Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Czym zmyć klej z zegarów???

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Czym zmyć klej z zegarów???

Post autor: Smolar »

Witam. na moim liczniku sa slady po kleju,poprzedni wlascicel mowil ze byly biale tarcze i to zerwal.
Pytanie moje,czym to mozna probować zmyć zeby nie uszkodzil powloki cyferblatow?
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Czym zmyć klej z zegarów???

Post autor: STomasz »

Zależy jaki to był klej, jeśli coś w stylu taśmy to wystarczy coś tłustego, nawet wd40 i to zmyjesz, jeśli jakiś superglue to coś takiego może pomóc : http://www.budujesz.pl/zmywacz-do-klejo ... -3g-20203/" onclick="window.open(this.href);return false; ale czy nie wejdzie to w reakcje z cyferblatem to ciężko powiedzieć :/
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Czym zmyć klej z zegarów???

Post autor: Smolar »

No własnie,nie mam pojecia ,tam gdzie są resztki kleju to jest swiecąca powierzchnia,tyle wiem,wszystko jest sprawne,ale troszke denerwuje oko...
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym zmyć klej z zegarów???

Post autor: Piter »

spróbuj najpierw od mniej agresywnych środków.
Możesz też w mało widocznym miejscu sprawdzić czy dany preparat reaguje z lakierem na tarczach.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 781
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Czym zmyć klej z zegarów???

Post autor: wysio »

Dużo jest w ogóle roboty, żeby zdjąć szybę od zegarów? Myślę nad wstawieniem srebrnych obramowań do zegarów...
Smolar
Posty: 130
Rejestracja: 29 paź 2012 18:24
Auto: H Accord CG4 98-02
silnik: 2.0 b+g

Re: Czym zmyć klej z zegarów???

Post autor: Smolar »

Banal:) odkrecasz ramke licznika dwie sruby,potem licznik 4 sruby i zdejmujesz szybke:)
ODPOWIEDZ