytkownika
marcello
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2011 00:41
Auto: Accord 99
silnik: 2.3
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: marcello »

Witam,
z tego co zaobserwowałem to minimalnie przenosi sie na deche,generalnie czuc wszedzie ale to naprawde niewielkie wibacje.Lewarek stoi dęba :) biegi jak w masło.Jutor sprawdze z kanałupozostałe poduchy.Pytanie czy dotykajac poduszke powinna ona miec jakiekolwiek drgania wyczuwalne reka.Czy ma byc martwa?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: figo »

nie chciałem zakładać nowego tematu, ale znalazłem ciekawostkę. Nowe świece denso w cenie bardzo przystępnej w IC za 17pln sztuka
" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: matysziom »

niezle te nowe swieczki +2km 8-)
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: audiotone »

przydało by się by ktoś je przetestował i sam się wypowiedział bo to co jest pokazane to tylko marketing.... ;) a rzeczywistość ?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: figo »

audiotone pisze:przydało by się by ktoś je przetestował i sam się wypowiedział bo to co jest pokazane to tylko marketing.... ;) a rzeczywistość ?
czytałem kilka artykułów z moto stron i pozytywnie. Na pewno gorzej jak standardowe nie będzie, może być tylko lepiej, a 17pln to nie duże pieniądze, gdzie standardy kosztują 12-13pln.
HR
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: audiotone »

ebay:

do 2.0
http://www.ebay.co.uk/itm/Denso-TT-Spar ... 4d00a4e29c" onclick="window.open(this.href);return false;

do 3.0
http://www.ebay.co.uk/itm/Denso-TT-Spar ... 3f16bb151b" onclick="window.open(this.href);return false;



na alle-drogo nie mogłem nic znaleźć :?
może gdzie indziej trzeba by było poszukać jeżeli chodzi o Polskę ;)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: figo »

w intercars są :D
HR
Awatar użytkownika
Roslina
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2011 15:38
Auto: CIVIC EK1
silnik: D16Y5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na kierownicy.

Post autor: Roslina »

marcello pisze:Witam,
z tego co zaobserwowałem to minimalnie przenosi sie na deche,generalnie czuc wszedzie ale to naprawde niewielkie wibacje.Lewarek stoi dęba :) biegi jak w masło.Jutor sprawdze z kanałupozostałe poduchy.Pytanie czy dotykajac poduszke powinna ona miec jakiekolwiek drgania wyczuwalne reka.Czy ma byc martwa?
Siema Ziomku. Poradziłeś sobie z tym drganiem. Dzisiaj oglądałem Hanke, zastanawiam się czy kupić i właśnie takie lekkie drgania zwróciły moją uwagę.
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. Sōichirō Honda
ODPOWIEDZ