Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: slepak »

http://ifotos.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

[img] na początku linku i na końcu
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Zaybatsu »

Zdjęcia przerobione ;) Na 90% postanowione że nie robię gleby i basta :D Mi się podoba w takiej formie. To jest genialne uczucie jak przesiadłem się ze zglebionej Preludy na Accorda pontona i podczas najazdu na śpiącego policjanta zostaje odruch Pawłowa "Ała to będzie boleć" a tu jednak przyjemne rozczarowanie i przejeżdżam jak po masełku :lol:
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: rexio »

Wieksza felga i Eibach. Idealny kompromis.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: regret »

ale porownania- kartonowa prela vs acco :) ja jestem na eibachu pro kit i 17 i powiem ci ,ze duzo lepsze uczucie niz na tych kasztnairskich balonach :) raz ,ze lepiej sie prowadzi ,dwa -wyglada o niebo lepiej ,a trzy wcale nie jest mniej komfortowo :)
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: MuzykGrzes »

Jak u 90% ludzi na forum to auto na serii po prostu nie wygląda, a można jeszcze z przodem zejść niżej nieco poprzez doszlifowanie kielichów amora.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: farmi »

Jak dla mnie nasz accord coupe bez obniżenia, dokładki przedniej i felg 17 calowych wygląda jak amfibia : ) Może się przydać podczas lokalnych podtopień!
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Krawik »

regret niestety, nie uwierze ze nie ma straty na komforcie.

Wytłumacz jak amortyzator ktory jest bardziej scisniety przez krótsze sprężyny (przez co jego skok jest krótszy) oraz opony o mniejszym profilu (45 a 55 to niewiele, ale jednak) ma zachować taką samą charakterystykę jak na stocku ?

Owszem, strety w Acco są o wiele mniejsze niż w kartonowym Cifie czy też Preli z poczatku lat 90tych, ale nie mówcie ze komfort jest taki sam.


jezdziłem na eibachach, jezdze teraz na seryjnym zawieszeniu i wiem ze jest roznica. Nie ma przepaści ale jest.

Wszystko zalezy kto po jakich drogach jezdzi. Ja mam dukty a nie drogi na moich najczęściej uczęszczanych trasach wiec jestem przewrazliwiony troche :P
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: MuzykGrzes »

Krawik a słyszałeś o tym że seryjny amor ugina się nawet o 5 cm niżej niż sprężyna i jest takie obniżenie dla niego bezpieczne ,a tak przy okazji zawsze można przy okazji włożenia niższych sprężyn przetoczyć gwint niżej o te 3 cm lub założyć Top Hats'y
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2013 21:18
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: Camel »

nie będę czarował jest różnica w komforcie przed leżącym policjantem trzeba zwolnic redukcja na 2 i powoli na serii przeszedł by bez zwalniania
Ja mam sprężyny fk -40 oraz nowe amory i każda nierówność odczuwalna
wiadomo prosta droga bajka ale nierówności trzeba zwolnić do 60dych gdzie na serii przeszedł byś spokojnie 100ką ;) wysoki skok amora plus balon 65 to pływa a tu nawet jak zjadę z krawężnika to koło uderza dosłownie o podłoże na profilu 55' ciśnienie 2,3bar gdzie na 65 to sobie możesz 2bar wbić
Awatar użytkownika
macioo
Posty: 140
Rejestracja: 01 kwie 2015 13:41
Auto: CG4
silnik: 2.2 DOHC VTEC
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Accord Coupe CG2 by Zaybatsu

Post autor: macioo »

Czy ta tylna dokładka nie jest aby za wysoko zamocowana?
ODPOWIEDZ