Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 2.0 Niunia :)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Krzysiek15255 »

To w tej chwili masz oklejone z wierzchu na kloszu? :D Według mnie lepsza opcja pomalować to farbką transparentną. Wygląda na bardziej oryginalne i nie rzuca się tak w oczy jak folia według mnie :/

Np. taka w razie byś szukał

Obrazek

Korzystam z niej już ładnych parę lat :) kod 422 z farbek produkcji GlassArt :!:
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

W zwiazku z tym, że w koncu znalazłem ubezpieczenie mogę zająć sie autem na poważnie, bez ryzyka ze policja mi je może w każdej chwili zabrać. Minął równy rok.. co to była za męka. Długo mi to zajęło ale w końcu znalazłem na nich sposób :twisted:

Tak więc narazie zajmę się drobnymi rzeczami, do momentu aż wyjdę na prostą finansowo. W drodze z pl jest juz kilka gratów, m.in. szczelinomierz do regulacji zaworów, full set of zarowki do wnętrza + kilka na zapas, rzeczy potrzebne do zrobienia przednich lamp porządnie bo z tym oklejeniem trochę przegialem i aż mi wstyd że tak oszpecilem tą piękną mordkę. Ale efektem sie pochwale jak wszystko będzie gotowe.

Oprocz tego prawdopodobnie trzeba będzie wymienić panewke z czego nie jestem zadowolony. W zasadzie było ją słychać już w momencie zakupu ale wtedy nie zwrocilem na to uwagi z braku doświadczenia i bylem zbyt podjarany zakupem. Nie ma tragedii ale coraz bardziej zaczyna mnie to kolec w uszy.

A na chwile obecną potrzebuję porady odnośnie oswietlenia, a w zasadzie przycisków. Zdrapalem filtr z przycisku przeciwmgielnych no i wstępnie wygladalo to nijak, więc zdrapałem to do zera, i wydrukowalem sobie wzór identyczny jak był wcześniej. Zrobiłem prowizorke na przymiarke i myślę że to zda egzamin ale nie wiem czym to pokryć żeby nie bylo takie "papierowe". Taśmą nie okleje bo niezbyt ładnie to wygląda i zbyt mocno sie świeci. Macie jakies pomysły? Albo może macie jakieś inne rozwiązanie? ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Krzysiek15255 »

Ja próbowałem drukować na folii ale średnio to wyglądało robiąc to na drukarce laserowej. Ale jakby ktoś ogarnął Ci naklejkę lub nadruk na jakiejś folii milimetrowej to ładnie wszystkie przyciski by ogarnął. Ja narazie odpuściłem temat chwilowo
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Myślę jeszcze nad jakąś folią termokurczliwa lub cos w ten deseń, ewentualnie psiknac czyms zeby bylo w miare "plastikowe" ale jednoczesnie matowe. Nie mam tylko pomyslu co by sie do tego nadawało.
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

No więc po długich oczekiwaniach nadeszła paczka z pl a w niej kilka gratów :twisted:

Dzisiaj zająłem sie lampami. Na początek pozbylem się tych pomarańczowych naklejek. Następnie po kilku godzinach grzania, ciągnięcia, mycia, pryskania i rzucania mięsem osiągnąłem efekt jak poniżej. Na dniach będą zrobione także full ambery :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak na razie efekt mnie zadowala, bede musial tylko znaleźć lewą lampę lub chociaż klosz bo chcąc przymierzyć ją w piekarniku bylem tak zafascynowany, ze polozylem ją na gorącą blachę iii... no właśnie...

Obrazek

No i żarówki, w końcu w komplecie 8-)

Obrazek

Nie wiem tylko dlaczego zegarek jest podświetlany tak słabo. Zarowki wszedzie świecą tak samo, po wyciągnięciu filtra światło jakby przestalo sie rozchodzic. No i nie mam pomyslu jak wyciągnąć filtr z przycisku spryskiwaczy reflektorów :?: ktos sie za to moze brał i podpowie jak sie tam dostać?

No i mam zamiar odświeżyć nieco zniszczone plastiki, ale tym zajme się jak znajde wolną chwilę. Narazie takie małe porównanie:

Obrazek

Obrazek

Teraz trzeba bedzie zająć sie panewkami, luzem w kierownicy i sprzęgłem. Dzisiaj zauważyłem takie jakby syczenie podczas wciskania sprzęgła. W srodku jest to praktycznie nie slyszalne przy zamkniętych szybach, dopiero przy otwartych słychać i to dosyć głośno. Pada pompa?


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017 19:55 przez Szaaryy, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Bartoch »

Jak udało ci się odświeżyć ten plastik? Czego używałeś?
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: wysio »

Przecież to prosta sprawa. Papier ścierny, podkład do plastiku i farba.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Dokladnie, tutaj akurat uzylem plastidipa i efekt na zywo przeszedł moje oczekiwania ;) zdjecia tego nie oddają w całości

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Krzysiek15255 »

Wszystko fajnie pięknie jak ktoś nie będzie tego drapał :D

Dużo lepszym sposobem według mnie niż malowanie farbą lub plastidipem jest odświeżanie plastiku jakimś preparatem ale weź tu znajdź element w stanie bdb i dbaj później o niego żeby nie porysować go :D
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

No właśnie o to chodzi, jesli sie zniszczy to sciagam to co jest i maluje od nowa. A na specjalne preparaty musialbym pewnie sporo wydać a z trwałością tez nigdy nie wiadomo jak to jest

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
ODPOWIEDZ