Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Toyota Avalon XLS II gen

Wszystko co nie związane z Hondą, Accordem itp
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: Bonio »

Czemu miałbym się przeprowadzić?
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: KOko »

...polerować lampki oczywiście, czyścić autko i parę innych ciekawych robótek.
"Bonio, gwałty na zlecenie, bez zlecenia" :lol: ;)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: Edi »

Bonio pisze:Czemu miałbym się przeprowadzić?
KOko pisze:...polerować lampki oczywiście, czyścić autko i parę innych ciekawych robótek.
:lol: no, coś w tym stylu...... .
A serio, to Twoja praca nad detalami po prostu mi się podoba, no i jestem cały czas pod wrażeniem doprowadzenia do super stanu zbiornika paliwa w KA9.
Marzy mi się coś takiego w mojej hani.
KOko pisze:"Bonio, gwałty na zlecenie, bez zlecenia" :lol: ;)
KOko , rozsadza Cie "energia" ;) ? .......... się pytam grzecznie :)
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: Bonio »

koko mistrz ! haha

Edi... Aaa ...nie no furmankę robię tak żeby nie marnować czasu po pracy jak np. wrócę z pracy o 6 rano, to wracam do domu idę z psem na spacer a potem psa do domu i zajmuję się pierdołami bo w 90% przypadków po nocnych zmianach kładę się spać ok 11-12godz i jakoś sobię pracę do tego czasu chcę zorganizować

Btw. niebawem mam nadzieję wleci kontrowersyjne koło... śmieszne... dziwne... ale w cenie złomu... stan taki jak i cena... ale i tak myślę że warto... no oczywiście nie w takim stanie jak na foto ale dla mnie najważniejsze jest to aby je mieć nie ważne w jakim stanie

Obrazek
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: KOko »

No ciekawe.. jak dla mnie to bardziej do starego Saaba czy coś takie koło, ale zobaczymy :s
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: Bonio »

No i dowiozłem koła do domu :) dość dziwnie wyglądające i kontrowersyjne ale takie miały być, dodatkowo kusząca była cena a z ciekawostek dodam że dodge viper miał podobne :) oczywiście dekielki mam w komplecie

Obrazek

Doszły też puzzle do klekoczącego tyłu
Obrazek
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: Edi »

Bonio pisze:) dość dziwnie wyglądające i kontrowersyjne
Fakt :).
Chciałabym je zobaczyć na avalonie.
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: Bonio »

pomyłem dziś trochę brudasy... wziąłem się za najbardziej utytłaną felgę... jako że koła śmigały w jeepie to było na nich WSZYSTKO, glina błoto syf z klocków od 94tego roku itp ;)
Obrazek

ta po prawej na górze była najbardziej uwalona...
Obrazek

ta po prawej na górze to teraz ta po lewej na dole ;) nie są to jakieś rarytasy aby je pucować i się nad nimi spuszczać ale raz na te ponad 20lat należy im się trochę świeżości, po myciu oceniłem wygląd i chyba na 2 felgach znalazłem tylko delikatne przetarcie na samym rancie dosłownie trącenie o krawężnik czy coś, a tak to tylko zdarta farba na wszystkich 4szt chyba od montażownicy bo malowane były wszystkie chyba sprejem kiedyś
Obrazek

no i tu po lewej wymyta jedna i po prawej nie myta, za wielkiej różnicy nie widać od zewnątrz bo felgi są w stanie ok
Obrazek
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: artiszeg »

Czym to myles?? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Toyota Avalon XLS II gen

Post autor: Bonio »

myte oczywiście ostrą chemią
póki co fotki na jednej feldze, bo zależało na czasie a nie wiem czy był sens pakowania wszystkich opon na felgi więc poleciała tylko jedna, okazało się że fabryczne koło w toyce to 16x6 ET45, więc straszna bieda... niestety nie mogłem wykonać fotki jak auto spuszczę z lewara bo nie mam nakrętek stożkowych... fabryczne koła są na płaskich nakrętkach a te z kolei nie mieszczą się w otworach w feldze AEZ... dziś po 8 rano jadę odebrać komplet 20szt nowych stalowych nakrętek. Dodam tylko że te felgi z oponami są z przodu na równi z błotnikiem przód jak się patrzy od góry, przynajmniej tak to wygląda bez przykręconej felgi z rozprężonym zawieszeniem
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na pewno będzie dziwnie na tych kołach wyglądał :D trzeba będzie się przyzwyczaić
Obrazek

Z nudów okleiłem folią kameleon halogeny z przodu
Obrazek

a w sklepie szukając zapachu do samochodu natknąłem się na szampony z camry hehee
Obrazek

nie marnując dnia poprawiłem "naszych" i przywróciłem fabryczne postojówki w klapie bagażnika, teraz zrobiłem to na konektorach i na przeglądy będę tylko podmieniał kable i w komorę wtykał 18W żarówkę. O dziwo ani one ani podświetlenie tablicy i pomarańczowe postojówki w lampach przód nie zapalają się gdy na manetce mam ustawiony tryb AUTO.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ