Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord CG4 Cegua

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Accord CG4 Cegua

Post autor: Cegua »

Cześć :)

Dokładnie dwa tygodnie temu nabyłem mojego Accorda Coupe CG4.

To moje drugie auto. Pierwszym było Volvo S80 2.5 TDI. Nie wiem co mnie na nie podkusiło :) Po 2 latach męczenia się z nim trafiłem na społeczność fanów Hondy - głównie przez znajomych. Nocna Jazda, te klimaty. I zapadła decyzja. Musi być Honda w benzynie - samochód który potraktuję jako pasję, a nie "d*powóz" z i do pracy.

Accorda Coupe chyba pierwszy raz zobaczyłem gdzieś w necie, na żywo widziałem go tylko raz zanim zacząłem oglądać modele do zakupu. I była to miłość od pierwszego wejrzenia :) Co ciekawe Accord w sedanie w ogóle mi się nie podoba.

Jako pierwszego Accorda (którego finalnie z resztą nabyłem) oglądałem egzemplarz który stał w Pruszkowie na Jerozolimskich (miałem najbliżej - z Nadarzyna). Ktoś nawet dopytywał o niego na forum.

Pierwsze wrażenie - takie sobie. Cena za wysoka (13300), samochód miał zmieniony przedni zderzak, do tego był bity w tył. Jak na mój gust przygoda w stylu "dostał z tyłu i stuknął w coś przodem". Nie byłoby to problemem (przód nie był ruszany jeśli chodzi o podłużnice itd, podłoga w bagażniku też, nie był to poważny dzwon) gdyby nie fakt, że ktoś fatalnie naprawił prawy tylny błotnik. Szpachla, trochę rdzy od środka + okropne przejście na słupku - bezbarwny się złuszczył.

Wnętrze zadbane, przetarcie na fotel od strony wsiadania kierowcy, ale to raczej częsty przypadek, poza tym czysto, ładnie, schludnie.

Silnik chodził bardzo równo, nie puszczał dymków, równo, dobry start po zimnej nocy (przyjechaliśmy bez zapowiedzi).

Do tego poprzedni właściciel sporo włożył w samochód, sensowny wzmak, zabudowa bagażnika (technicznie sensowna, estetycznie... co kto lubi), subwoffery itd. W sumie jeśli ktoś bawi się w takie detale i robi je dobrze (robota profesjonalna) to może i dba o kwestie techniczne.

Przejazd autkiem, zawieszenie git, hamulce git, prowadzenie git.

No ale pokręciłem nosem, pomyślałem, poszukam jeszcze.

Finalnie obejrzałem jeszcze dwa Accordy, nie przemówiły do mnie. Szybka decyzja - telefon do komisu, cena stargowana na 12, samochód sprawdzony jeszcze przez znajomego mechanika, gratis komplet zimówek z felgami. Plus jak się okazało gumy na aucie mają przebieg 15k km i są praktycznie nowe (znalazłem fakturę po zakupie.

Z autka jestem super zadowolony :) Poniżej opisuję co jest zrobione, co będzie zrobione i myślę, że będę sukcesywnie rozwijał ten temat :) Miło mi włączyć się w Waszą społeczność.

Honda Accord
ROK: 1998
MODEL: Coupe CG4
SILNIK: 2.0i
MOC: 147 KM
KOLOR NADWOZIA: Black Currant Pearl
ŚRODEK: Beżowy
UKŁAD WYDECHOWY: zmieniony tłumik końcowy
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD HAMULCOWY: chyba seria
ZAWIESZENIE: sportowe, ale póki co więcej nie wiem
KOŁA: 17" chrom 215/45
BODY-KIT: brak
CAR AUDIO: Pioneer 2DIN, wzmak 800W, kondensatory, zabudowa bagażnika, 2x subwoffer

Zrobione:

1. Delikatna gleba/sportowe sprężyny - muszę sprawdzić jakie.
2. Audio - radio 2DIN, wzmacniacz 800W, kondensatory, dwa subwoffery, zabudowa bagażnika
3. Sportowa puszka tłumika końcowego
4. Dodatkowe oświetlenie bagażnika

Plany:

1. Reparaturka prawego tylnego błotnika albo wymiana całej ćwiartki + malowanie prawej tylnej ćwiartki - na wiosnę. Nie chcę żadnej szpachli na tym aucie, a mam sprawdzony warsztat który mi to zrobi.
2. Wymiana oleju, filtrów, rozrządu :)
3. Sprawdzenie regulacji zaworów
4. Konserwacja podwozia przed zimą
5. Poprawki zabudowy bagażnika "pode mnie"
6. Tylne lampy USDM
7. Halogeny żółte
8. Kierownica Prelude
9. Domykanie szyb i dachu z pilota
10. Poprawa siedzenia kierowcy
11. Zmiana felg letnich - chrom do mnie nie przemawia, chcę 17 z cienkimi żeberkami - musi być widać zaciski i tarcze
12. Malowanie pokrywy zaworów, osłony kolektora itd... Ogólnie zrobienie komory silnika
13. Oklejenie "drewna" folią w stylu szczotkowanej stali.
14. Wydech podwójny zrobiony na zamówienie w Proexie
15. Kiedyś może tuning mechaniczny?...

Tak więc lista jest długa, a na pewno będzie stopniowo się rozszerzać :) Grunt, że mechanicznie autko jest ok więc można zacząć bawić się w dopieszczanie wizualne :) Fakturki świadczą o tym, że mechanicznie właściciel o auto dbał... Znalazłem je sam gdzieś w bagażniku, handlarz się nimi nie chwalił, wiec chyba autentyczne.

PS. Znaczek Acury (nie wiem co autor miał na myśli) już wywalony. Jest znaczek [H] :)
Załączniki
DSCN0920.JPG
DSCN0920.JPG (343.23 KiB) Przejrzano 11492 razy
DSCN0927.JPG
DSCN0927.JPG (367.79 KiB) Przejrzano 11492 razy
DSCN0922.JPG
DSCN0922.JPG (356.56 KiB) Przejrzano 11492 razy
DSCN0919.JPG
DSCN0919.JPG (368.32 KiB) Przejrzano 11492 razy
Ostatnio zmieniony 14 paź 2013 16:30 przez Cegua, łącznie zmieniany 3 razy.
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: MaRkO911 »

Pierwszy :D
Graty zakupu no i życzę bezawaryjności. Ciekawy jestem numeru "5. Poprawki zabudowy bagażnika "pode mnie"" więc zdawaj relacje na bieżąco:) Numer 11. koniecznie bo teraz to taki mały PIMP'owóz :p
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: figo »

jednak znalazł się nabywca tej sztuki, ktoś już ją kiedyś oglądał ale zrezygnował z kupna. Felgi tragiczne, ale co kto lubi.

Bezawaryjności życzę :)
HR
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Cegua »

Zabudowa jest zrobiona fajnie (cała w skórze, głośniki elegancko osadzone, wszystko wykonane z MDFu, na zamówienie), ale ma trochę niedociągnięć, np:

- nieładnie obrobione wejścia na zawiasy (skóra jest poszarpana)
- podłoga miała jakiś dziwny wzór wycięty (ni to tribal ni to nie wiem co) - kupię MDF, odetnę z szablonu, obiję skórą i będzie normalnie
- Nie ma rozsądnego dojścia do schowków po bokach w których siedzą apteczka, kamizelka itd.
- Na środku był LCD, w sumie nie wiem po co (można było sobie puszczać DVD w bagażniku, chyba do większego "lansu"), teraz jest po nim mocowanie, pójdzie tam wzmak lub kondensatory
- Będzie otwieranie bagażnika z pilota "do końca" - siłowniki

Ale ogólnie jest nieźle :) Wrzucę foty jak zrobię, te które dałem póki co były robione na szybko.

Tak swoją drogą ciekawe czy ktoś stąd oglądał to auto bo dość długo stało.

No i zgadza się, pkt 11 felgi to faktycznie przegięcie :D

@Figo

Ona dość długo stała, od kwietnia chyba. Może ludzi odstraszał ten paskudny lakier na słupku, a może właśnie fele i praktyczny brak bagażnika - obstawiam, że raczej to drugie. Do dyspozycji jest 30% miejsca w bagażniku od strony klapy i 30% po złożeniu foteli (jakby schowki w zabudowie, dojście od strony foteli). A jak dla mnie wszystko jest do zrobienia, kosmetyki i dopracowania, ważne, że silnik zdrowy, zawieszenie również :)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Trojan »

Powodzenia w dopieszczaniu :)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: fotografiks »

Cegua pisze: KOLOR NADWOZIA: Bordowy
Gdzieś to wyczytał?:) Pewnie w dowodzie tak wpisali... ??


Cegua pisze: PS. Znaczek Acury (nie wiem co autor miał na myśli)
Europejska Ameryka pełną gębą...

Fura jest, plan jest, nic tylko działać:)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Cegua »

W dowodzie tak wpisali, ale patrząc na auto Tomieka i jego opis to chyba jest Black Currant Pearl :) Jeszcze nie jestem na tyle kumaty :)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: fotografiks »

Dokładnie...
:)

Dołączyłeś do posiadaczy najlepszej barwy z palety H;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Bonio
Posty: 925
Rejestracja: 05 lip 2011 12:20
Auto: CG2
silnik: 3.0v6
Lokalizacja: Grajewo

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: Bonio »

jakby felgi mialy 5 szpilek to połasiłbym się na nie do toyoty, tam spelnilyby swoje zadanie... ale niestety sa 4 :D
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: Accord CG4 Cegua

Post autor: jary88 »

Jakie to fele i ile krzyczysz ?? ;>
ODPOWIEDZ