Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Tecu
Posty: 286
Rejestracja: 26 wrz 2012 08:10
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Dresden

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: Tecu »

A czy nie trzeba tylko zamienić VSS a ?
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: artiszeg »

Bonio pisze:ostatnio zimek w legendzie przeszczepił licznik w milach do eu... i zapytał serwis czy da radę takie coś zrobić aby wyświetlało przebyty dystans w km a nie milach... da radę, w serwisie krzykneli mu 3000zł ;)
Kusząca cena :D


artiszeg pisze:
QuicksilveR pisze:
artiszeg pisze:Dzięki QuicksilveR :) czyli wykręcę pos12, 11 i 9 i reszta na wycisk?
Tak. Góry, czyli 11, chyba nawet nie musisz ruszać. Tylko to, co trzyma płytkę.
I zrobione. 5 min roboty i cała płytka z oryginalnym wyświetlaczem w kilometrach (211 000 km) znalazła się w cyferblacie w milach :) można dalej prowadzić książkę serwisowa.

Przy okazji sprawdziłem dziś ładowanie aku. Mam tak, że zostawię auto na 10 min na zapłonie i aku mi pada :/ napięcie ładowania 14,2v więc chyba ok, co?
Tylko aku nie dość że 53Ah to już chyba zmęczony. Jaki macie u siebie?

Edit 06/08/15, 211 200 km

* Założony nowy akumulator Exide Premium 64 Ah, 640A - 318 pln

* Założona dodatkowa chłodnica oleju ASB i wymiana oleju skrzyni. Chłodnica - 280 pln, Oryginalny olej Hondy - 56 pln / litr (była promocja na jarusnecie), usługa montażu chłodnicy i wymiany oleju - 200 pln

Dopiero zaczynam testować skrzynie po dołożeniu chłodnicy, ale już przy tych mega upałach czuć, że lżej zmienia biegi
Edit 16/03/16, 221 000 km

* wymiana świec, Denso - 179 pln

* wymiana żarówek na Osram Nightbreaker - 95 pln - i tu przyznam, że mocno się zdziwiłem ile dają światła, szczególnie w nocy. Zobaczymy jak długo poświecą
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rimstyle
Posty: 24
Rejestracja: 03 gru 2014 20:17
Auto: Accord Coupe VI 1999
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łańcut

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: rimstyle »

Gratuluję udanego egzemplarzu, piękna sztuka!
Obrazek V6
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: QuicksilveR »

artiszeg pisze:* wymiana żarówek na Osram Nightbreaker - 95 pln - i tu przyznam, że mocno się zdziwiłem ile dają światła, szczególnie w nocy. Zobaczymy jak długo poświecą
U mnie świeciły ok. pół roku. Najpierw padła prawa, za chwilę lewa. Teraz jeżdżę od roku na standardowych (12 zł / szt.) i chyba już nie wrócę do tych wysilonych.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: Trojan »

Tungsram+120 podobno maja korzystny stosunek ceny do jakości i wytrzymałości.
Awatar użytkownika
rimstyle
Posty: 24
Rejestracja: 03 gru 2014 20:17
Auto: Accord Coupe VI 1999
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łańcut

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: rimstyle »

QuicksilveR pisze:
artiszeg pisze:* wymiana żarówek na Osram Nightbreaker - 95 pln - i tu przyznam, że mocno się zdziwiłem ile dają światła, szczególnie w nocy. Zobaczymy jak długo poświecą
U mnie świeciły ok. pół roku. Najpierw padła prawa, za chwilę lewa. Teraz jeżdżę od roku na standardowych (12 zł / szt.) i chyba już nie wrócę do tych wysilonych.
U mnie krócej może 4 miesiące żyły Osramy i podobnie Phillipsy, teraz jeżdzę już ponad rok na standardowych Tungsramach i jestem zadowolony, w poprzednim aucie miałem podobnie Tungsramy sprawdziły się najlepiej w stosunku do wytrzymałości jakości i ceny :)
Obrazek V6
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: slepak »

QuicksilveR pisze:
artiszeg pisze:* wymiana żarówek na Osram Nightbreaker - 95 pln - i tu przyznam, że mocno się zdziwiłem ile dają światła, szczególnie w nocy. Zobaczymy jak długo poświecą
U mnie świeciły ok. pół roku. Najpierw padła prawa, za chwilę lewa. Teraz jeżdżę od roku na standardowych (12 zł / szt.) i chyba już nie wrócę do tych wysilonych.

Montowałem te żarówki zarówno pod h4 jak i hb4 i w każdym aut wytrzymały minimum rok.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: KOko »

Trojan pisze:Tungsram+120 podobno maja korzystny stosunek ceny do jakości i wytrzymałości.
Owszem, polecam. Ale do nas nie idzie jak ich kupić. Jedyne Tungsramy/GE to są Megalight +50%, sam na nich jeżdżę i jestem mega zadowolony
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: artiszeg »

Czyli jest dobra alternatywa jakby co. Mam nadzieje zebu mnie ten minimum rok wytrzymają...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: artiszeg CG2 3.0 v6 EDM->USDM

Post autor: Guras »

Mam od pięciu miesięcy zamontowane OSRAM Cool blue i jak narazie dają rade
Na początku się koledzy pytali czy xenony zamontowałem
Fajnie świecą
ODPOWIEDZ