Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
DZEJKU
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2014 07:50
Auto: CG2 2002
silnik: V6
Lokalizacja: Jarosław

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: DZEJKU »

no właśnie powoli się przegrzebuję przez warsztat - może coś wyczytam ale z tego co widzę to większość z was zmienia seryjne jednostki wiec jak mam płacić za rozkodowanie to zakupię po prostu jakiś używany markowy model.
Dodam, że jestem głuchy jak pień jeśli chodzi o jakość dźwięku więc raczej wybiorę jakieś radyjko do 200zł
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: Prywo »

Wydaje mi sie ze musisz cos slyszec, no chyba ze masz grupe inwalidzka.
Jezeli cos slyszysz to jest niemozliwe bys nie zauwazyl roznicy w dzwieku, jest bardzo duza.
Kup nawet tanie markowe radio i zobaczysz jak ladnie zagra
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: Mlody98 »

Ja przy swojej coupe również rozkodowywałem radio, a przez ten czas co majster mi to robił, miałem wrzucone Pioneera ze starszej coupe - fakt faktem nie żaden z wyższej półki ale mimo że też nie jestem tak wybredny jeśli chodzi o muzykę to odczułem różnicę i pozostałem przy oryginalnej kompilacji ;) Takie jest moje odczucie :p A z kolei rozkodowanie to kwestia 50zł więc też nie majątek a i ładnie zgrane z całą deską radyjko pozostaje :D
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: rexio »

Moim zdaniem do tego auta i tej deski nie pasuje nic innego niz OEM radio, najlepiej BOSE. A juz kompletna profanacja jest walenie tych radio-telewizorow. Przeciez to pasuje jak swini szlafrok!

Masz wyjscie na zmieniarke to kup sobie emulator zmieniary z wyjsciem na USB i na karty SD. Okolo 250 PLN i masz tradycje z nowoczesnoscia ;)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: slepak »

rexio pisze:Moim zdaniem do tego auta i tej deski nie pasuje nic innego niz OEM radio, najlepiej BOSE. A juz kompletna profanacja jest walenie tych radio-telewizorow. Przeciez to pasuje jak swini szlafrok!

Masz wyjscie na zmieniarke to kup sobie emulator zmieniary z wyjsciem na USB i na karty SD. Okolo 250 PLN i masz tradycje z nowoczesnoscia ;)

No już nie przesadzajmy, nie co że to BOSE w porównaniu do innych marek w ogóle nie gra, QP to nie 30 letnie żeby zostawiać w nim OEM radio. To jeszcze nie klasyk, a pierwsze lepsze radio za 300 zł będzie grało lepiej.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: rexio »

Grac moze i lepiej ale pokaz mi ktore radio tak sie zgra ze stylistyka wnetrza i jego podswietleniem w nocy.
Awatar użytkownika
DZEJKU
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2014 07:50
Auto: CG2 2002
silnik: V6
Lokalizacja: Jarosław

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: DZEJKU »

Fakt oem radio idealnie pasuje do epokowej stylistyki ale ja i tak kupiłem zwyklego kenwooda na usb i nie muszę łączyć żadnych transmiterów. Seryjnej wtyczki nie obcinałem, także w każdej chwili będę mógł wrócić do oryginału.

Dodam, ze na nowym radiu audio gra wg mnie rewelacyjnie choć nie mam porównania do jednostki bose
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: fotografiks »

rexio pisze:Grac moze i lepiej ale pokaz mi ktore radio tak sie zgra ze stylistyka wnetrza i jego podswietleniem w nocy.
Z podświetleniem nie będzie problemu bo teraz w radiach do regulacji barw mamy już zazwyczaj pełne RGB, więc spokojnie idzie spasować.


Natomiast BOSE ma jeden plus, który miażdży konkurencje:

Nikt go nie dmuchnie:D
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
DZEJKU
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2014 07:50
Auto: CG2 2002
silnik: V6
Lokalizacja: Jarosław

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: DZEJKU »

Dzisiaj w moim sreberku wymieniony został rozrząd i olej. trochę to kosztowalo ale teraz mogę śmigać spokojnie.

Dodam dla informacji, że rozrząd był wymieniany w 2008r. przy przebiegu 122tys km w serwisie HONDY, według faktury wymieniono wtedy ... sam pasek!

Na dzień dzisiejszy autko ma 230 tys km, po rozebraniu okazało się:

Pasek oem HONDA GATES - bez pęknięć, widoczne oznaczenia

Pompa wody Oem Honda nigdy nie wymieniana, sucha jak pieprz, minimalny luz na wałku

Napinacze i rolki pracowały cichutko jedynie wyczuwalny był delikatny luz na łożyskach

Pasek klima/alternator chyba też od nowości - stan słaby, zaczął się już rozwarstwiać na długości

Także stopień zużycia elementów napędu rozrządu które przelatały 12 lat i 230 tys km jest naprawdę niewielki ale jak juz miałem wszystko rozbebeszone i części pod ręką to wszystko zostało zmienione, także myślę ze kolejne spore kilometry przed Hondziną.

Silnik suchy jak pieprz, żadnego, nawet najmniejszego zapocenia a osłony rozrządu tak szczelnie skonstruowane, że nie ma prawa nic zakłócić jego pracy

Stara dobra kitajska szkoła ;)
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: SREBRNY LIFT CG2 by DŻEJKU

Post autor: MuzykGrzes »

U mnie na bloku widnieje napis "YAMADA"

ps: Kitakje to po rosyjsku Chiny.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ