Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu.

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu.

Post autor: Robertos »

Witam panowie , mam do was pytanie , czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację?
Po wymianie rozrządu (paski Conti,rolki skf,pompa aisin) słychać dziwny dźwięk , wydobywa się on właśnie od strony gdzie został wymieniony , przypomina to dźwięk turbiny , tzn, za każdym razem gdy dodaję gazu słychać takie świszczenie , dodam że auto zbiera się prawidłowo tylko ten dźwięk zaczyna mnie trochę martwić.
Wcześniej tego nie było , była cisza pasek siedział DAYCO, rolki koyo, pompa bezfirmowa.
Zaznaczę że pasek DAYCO po przejechaniu 100 tys ładnie wyglądał , nie było widać zużycia no i kiedyś coś tam wyczytałem że te paski mają jakaś powłokę i są cichsze jak pozostałe , może wina zmiany paska?
Dodaję też filmy, jakość dźwięku nie powala, ale coś słychać.

http://www.cda.pl/video/1390895a/Accord1" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.cda.pl/video/13909024/Accord2" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu.

Post autor: Trojan »

Może za mocno naciągnie te paski osprzętu :roll:
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu.

Post autor: Robertos »

Grom go wie... może masz rację, ale jak pytałem gościa który mi robił rozrząd to mówił że jest spory luz , no ale moja pierwsza myśl to właśnie to co napisałeś za mocny naciąg.
Tak zastanawiam się czy nic się nie stanie , jeżdżę już tak ponad miesiąc, może później przestanie świszczeć, sam nie wiem.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu.

Post autor: Trojan »

Podjedź do innego speca niech napnie jeszcze raz albo sam popuść trochę ta regulację.
Awatar użytkownika
Danieljs
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2013 14:29
Auto: CD7
silnik: F22B5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu.

Post autor: Danieljs »

Miałem to samo tylko że w cd7. Wymiana u jednego "mechanika", potem drugi powiedział, że albo on mi poprawi naciąg bo pasek jest za luźno albo wyjeżdżam z warsztatu na własną odpowiedzialność, bo pasek spadnie i to jedynie kwestia czasu. Poprawili naciąg i wszystko było ok przez 25km. Przy odpaleniu pojawił się właśnie taki dźwięk, bardzo głośny. Pojechałem, popuścili basek balansujący i było ok przez chwilę, potem popuścili główny pasek. Aktualnie coś tam słychać, ale minimalnie-trzeba się dobrze przysłuchać. Rzekomo to dźwięk od pompy wody. Przejechałem jak dotąd ok. 10 tyś i nic się nie dzieje.
edit
O ile to ma jakieś znaczenie to aktualnie mam u siebie
paski mitsuboshi
pompa aisin
rolki nsk
Pozdrawiam,
Danieljs/Ogarzysta
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu.

Post autor: figo »

jak dla mnie słychać łożyska, jak piszą chłopaki pasem może być za mocno naciągnięty. Znajomy tak miał i łożysko w pompie poszło się .... i pompa do wymiany. Mało kto wie z mechaników jak powinno naciągać się paski u nas :/ Jedź do jakiego ogarniętego mechanika niech sprawdzi.
HR
Awatar użytkownika
Robertos
Posty: 169
Rejestracja: 24 mar 2010 11:35
Auto: Coupe F20B7
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny dźwięk po wymianie rozrządu.

Post autor: Robertos »

No, jednak trzeba będzie to sprawdzić. Dzięki wszystkim za sugestie.
ODPOWIEDZ