Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

>>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: figo »

tylny sworzeń jest razem z wahaczem i go nie wymienisz samego, trzeba cały wahacz.

tutaj widać
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda" onclick="window.open(this.href);return false;
HR
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: MaRkO911 »

Jak trzeba to kurde zawsze zapomnę o tej stronce :( Teraz wszystko jasne:) To na razie tylne sworznie poczekają:P

No i okazało się najgorsze :( Tarcza ma poprawny otwór na piastę ~157mm a to oznacza że mam jakąś modzoną piastę i teraz nie wiem co robić. Kupować nową piastę (trzeba z łożyskiem) co raz wyjdzie dużo pesos a dwa nie mam pewności że znowu nowa przypasuje:( Czy może wytoczyć piastę? Trzeba by wytoczyć ~2,5mm po promieniu co jest dość dużo:( Doradźcie coś proszę bo mnie już witki opadły:(
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Cegua »

To nie jest jakoś mega dużo kasy, piastę powinieneś dostać za ok 200 zł.

Ja kupiłem za 250 zł i to chińczyka bo kupowałem w mega pośpiechu (rozsypała mi się 3 dni przed wyjazdem w trasę), ale trzyma się dobrze, za 200 zł idzie dostać coś przyzwoitej jakości, a będziesz miał pewność, że masz dedykowaną.
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: womer »

siemka, fela fajna ale blacha do ogarniecia :) daj znac jakbys sie wybieral na spota czy zlot h3m, skrzykne ziomkow, 4xcg2 sa w mojej ekipie :)
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: MaRkO911 »

Podziękował:) Kwestii blach jestem świadomy ale priorytet ma mechanika:) Najpierw ma jeździć potem wyglądać (no dobra felga to wyjątek potwierdzający regułę:)) Jak tylko ogarnę temat tych sworzni i tylnych piast to z chęcią wpadnę:)

No i w końcu zawitał kurier z dłuuugo oczekiwaną paczuszką:)

Obrazek

Niestety czeka mnie kolejny etap czekania tym razem na mechanika;( Ale obiecał że na majówkę będzie zrobione, musi być bo wybieram się do Wawy:) Strasznie jestem ciekaw jak zmienią się odczucia jazdy na takim zestawie. Nienawidzę czekania :evil:

I jeszcze pytanie, może błache ale nigdy gwintu nie miałem dlatego też pytam. Jak to ustawiać? Znaczy którym się kręci, który zostawia w spokoju? No i jaki jest magiczny sposób żeby ustawić wszystko na równo żeby nie było że jeden jest wyżej od drugiego.

//Po zamontowaniu gwintu

Tak więc gwint zamontowany i mogę się podzielić wrażeniami bo od razu po odebraniu fury od mechanika pojechałem do przyszłej teściowej do Wawy:) Różnica między tym co było a ISC, no co tu dużo mówić, niebo a ziemia. Wcześniej się wahałem czy brać gwint a teraz nie żałuję żadnej złotówki. Jest twardo na prawdę twardo ale tego się człowiek spodziewał. Przynajmniej nie buja jak na łódce przy poprzednim setupie. Zakres regulacji w kwestii twardości jest na połowie więc może być jeszcze totalny beton albo większy komfort. Do tego to muszę jeszcze pojeździć i stwierdzić w którą stronę chcę iść ale raczej w stronę komfortu się nie kieruję:) Kwestia wysokości. Na razie nie kładłem jej totalnie na glebę bo gwint czy nie, po czasie się trochę rozrusza i sam z siebie opadnie kilka mm/cm. Jest ciut niżej niż na poprzednich fotach (aktualne zrobię po robocie) ale końcowe dostrajanie zrobię w weekend. Tu zakresu góra dół mechanik mówił że trochę zostało, dokładniej powiem jak sam zerknę. Sama jazda po prostu bajka. Trasa A1 do Łodzi potem A2 do Wawy. Trochę kilometrów się nadrabia ale czasowo wychodzi lepiej no i droga prosta bez dziur więc na gwint jak znalazł. Jadąc średnio ~180km/h nie czujesz prędkości (oprócz moich głośnych jak Boeing opon), boczne wiatry które poprzednio było czuć tak że bałem się że samochód sam zacznie skręcać tutaj nic, puszczając kierownice (oczywiście ręce blisko w pogotowiu) nic nie skręcał jechał prosto jak mu się kazało (razem z tempomatem myślałem że mogę iść spać :lol: ) Odniosłem również wrażenie że jakby łatwiej mu było się rozpędzić albo to tylko sam sobie uroiłem żeby jeszcze bardziej zachwalać gwint.
P.s przy takich prędkościach swoje gazu wypalił bo ~20l/100km.

A teraz minusy że człowiek sam nie grzebie przy samochodzie. Czasu mało bo 2 etaty i wszystko mechanior musi robić i tu właśnie pojawiają się problemiki:(

Podczas wymiany stwierdził że tuleje górnego wahacza są do wymiany więc wymienił.... cały wahacz w komplecie z nowymi tulejami i sworzniem;( Oczywiście przedstawił mnie przed faktem dokonanym i za BluePrinty skasował 250 od sztuki + plus dodatkowo robocizna 100;( Kolejną rzeczą co się okazało to to że gwint nie potrzebuje poduszek McPhersona (mam nadzieję że to prawda) bo za cholerę nie mógł ich zamontować więc stwierdził jak stwierdził. Tak więc został mi komplet poduszek, dwa sworznie górnego wahacza które w tym momencie nie potrzebnie kupiłem :evil: oraz dwa 'puste' wahacze które wyjął z samochodu a są dobre bo wymienił TYLKO ze względu na tuleje.

Podsumowując.
Mimo przygody z mechanikiem która popsuła mi humor nie miłosiernie, humor wrócił jak się tylko trochę nim przejechałem a im dalej w trasę tym większy banan na ryju "Zaje***** ten gwint :D" Zadowolony jestem niesamowicie i z czystym sumieniem mogę polecić gwint tym którzy się wahają. Ufff trochę się rozpisałem. Dobra czas wracać do pracy a foty wstawię po o ile nie będzie już za ciemno.
P.s ciekawe komu będzie się chciało przeczyta całość :)
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Edi »

MaRkO911 pisze: P.s ciekawe komu będzie się chciało przeczyta całość :)
Oczywiście, że będzie się chciało 8-)
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: maxel »

Dlatego ja tak samo jestem ogromnie zadowolony z tego gwintu i wszystkim go tu polecałem zawsze :)
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: slepak »

No to czekamy na foto. Co do ceny wahaczy to bynajmniej nie przyciął za wiele bo niektórzy potrafią je po 400 sprzedawać... :?
Hurt na nie jak pamiętam koło 220 zł także spoko.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
MaRkO911
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2013 11:21
Auto: Accord Coupe 98
silnik: 3.0
Lokalizacja: Gdańsk

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: MaRkO911 »

Obiecane zdjęcia jak furka usiadła na gwincie. Tył ma jeszcze dużo miejsca więc na pewno pójdzie na dół. Przód hmm.. kusi ale nie wiem czy nie będzie obcierać. Trzeba by to dokładnie obadać. W weekend dalsze dostrajanie:)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: >>-Green-Arrow-> CG2 by MaRkO

Post autor: Trojan »

Fajnie ,tył faktycznie ze 2 cm można by posadzić .
Przód nie powinien trzeć ale chyba jest optymalnie teraz :)
ODPOWIEDZ