Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Zaybatsu »

Żeby nie było że nic się nie dzieje... Wymienione przeguby wewnętrzne na nowe. Miałem lekki luz na półosiach ale nie przeszkadzało mi to zbytnio w użytkowaniu. Po wymianie jestem pozytywnie zaskoczony. Zniwelowało się do zera opóźnienie między dodaniem gazu a przeniesieniem mocy na koła (przeguby już się nie napinają) i skrzynia lepiej zmienia biegi.
Obrazek

Dodatkowo uporałem się z detailingiem lakieru. W ruch poszła glinka, cleaner, ipa i dobry wosk. Oto efekt:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zabrałem się też za wymianę spinek tylnego zderzaka. Efekt jest taki że zderzak już tak nie opada ale szału nie ma. Będzie trzeba w przyszłości wykonać bardziej radykalne kroki... Przy okazji zobaczyłem co dzieje się z tylną belką :/ Na szczęście była to tylko ruda w postaci nalotu a nie wżerów. Zeszlifowane i zabezpieczone :)
Obrazek
Obrazek

Na koniec dwa elementy zebrane z trzech potrzebnych. Poduszka silnika 50820-S87-A81 i 50806-S87-A80 już czekają u mnie a 50805-S87-A80 przyjdzie pod koniec tygodnia :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016 14:22 przez Zaybatsu, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: QuicksilveR »

Bardzo ładnie. Ale jazda na zimówkach w czerwcu nie należy chyba do najlepszych rozwiązań.
Nie robiłeś przypadkiem jakiegoś fotostory z wymiany tych wewnętrznych przegubów?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Zaybatsu »

Opony na aucie to "4seasons". Niemiec płakał jak sprzedawał ;) Będę musiał pomyśleć o innej gumie ale to za jakiś czas. Rok produkcji 2015 + dużo mięsa = szkoda wywalać :P Foto relacji nie mam. Dość prosta operacja. Wypiąć dolny sworzeń ze zwrotnicy, odkręcić śrubę od przegubu zewnętrznego i praktycznie sama półoś się wysuwa ;)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: MuzykGrzes »

Zaybatsu pisze:Wypiąć dolny sworzeń ze zwrotnicy, odkręcić śrubę od przegubu zewnętrznego i praktycznie sama półoś się wysuwa ;)
Wypiąć dolny sworzeń - sama łatwizna i to jeszcze bez ściągacza.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Zaybatsu »

Miałem to szczęście że śruby wcześniej były ruszane i posiadam dostęp do podnośnika. Podparłem zwrotnicę na drewnianym pieńku, opuściłem lekko auto i poszło w miarę sprawnie.
Dzisiaj doszedł ostatni element układanki. Poduszka numer 50805-S87-A80 firmy Ruville. Muszę przyznać że jakość wykonania profi. Guma nie twarda jak to bywa w tanich zamiennikach. Bardzo możliwe że jest to oryginał. Ogólne Ruville to firma "pakowacz", która praktycznie nie posiada swoich fabryk. Kraj pochodzenia Tajlandia (ostatnio ściągałem z serwisu Hondy węże chłodnicy do Legenda i widniał napis Made in Thailand) i na koniec widać zdarte logo z poduszki :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016 14:21 przez Zaybatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: ramzes »

Części Hondy z Tajlandii? Ale się porobiło...

A auto fajne, będę wypatrywał w mieście-które-wcale-nie-jest-nad-morzem.
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Zaybatsu »

Accord połyka kilometry jak szalony bez żadnego zająknięcia. Auto mam niecałe 10 miesięcy a już przekroczyłem 15tys km więc czeka mnie wymiana oleju, filtrów itp. Dzisiaj zawitał do mnie listonosz z taką ciekawą przesyłką. Nowiutkie i bez żadnej skazy. Czekały na mnie grzecznie 15 lat aż je zamontuje :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kilka randomowych zdjęć z okresu wakacyjnego ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ramzes
Posty: 67
Rejestracja: 15 lip 2016 20:48
Auto: Accord Coupe
silnik: V6 3.0 6MT
Lokalizacja: Wybrzeże

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: ramzes »

Zaybatsu pisze: Obrazek
Znajome miejsce ;)
Pozdro
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Zaybatsu »

Mały lift wnętrza. Wersja "PRZED I PO". Jak się podoba?

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mial187
Posty: 323
Rejestracja: 22 maja 2013 21:08
Auto: Accord Coupe
silnik: 3.0 v6

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Mial187 »

Obrazek

Kolego podpowiedz dokładnie jak wyglądają te czarne spinki w narożniku zderzaka pod lampa i gdzie jest dostane, potrzebuje dwóch sztuk :)
ODPOWIEDZ