Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 2.0 Niunia :)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

I jak sobie z tym radzicie? Bo szczerze to nic mi do glowy nie przychodzi poza warstrwa bezbarwnego :?:
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Tak jak mówiłem dorzucam jeszcze jeden wątek. Bardzo podobają mi się przednie światła w połączeniu pomarańczowy + ksenon 6k. Na początek zamówiłem pierwsze lepsze ledy W5W w kolorze pomarańczowym jako postojówki. Efekt jak można się domyślić na kolana nie powala :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak to wygląda w dzień. W nocy przy wyłączonych światłach mijania jeszcze jako tako daje radę, po włączeniu świateł znowu kupa:

Obrazek
Obrazek

No i pytanie jak to zrobić, żeby cały dolny pasek oślepiał swoim pomarańczowym blaskiem? :lol: Czy jedyną możliwością jest zakup czegoś takiego? Wtedy pojawiłby się kolejny problem ponieważ te lampy są przystosowane do ruchu prawostronnego.

http://www.ebay.com/itm/LED-FOG-LIGHT-S ... 1t&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy może upchać w fabryczną lampę coś takiego? " onclick="window.open(this.href);return false;
Wydaje mi się, że gdzieś na forum czytałem o takim rozwiązaniu ale nie pamiętam gdzie to było. Co o tym sądzicie?
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: krisss111 »

ok. jeśli chodzi o lamp, to raczej tylko te dwa rozwiazania które podałeś cię zadowolą. czyli albo zakup lamp z paskiem pomarańczowym, albo oddać lampy do hidretrofit.pl , a tam to oni już Ci zrobią z lampami co tam sobie wymyślisz, ograniczyć to będzie mogła tylko zasobność twojego portfela

mam pytanie odnośnie odprysku na masce. długo już jest to miejsce odsłonięte? bo ruda pięknie się rozlała pomarańczem. musisz to koniecznie zabezpieczyć

z szybą może byćproblem. ktoś u nas na forum wymieniał w ubiegłym roku i z tego co pamiętam, to zamienników brak, a na oryginał trzeba dość długo czekać, no i nie jest tani, bo zdaje się coś około 2k, no ale zawsze można wsadzić używkę i to chyba najtańsza i najszybsza opcja będzie
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

A czy ktoś może próbował zrobić to samodzielnie? Myślę nad rozklejeniem lamp i wsadzeniu listwy gęsto rozmieszczonych ledów i oklejeniu samego paska postojówek pomarańczową folią. Myślicie, że to przejdzie? Czy będzie zalatywać wiochą?

W maskę jak mówiłem dostałem jakiś miesiąc temu. Niestety dosyć późno to zauważyłem, myślałem że dostałem bezpośrednio w szybę. Jak tylko znajdę chwilę muszę się tym zająć.

Co do szyby to mechanik jest na etapie poszukiwań takiej na miejscu, jeśli nie to chyba zamówię tą: http://allegro.pl/nowa-szyba-przednia-h ... 25549.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chciałbym OEM ale raz, że koszt takiej szyby na pewno mnie na chwilę obecną przerośnie a dwa że bardzo zależy mi na czasie.
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: krisss111 »

380 ? toż to jak za darmo :roll: ciekawe. cóż to za wyrób
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: maxel »

Ja rozklejałem lampy i pasek oklejałem folią z allegro, wyszło to jak najbardziej ok ;)
http://allegro.pl/folia-zmiana-koloru-l ... 23333.html
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: regret »

ja zmienialem szybe i zdecydowanie zainwestuj w polskiego Pilkingtona ( szyby pierwszego montazu w wielu barandach samochodowych)
. U mnie szyba siwetnie sie sprawuje kosztowala 550zl + oem uszczelak 130zl. Jedyna roznica jest taka, ze teraz mam pasek przeciwsloneczny w kolorze zielonym. Z tego co fotografiks mowil to na szyby oem nie ma juz raczej szans ( on wymienial szybe chyba 3 razy z tego co pamietam).
NPK Team
De opresso liber
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: majorekk5 »

Ja mam natomiast piękną OEM używkę, jeszcze do wycięcia :D
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: fotografiks »

Szaaryy pisze:
Chciałbym OEM ale raz, że koszt takiej szyby na pewno mnie na chwilę obecną przerośnie a dwa że bardzo zależy mi na czasie.
Uwierz, nie chciałbyś ;)

Ja przerabiałem takiego wygrzebanego dinozaura... jedna pekła była w transporcie, druga "chyba ostatnia cała" pękła była na aucie od pierwszego strzała...:/ i w końcu wpadł zamiennik.

Wymień na coś świeżego czyli własnie Pilkington, jedyna zmiana jak Mieszko wspomniał, pas będzie zielonkawy... w ori był niebieski...
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: farmi »

niby pilkington taki super, ja miałem nową w civicu, pojechałem ze 4 razy na autostradę i już pełno drobnych kraterów w szybie , od piasku. Pod słońce widać. strach pomyśleć co u innych producentów
ODPOWIEDZ