Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Polerka samochodowa

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Polerka samochodowa

Post autor: QuicksilveR »

Od jakiegoś czasu poszukuję mechanicznej polerki samochodowej. W piwnicy zalega mi jakaś badziewna za 60 zł, bez regulacji obrotów, za to z prędkością obrotową taką, że można się przewiercić do wnętrza samochodu :mrgreen:

Jest kilka ofert na allegro, ale oczywiście nie chciałbym tych najdroższych. Znalazłem takie:

http://allegro.pl/polerka-samochodowa-v ... 08243.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/ferm-agm1037-polerka- ... 94069.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/bass-polska-polerka-s ... 20903.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/polerka-samochodowa-s ... 16774.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zależy mi przede wszystkim na regulacji obrotów, no i kilku gąbkach do polerowania. Macie jakieś doświadczenia?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Polerka samochodowa

Post autor: figo »

tu masz odpowiedz na wszystkie pytania, jaka polerka, jakie pady, jakie pasty, woski itd.
Kopalnia wiedzy i testów.

http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Polerka samochodowa

Post autor: Bonio »

figo z racji tego wlasnie ze to KOPALNIA wiedzy, zrezygnowalem z czytania tego forum. Nie przeglądam go nawet a kosmetyki kupuję bardziej po opisie niż czyimś doświadczeniu. Bo dla kogoś np dany szampon bedzie kozak(bądź odwrotnie) itd a dla mnie np nie jest warty tych 60zł bo efekt po jego zastosowaniu będę miał taki jak po szamponie za 20zł. To tylko przykład.

Quicksilver ja używałem do accorda polerki o nazwie Einhell czy jakos tak teraz patrze na allegro kosztuja ok 200zl masz wyswietlacz ile polerka ma obrotów, no minusem tych tanich polerek jest to ze nie maja podtrzymania obr, czyli np wlaczasz polerke w powietrzu to zapierdziela a przykladasz do auta to troche zwalniaja... ale jak jestes amatorem tak jak ja to napewno Ci to przeszkadzać nie będzie bo codziennie tego nie będziesz robił... Dobrze mi się tą maszyną robiło, zrobiłem sobie accorda(trzeba to odświeżyć), toyotę, porzyczyłem koledze do bmw730d, do e36 kabrio, i kazdy był zadowolony z efektu, najważniejsze jak dla mnie to to jakich past uzyjesz a nie czym będziesz robił.
uszanowanko
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Polerka samochodowa

Post autor: QuicksilveR »

Rzeczywiście, ta o której piszesz http://allegro.pl/einhell-szlifierko-po ... 95651.html" onclick="window.open(this.href);return false; wygląda rozsądnie cenowo.

Co do kosmetyków, kiedyś używałem Meguiar'sa, coś mi jeszcze w piwnicy zostało :) Pewnie będę musiał jakąś glinkę kupić i dobry wosk na zimę.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Polerka samochodowa

Post autor: Bonio »

wosk na zime to albo meguiars #16 bodajze tak sie nazywa albo collinite 476 czy jakos tak
co do polerki no to ja mam wlasnie taką tylko ze nie nazywa się rojal tylko einhell ale zestaw dokładnie taki sam, i ja swoją kupowałem za ~300zl ale to bylo 2 lata temu więc wiadomo marketing nie śpi... tyle że jeszcze musisz sobie dokupić tarczę mocującą na m12 czy tam m14 i pady polerskie 125-150mm bo te 18cm w standardzie z polerką to będzie za wielkie do ogarniania auta i u mnie akurat to nie zostało nigdy użyte...
Maszyny nie zachwalam ani nie besztam, ale cenowo czy wydasz 300 czy niecale 200 kazda będzie taka sama, różnią się opakowaniem jak wszystko z danej półki cenowej, czy to chodzi o radio samochodowe czy wiertarki...
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2100
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Polerka samochodowa

Post autor: QuicksilveR »

Jak mam kupować dodatkowo tarcze oporowe, to chyba lepiej kupić od razu http://allegro.pl/polerka-samochodowa-v ... 08243.html" onclick="window.open(this.href);return false; i mieć z głowy. Dodatkowo polerka jest dual action.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Polerka samochodowa

Post autor: Prywo »

Przemek, polerka tylko orbitalna, naprawdę idealnie działa, swoją QP polerowałem właśnie taką polerką i efekt był miażdżący suty, a jeśli chodzi o zwykłą to kup sobie Gmopy Farecli i będziesz miał to samo co te tańsze polerki
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
marcello
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2011 00:41
Auto: Accord 99
silnik: 2.3
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Polerka samochodowa

Post autor: marcello »

Czesc co do polerki to moge polecic te ostatnia z link,i z tego nawert sklepu ja kupowalem.Generalnie daje rade,regulacja obrotow ,ciezka nie jest,dziala w miare precyzyjnie ,nie szarpie,ladnie przenosi obroty.Do kupna wypadalo by miec tak jak Prywo napisal gabki Farecla czarna to miekka,rozowa srednia,biala twarda.Zalezy do czego i co bedziesz robil.Jak kosmetyczne przepolerowanie to spokojnie czarna i pasta Farecla G3 i mleczko finish tez moze byc tej samej firmy.Bedzie cacy.Jak masz pytania to smialo w tej materii pomoge.
Ponski
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2013 16:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Gdynia/Narvik

Re: Polerka samochodowa

Post autor: Ponski »

Z niskobudżetowych polerek poszukaj sobie Silverline Silverstorm - sporo ludzi chwali ją sobie.
Glinke polecam firmy Sonus - bardzo bezpieczna u użyciu.
Z past polerskich proponował bym Tobie coś łatwiejszego w użyciu niż Farecla - żeby uzyskać przy niej dobry efekt trzeba sporo czasu i umiejętności, a po drugie raczej odchodzi się już od tego typu past stosowanych na mokro - chyba, że nie przeszkadza Ci wszystko wokoło zafajdane ;)
W dobrej cenie dostaniesz np pasty Menzerny z którymi fajnie sie pracuje i dają spoko efekty. Do tego 3-4 pady (ja używam 3m) i możesz działać :)
Odnośnie wosku na zime to Collinite 476 albo Finish Kare 1000P - ten drugi w moim odczuciu mniej "łapie" kurz.
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Polerka samochodowa

Post autor: Cegua »

Panowie,

Chcę spolerować Coupe w poniedziałek. Pożyczam polerkę od znajomego, podobno bardzo dobra.

I teraz tak.

Wiem, że muszę mieć glinkę lakierniczą - jaką?
Jakie gradiacje gąbek?
I jakie pasty polerskie?

Prywo pisał, że polerował swoje auta i wychodziło mega - czym?

Ok, trochę się dowiedziałem:

1. Pasty menzerna są podobno ok? I potrzebuję 3 gradiacje pasty
2. Do tego potrzebuję trzy grubości gąbek - tak?
ODPOWIEDZ