Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 2.0 Niunia :)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Guras »

Całkiem ładna
Pewnie się nowy właściciel obs.... ze szczęścia jak ją kupił :lol:
Kupiłem 17'' i wydają mi się małe przy tej budzie
Ten sezon zostawię, na przyszły się zastanowię czy je odświeżyć czy wymienić na 18''
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

No więc tak. Dzisiaj z nudów zabrałem się za uporządkowanie audio. Popatrzyłem na to wszystko jeszcze raz, i nie było aż tak źle jak przypuszczałem na początku.

Obrazek

Małymi krokami doszedłem który kabel do czego idzie i dlaczego. Mały problem stanowiły kable ucięte praktycznie 1cm od kostki (brawa dla tego pana :roll: ).

Obrazek

No i tak całkiem przypadkiem wpadłem na pewien pomysł.

Obrazek
Obrazek

Jak się okazało, pasowało idealnie (jak by od tego było :D). A ponieważ radio jeszcze przez jakiś czas będzie musiało mi służyć, to długo się nie zastanawiałem i przerobiłem zaślepkę na takie oto wejście usb :) Jest to na pewno dużo wygodniejsze i bardziej estetyczne, niż ciągłe szukanie pendrive pod kierownicą.

Obrazek

Tak wiem, za dużo nie zrobiłem ale zawsze coś :D
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: majorekk5 »

Na plus :D
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: wysio »

Polecam jeszcze wymienić - jeśli są fabryczne - tweetery na podszybiu. Prosty i szybki zabieg, łatwo można dopasować w oryginalny kosz coś lepszego. Efekt będzie bardzo zauważalny...

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Tweetery mam gdzieś schowane, muszę poszukać bo właśnie trochę brakuje mi wysokich ;) dzięki za podpowiedź.

W ciągu najbliższego tygodnia pewnie za wiele nie zdziałam, ze względu na brak funduszy a dodatkowo Niunia jedzie do mechanika na dogłębne sprawdzenie wszystkiego ;) Ale w przyszłym tygodniu mam w planach montaż stożka. Chodzi mi głównie o dźwięk witka, bo robi zdecydowanie za mało hałasu :D Oprócz tego chciałbym zamówić dokładkę zderzaka i grill.

Felgi muszę sobie odpuścić, ponieważ jeśli faktycznie 17" to minimum, to nie mam szans na znalezienie ładnych, pasujących kółek. Myślałem już o ściągnięciu czegoś z Polski, ale ta kwestia jak na razie zostanie otwarta ;)
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: wysio »

Ładne, pasujące koła można znaleźć, tylko większość niestety sporo kosztuje...
Mi osobiście coś takiego się bardzo podoba - http://allegro.pl/4x-felgi-aluminiowe-t ... 69201.html

Wysłane poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Dokładnie o tych myślałem ;) Oczywiście, że można znaleźć, ale jak już mówiłem, nie u mnie. Proszę bardzo, dostępne 18" 4x114,3

http://www.ebay.ie/sch/Rims-/179679/i.h ... =114%252E3" onclick="window.open(this.href);return false;

Poza ebayem odwiedzam również inne, lokalne strony, jednak znaleźć tam jakiekolwiek felgi w tym rozmiarze to sztuka. Jednak nie poddaję się i ciągle szukam ;)
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Bardzo długo tu nie zaglądałem, głównie brak czasu no i plany co do niuni zeszły na drugi albo i trzeci plan. Co udało mi się zrobić w tym czasie? Bardzo niewiele, ale staram się w miarę możliwości działać ;) Na początek może pokażę listę od mechanika:

Obrazek

Lewy tylny zacisk hamulca był mocno zastany i nie wracał po odpuszczeniu hamulca przez co szybko skończyły mi się klocki. Zacisk naprawiony + wymienione tarcze i klocki z tyłu.

W międzyczasie padł mi kompresor klimatyzacji. Kupiłem od użytkownika Smolar wraz z przednim fotelem oraz zaślepką w miejsce gdzie powstało gniazdo USB ze względu na wymianę radia. Żebyście widzieli twarze celników na lotnisku jak mi prześwietlali torbę z kompresorem.. hehe :D

Naprawiona regulacja fotela kierowcy przód-tył. Przyczyną okazał się brak łączenia między silniczkiem a prowadnicą po drugiej stronie. Z jakiego powodu ktoś to wyciągnął - nie wiem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem nastały trochę lepsze czasy i Niunia została zabrana do Spa na polerkę. Niestety na miejscu okazało się, że po przyłożeniu miernika lakieru w kilku miejscach różnica wynosiła nawet 400 jednostek. Dosyć sporo. Dodatkowo w słońcu widać wyraźną różnicę między kolorem prawego boku a drzwi. No ale mówi się trudno, to nie zmienia mojego uczucia do niej :mrgreen: :mrgreen:
W każdym razie pan powiedział mi że może zrobić delikatną polerkę miękką pastą żeby nie spalić lakieru bo nie wiadomo ile go tam jeszcze jest. Po tej "polerce" wyglądało to mniej więcej tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I piana party :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

No i od tej pory przestało być tak wesoło... Ale o tym za chwilę. W zestawie do samochodu dostałem wzmacniacz "No name" 3400w, nie powiem bo dawał radę, do momentu aż się spalił. I w zasadzie wcale mi go nie szkoda bo to tylko hałas robiło :) W zestawie z nim grała taka skrzynia:

Obrazek

Na szczęście już wyciągnięta i zastąpiona czymś dużo mniejszym. Efekt? Same plusy. Słychać muzykę, śrubki przestały się odkręcać i mam bagażnik :roll:
W półce głośniki wymienione na jaja JBL, jakieś tanie. Grają "nieco lepiej" niż OEM.

Teraz lampy. Bardzo nie podobały mi się te żółte kierunki z tyłu. Ogólnie odcień lamp i blendy niezbyt przypadł mi do gustu. Pewnie zaraz zostanę zbesztany ale tak - okleiłem lampy. I od razu uprzedzę wszelkie komentarze typu ktoś ci wjedzie w dupę to będziesz widział efekt itd. Wszystkie światła widać bardzo dobrze nawet w świetle słonecznym. Jak dla mnie efekt całkiem fajny. Kilka foto:

Włączone światła:
Obrazek

Światła stopu:
Obrazek

Kierunki:
Obrazek

I wszystko razem:
Obrazek

Nie bijcie za odklejenie naklejki forum z klapy bagażnika. Po prostu nie lubię żadnych zbędnych naklejek na samochodzie. Czysty lakier i emblematy, to wszystko :)

Wymienione tablice na nowe, w przednią wjechał mi znajomy przy cofaniu. Na szczęście ucierpiała tylko tablica ;)

Teraz ta mniej przyjemna część. Oto co zaczęło wychodzić z czasem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Takich miejsc jest więcej ale nie będę wstawiał zdjęcia każdego. Co prawda nie rzuca się to jakoś rażąco w oczy ale problem się pogłębia. Nic z tym nie robię bo koszt doprowadzenia lakieru do takiego stanu jaki by mnie zadowalał równa się kosztom malowania na nowo. Tak więc dorzucam do listy malowanie całej budy. Kiedy to nastąpi - nie wiadomo.

Jakiś miesiąc temu dostałem po drodze kamykiem w szybę. Efekt? Jak na zdjęciach:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak się później okazało szyba nie ucierpiała bezpośrednio. Być może na szczęście. Kamyk odbił się od maski i rykoszetem uszkodził szybę:

Obrazek
Obrazek

Tak to wyglądało jeszcze wczoraj. Dziś rano wsiadając do samochodu zobaczyłem bardzo niemiłą niespodziankę:

Obrazek
Obrazek

Za miesiąc przegląd, przeszukałem wstępnie internet i brak rezultatów jeśli chodzi o przednie szyby. Rozmawiałem ze swoim mechanikiem, uruchomi kontakty i postara się coś wyczarować. W najgorszym wypadku trzeba będzie kupić szybę w PL i wysłać ją tutaj. W ten sposób musiałem przełożyć wymianę przegubów na przyszły miesiąc ponieważ szyba jest dla mnie teraz priorytetem.

Na razie tyle. Jak widać niewiele się działo chociaż mam nadzieję, że niedługo coś się ruszy. Wieczorem dopiszę jeszcze coś, muszę tylko zrobić zdjęcia ;)
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: slepak »

W tym kolorze niestety tak jest że bezbarwny lakier schodzi. Warto się tym zająć wcześniej nim nie schodzi całymi płatami.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: MuzykGrzes »

Ja mam czarny kolor i niestety tez klar schodzi więc to chyba nie wina koloru.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ