Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: fotografiks »

Ja kupiłem te tylne u nich i kształt był zupełnie nie taki...:/ może teraz dopracowali??? w każdym razie dwa lata temu nie pasowały do obejmy.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: figo »

Bartoch jak założyłeś nowy oring to pasował ciasno czy tak luźno leży?
HR
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Krzysiek15255 »

Zamawiałem z Olkusza kilka lat temu do civica na 17mm staba i idealnie podpasowały do cg4.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: wysio »

Bartoch pisze:Tuleje FEBEST niestety nie przetrwały próby czasu (nawet krótkiej). Kupując je czytałem sprzeczne opinie. Większość jednak była pozytywna, że kilka lat nic się nie dzieje, ale było też kilka takich, że rozsypały się w bardzo szybkim czasie. Niestety u mnie wydarzyła się ta druga, gorsza opcja. Niestety jak pewnie wiecie do naszych copue VI gen nie ma innej alternatywy, jeżeli chodzi o tuleje górnego przedniego wahacza. Albo FEBEST, albo nowy wahacz (oryginał lub zamiennik). Moje tuleje nie wytrzymały nawet roku i 20000km, dlatego postanowiłem je zareklamować. Muszę tutaj pochwalić haparts.pl, bo stanęli na wysokości zadania i reklamacja została uznana bez najmniejszych problemów. Dostałem nowe tuleje i będę próbował jeszcze raz. Skądś te pozytywne opinie musiały się wziąć, możliwe, że była jakaś gorsza partia tych tulei i stąd tych kilka złych opinii (zaznaczam, że przy większości pozytywnych). Zobaczymy co czas pokaże.

Ostatnio też olej zaczął kapać z pod aparatu zapłonowego, dlatego wpadł nowy oryginalny oring (haparts.pl) i już sucho :)
To mnie zmartwiłeś, bo niedawno robiłem zawieszenie i dałem właśnie te tuleje w górnych wahaczach. Zatem ciekaw jestem, ile u mnie wytrzymają. Po urwanym kole przez prawy dolny sworzeń, mechanik podczas naprawy sprawdził lewy dolny sworzeń i się okazało, że też przydało by się go wymienić. A wymieniałem w zeszłym roku i nie zrobiłem nawet 8 tyś km. Sworzeń 555. Aż nie mogę w to uwierzyć....

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Bartoch »

To jak widać jakość zamienników jest coraz gorsza bez względu na firmę.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: slepak »

Kolejny przypadek uszkodzonych sworzni firmy 555, Na HAKP jest obszerny temat w tej kwestii.
Co ciekawe tańsza firma CTR nigdy nie miała takich problemów.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Bartoch »

Akurat wczoraj kupiłem sworzeń górnego wahacza własnie marki CTR, będę wymieniał przy okazji wymiany tulei. A zastanawiałem się jeszcze nad 555, ale ostatecznie skusiłem się na CTR. Obie marki maja dobrą opinię, ale CTR był o połowę tańszy. Zobaczymy ile taki zestaw wytrzyma :)
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: wysio »

Jakie ma oznaczenie ten sworzeń CTR? I czy to górny, czy dolny?
Widziałem, że są sworznie, które zamiast gumy, mają silikon. Podobno dużo bardziej wytrzymałe.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Bartoch »

Górny sworzeń o oznaczeniu CBHO-28 = J24003CTR, ale jeszcze nie wymieniłem. W przyszłym tygodniu się za to zabiorę to potwierdzę czy pasuje.
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Accord coupe 2.0i ES, CG4 - lansowóz Bartocha

Post autor: Bartoch »

W końcu znalazłem czas, aby wymienić tuleje i sworzeń. Udało się bez żadnych problemów. Sworzeń trochę ciasny, ale lepiej tak niż za luźno.
Załączniki
IMG_20180730_123336.jpg
IMG_20180730_123309.jpg
Zablokowany