Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spalanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Spalanie

Post autor: QuicksilveR »

Trojan pisze:
QuicksilveR pisze:Jeśli się ostro pałuje spod świateł lub na zimnym silniku
:shock:
no no ciekawych rzeczy się dowiadujemy :lol:
Oj tam, oj tam ;) Ja tam się toczę wolno... a wysokich obrotów używam, jak ktoś się wlecze lewym pasem. But + VTEC + stożek w V6 - efekt nieraz lepszy niż poganianie światłami. Ciekawe, jak wtedy wygląda chwilowe spalanie? Ale zimnego nigdy nie pałuję 8-)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: Piter »

No ja zimnego też nie pałuję, a i ciepłego staram się oszczędzać - o ile nie mam potrzeby nie kręcę powyżej 3,5-4k. Tak się cały zastanawiam nad tym D3. Zrobię eksperyment, bo akurat jutro będę musiał zatankować. Przejeżdżę najbliższy zbiornik na D3 - przerzucając się na D4 tylko wtedy, kiedy będę mógł osiągać wyższe prędkości - powiedzmy te 70-80km/h. Zobaczymy co wyjdzie.
Awatar użytkownika
Danieljs
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2013 14:29
Auto: CD7
silnik: F22B5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Spalanie

Post autor: Danieljs »

W instrukcji do v jest info, żeby jeździć na d3 jeżeli skrzynia miałaby często wachlować między 3 a 4 biegiem.
Patrząc na czas otwarcia wtrysków lpg przy prędkości 60kmh na d4 są krótsze niż na d3 ale jak na dłuższą metę to wygląda nie wiem.
Pozdrawiam,
Danieljs/Ogarzysta
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie

Post autor: Piter »

Ja też czytałem w instrukcji nt. zaleceń dla D3. Prawda też jest taka, jak napisał Slepak - skrzynia w R4 ma dużo więcej do roboty niż w V6. Szczególnie w ruchu miejskim. V-ka jedzie z dołu momentem obrotowym i rzadziej musi redukować. R4 jedzie obrotami i bez redukcji można jedynie delikatnie przyspieszać. Jeśli chce się cokolwiek więcej to musi zrzucić bieg. Taka prawda.

A tak naprawdę wszelkie testy powinienem zacząć od sprawdzenia jakie mam spalanie po mieście na benzynie, ale i tak zrobię ten eksperyment o którym napisałem - dla mnie to raptem 4 góra 5 dni jeżdżenia :)
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Spalanie

Post autor: HCS1817 »

Accord 3.0 v6 cg2 benzyna zatankowany do pełna i po przejechaniu 400 km po mieście, ogólnie spokojna jazda, ale było też trochę ognia na tłoki :) dla dzwięku itp, często z klimką bo lato mamy to spalanie wyszło 13,5 l/100km. Być może bez klimki i nie wariując czasami w mieście można jeszcze zejść, ale według mnie już nie za dużo, i nie jest to warte takiego poświęcenia :) hehe
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Spalanie

Post autor: szary8 »

Ja wczoraj pierwszy pomiar w swoim cg2 zrobiłem- 480km, spalanie wyszło mi 11.86. Naprawdę miło się zaskoczyłem :D Jazda "wokół komina", bez przesadnych szaleństw.
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: markus »

Pierwsze tankowanie za mną - wyszło 14,2 litra. Silnik 3.0 V6, jazda 100% miasto. Nie jest źle, takiego wyniku się spodziewałem ;)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Spalanie

Post autor: farmi »

Hej, zastanawia mnie ile palą 2.0 manual przy dynamicznym użytkowaniu i szybkiej jezdzie. Chcę to porównać z civiciem 1.6 oraz accordem 2.0 AT. Dla 3.0 też można wypisać. Mam ciężką nogę i zastanawiam się czy nie lepiej byłoby na roboczy wóz wziąć drugiego cg4 2.0 LPG niż civica, który już nie jest tak oszczędny jak wersja 1.4 : )

Moglibyście podać wasze spalanie na autostradzie przy prędkości 170-180 km/h ??

Formatka dla przejrzystości (kopiuj/wklej):

1) silnik:
2) skrzynia:
3) paliwo:
4) szerokość opon:

5) spalanie na autostradzie przy ~180 km/h :
6) spalanie miasto - dynamicznie :
7) spalanie średnie, miasto/trasa dynamicznie :
8) obroty silnika przy podtrzymaniu prędkości ~180 km/h :
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie

Post autor: markus »

farmi pisze:Moglibyście podać wasze spalanie na autostradzie przy prędkości 170-180 km/h ??
Jak mam to zrobić bez komputera pokładowego? Mam wyjeździć bak na pełnej p*****e na autobanie?
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Spalanie

Post autor: slepak »

Na autobanie przy 200 wychodzi grubo powyżej 17 litrów, nigdy tak nie pokonałem więcej niż 200 km z racji opadającej w oczach wskazówce paliwa :lol: i żeby skrzyni do końca nie zajechać.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ