Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Elektryka - Accord coupe 2.0

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
feliks89
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2014 16:50
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: feliks89 »

Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem accorda 2.0 coupe 99r. Mam problem, ponieważ dzisiaj próbowałem go odpalić i po przejechaniu ok 5m sam zaczął gasnąć. Przejechałem tak ok. kilimetra żeby dostać sie do najbliższego mechanika.
Niestety nikt tam nie zna tego samochodu i za bardzo nie wiedzą co jest. Świece, bezpieczniki ok. Paliwo też dochodzi. Twierdzą, że to może być immobilizer. Za każdym razem jak mi gasnął pojawiał się pulcujący dźwięk, którego wcześńiej nie słyszałem. Czy ktoś z Was miał podobny problem, albo wie gdzie mógłbym zaprowadzić swoje auto, do kogoś kto się bardzo dobrze zna w tych samochodach?
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: Cegua »

Skąd pewność, że paliwo dochodzi?

Ja ostatnio zagłębiałem się w temat przekaźnika pompy paliwowej i jego zimnych lutów, podobno objawy mogą być właśnie takie, że odpali, a po chwili dostawy paliwa zaczną być przerywane i efekt jak opisany.

Świece ok, a kable? Rozdzielacz, aparat?

A niech nie przeginają, że nie znają tego samochodu, toż to Accord tyle, że w innej budzie, o ile różni się trochę zawieszeniem itd, to silnik i elektryka nie są jakoś diametralnie różne... Ogarnij dobrego mechaniora od Hond w swojej okolicy i na pewno podoła :)
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: figo »

większość mechaniorów zna się na vagach, a jak podstawisz im hondę to ręce rozkładają. Poszukaj dobrego mechanika i będzie wiedział o co chodzi.

Swoją drogą zacznij swoją przygodę w tym temacie, a nie od razu prośba o pomoc :idea:
http://www.usaccord.pl/viewforum.php?f=31" onclick="window.open(this.href);return false;

Napisz tez co masz za acco CG2,3,4...
HR
frajcik
Posty: 76
Rejestracja: 12 sty 2013 19:07
Auto: ce9 cg2
silnik: f22z2 j30a1
Lokalizacja: Susz / Gdańsk

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: frajcik »

ani przekaznik ani pompa, bo jak juz auto odpali to musi chodzić
pompa wystarczy ze pracuje tylko przed odpaleniem zeby nabic cisnienie w ukladzie, jak juz motor chodzi to pompa nie musi pracowac bo paliwo 'ciągnie' ciśnienie w układzie
jednakze mozesz sprobowac przelutowac przekaznik, bo nic to nie kosztuje i nie wymaga duzo pracy

jesli jedzie i nagle zdycha to stawiam na cewke badz modul, patrzyles czy po tym jak zgasnie/nie moze zagadac masz iskre?
check sie swieci czy nie? swoja droga to coraz slabsi nasi polscy mechanicy skoro nie potrafia zdiagnozowac problemu w zwyklym wolnossacym silniku o zaplonie iskrowym :?
Były: Accord CC7-> Civic EJ1-> Accord CE9 (w kapitalnym remoncie)-> Accord CG2 -> Accord CD7 -> Accord CS1 -> Accord CD5
Są: Accord CM1, Legend KA8, Accord CS1
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: kbl100 »

frajcik pisze:ani przekaznik ani pompa, bo jak juz auto odpali to musi chodzić
pompa wystarczy ze pracuje tylko przed odpaleniem zeby nabic cisnienie w ukladzie, jak juz motor chodzi to pompa nie musi pracowac bo paliwo 'ciągnie' ciśnienie w układzie
jednakze mozesz sprobowac przelutowac przekaznik, bo nic to nie kosztuje i nie wymaga duzo pracy

jesli jedzie i nagle zdycha to stawiam na cewke badz modul, patrzyles czy po tym jak zgasnie/nie moze zagadac masz iskre?
check sie swieci czy nie? swoja droga to coraz slabsi nasi polscy mechanicy skoro nie potrafia zdiagnozowac problemu w zwyklym wolnossacym silniku o zaplonie iskrowym :?

Nie wypisuj bzdur. Pompa ma chodzić i nabijać ciśnienie, a regulator odpowiednio je zmniejszać do zadanego dla danego silnika.

Twoja teoria ma zastosowanie w niektórych "dizlach"
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: slepak »

ani przekaznik ani pompa, bo jak juz auto odpali to musi chodzić
pompa wystarczy ze pracuje tylko przed odpaleniem zeby nabic cisnienie w ukladzie, jak juz motor chodzi to pompa nie musi pracowac bo paliwo 'ciągnie' ciśnienie w układzie
właśnie tutaj jesteś w błędzie.... przekaźnik bardzo często się nagrzewa i wtedy dopiero auto gaśnie... niektórym po 5 km tak jak założycielowi tematu a innym dosłownie na chybił trafił.
A poniżej masz przykład przekaźnika z civica który prze lutowałem miesiąc temu a auto dosłownie gasło raz na 100km.
Obrazek
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
feliks89
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2014 16:50
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: feliks89 »

Jestem laikiem jeżeli chodzi o mechanikę aut, dlatego zadałem pytanie.
Mechanik mówi, że iskry też nie daje.
Jest ktoś może z Pruszkowa albo Warszawy i zna dobry warsztat gdzie mogliby mi naprawić moje auto?
Chciałbym móc je naprawiać u jednej osoby na stałe, która zna ten samochody.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: figo »

przeglądaj dokładnie forum, tu jest sporo informacji, a nie jest duże

http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=2&t=1866" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: QuicksilveR »

feliks89 pisze:Jest ktoś może z Pruszkowa
Ja jestem z Pruszkowa. Jak chcesz blisko, to najbliżej dobry zakład od Hondy będziesz miał na ul. Zagadki >> http://www.autozagadki.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; w Warszawie.
Zawsze można zrobić wstępną diagnozę i dopiero później udać się dalej, jak nie będą mogli naprawić. A znają się nieźle na Hondach, więc może się udać :-)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: slepak »

http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=23&t=109" onclick="window.open(this.href);return false;

:D
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
ODPOWIEDZ