Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Kierunkowskazy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
henieq
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2013 17:46
Auto: accord coupe
silnik: f20b7

Kierunkowskazy

Post autor: henieq »

Witam wszystkich mam problem z kierunkami czy ktoś się orientuje gdzie znajdę przekaźnik kierunkowskazów proszę o pomoc.
accord coupe 2.0 2000r
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Kierunkowskazy

Post autor: Trojan »

Na temat przekaźnika w manualu nic nie widziałem tylko bezpiecznik nr.10 od strony kierowcy znalazłem. (7.5A)
Może wieczorem będę w samochodzie to może go jakoś namierzę.

Tu masz jakieś podpowiedzi
http://honda-tech.com/showthread.php?t=2407618" onclick="window.open(this.href);return false;

coś piszą ,że pod deską ,pewnie gdzieś obok przekaźnika pompy paliwa
http://honda-tech.com/showthread.php?t=2435599" onclick="window.open(this.href);return false;

Wygląda tak pewnie
http://www.ebay.com/itm/Honda-Accord-98 ... 519fc6db71" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Kierunkowskazy

Post autor: kbl100 »

henieq pisze:Witam wszystkich mam problem z kierunkami czy ktoś się orientuje gdzie znajdę przekaźnik kierunkowskazów proszę o pomoc.
accord coupe 2.0 2000r
Opisz problem !!

Sprawdz włącznik świateł awaryjnych po bez niego kieunki nie działają
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Kierunkowskazy

Post autor: matysziom »

to i ja sie dopisze.. po odebrania auta od "specow" kilka rzeczy nie podlaczyli tu brakowalo spinki srubki itd
z lewej strony nie swieci sie kierunek w reflektorze a reszta swieci ale 3x szybciej czy to moze byc jakis przekaznik czy poprostu go nie podlaczyli i sie zrobilo jakies zwarcie ?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Kierunkowskazy

Post autor: Trojan »

Może być ,że kostki nie podłączyli przy którejś lampie.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Kierunkowskazy

Post autor: kbl100 »

poprostu nie podłączyli żarówki w reflektorze :) współczuje takich fachowców
henieq
Posty: 5
Rejestracja: 04 mar 2013 17:46
Auto: accord coupe
silnik: f20b7

Re: Kierunkowskazy

Post autor: henieq »

Dzięki trojan za linki ale nieznalazłem tego przekaźnika
może opisze problem kierunki działają dobrze zaraz po odpaleniu jednak po ok 5min jazdy przestają przerywać i świecą cały czas także na zegarach, zarówno prawa jak i lewa strona a także awaryjne dodam także że nie słychać cykania jedyne co pomaga to wyłączenie i włączenie zapłonu. Dlatego myślę że to przekaźnik może wystarczyłoby przeczyścić styki albo wymienić.
Awatar użytkownika
jaccob
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2012 21:39
Auto: Accord CD5
silnik: F22B1
Lokalizacja: Białystok

Re: Kierunkowskazy

Post autor: jaccob »

Znajomy miał takie objawy w Toyocie Land Cruiser. Było to spowodowane tym, że do przekaźnika dostała się wilgoć. Z tego co pamiętam to nie obyło się bez wymiany.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: Kierunkowskazy

Post autor: matysziom »

kbl100 pisze:poprostu nie podłączyli żarówki w reflektorze :) współczuje takich fachowców
wyjalem lampe i kierunek podpiety
teraz jak wlaczam lewy kierunek to szybko miga ale bardzo slabo do tego wlaczaja sie wtedy wycieraczki i zapalila sie kontrolka ABS normalnie nie wiem co z tym poczac...
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Kierunkowskazy

Post autor: figo »

Matys takiego fachowca to tylko jechać i w mordę lać.
Ojciec też raz miał auto u takich fachowców, to tak popierniczyli że światła przednie świeciły jak chciały: lewe długie, prawe mijania, po przełączeniu na odwrót, postojowe przednie nie istniały, kierunki jeszcze inaczej. Ale wracając do tematu to musisz całą instalację przejrzeć i popodpinać raz jeszcze od nowa. Bo coś masz pomieszane i to ostro.
HR
ODPOWIEDZ