Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: kylek »

figo pisze:oryginalnie masz podświetlenie zielone i połączenie żółtego z niebieskim daje właśnie zielony:) Ale jak kupisz nowe żarówki to bez problemu przekładasz sobie te niebieskie gumki.
no czaje tak jak w zegarku.Ale pytanie czy przy przyciskach climatronica tez jest niebieska folia???I ile wchodzi tych zarowek zeby oswietlic wszystkie przyciski?Kazdy przycisk ma osobna zarowke czy sa np 2-3 i swiatlo rozchodzi sie jakims "korytarzem" do wszystkich podswietlanych elementow??
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: figo »

tego dokładnie nie wiem ile ich jest :?: proponuję wyjąć i sprawdzić dokładnie. To tylko 5min roboty.
HR
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: kylek »

sluchaj wyjmij i podociskaj zarowki,bo dzisiaj jechalem po nierownej drodze i zaczely swiecic.Czyli dzialaja tylko trzeba bylo je ruszyc/docinac!:D
Awatar użytkownika
misio40
Posty: 886
Rejestracja: 02 gru 2009 11:00
Auto: Accord 2002 r.
silnik: V6 3.0 vtec
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: misio40 »

nitro pisze:u mnie jest zaslepka w tym miejscu co masz sterowanie brama, zastanawialem sie wczesniej dlaczego :P może orientujesz się gdzie cos takiego moglbym dorwac?
Może z jakiegoś sedana na części lub acury, bo też to mają :?
raz honda - zawsze honda
Adasi
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2011 14:51
Auto: Accord Coupe VI 98
silnik: 2.0 147KM

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: Adasi »

Witam wszystkich :) Mój pierwszy post na forum :mrgreen:

Czy ma ktoś manuala jak wyciągnąć zegary? Nie świeci mi się ekranik z kilometrami i czasem przygasa mi jedna z diodek podświetlających całość.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: figo »

Adasi pisze:Witam wszystkich :) Mój pierwszy post na forum :mrgreen:

Czy ma ktoś manuala jak wyciągnąć zegary? Nie świeci mi się ekranik z kilometrami i czasem przygasa mi jedna z diodek podświetlających całość.
Manuala chyba nie ma, ale cała operacja jest banalnie prosta (5min). Wkładasz dwa palce pomiędzy kierownicą a tą czarną obwolutą zegarów i ciągniesz energicznie do siebie. Po zdjęciu tego masz 4 śruby, odkręcamy i wyjmujemy zegary, a odpinamy chyba dwie kostki z kablami :D
HR
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: audiotone »

Ktoś sie pytał ile i jakie zarówki wchodzą do klikatronika to moze ja pomoge i pokaże na zdjeciach jak to wyglada:
panel otwarty
panel 1.jpg
tył panela i widok od strony gniazd
panel tyl.jpg
i żarówki które wchodzą do panelu
zarowki.jpg
wiec tak ta mała szara 1 sztuka jest od podświetlania wyświetlacza
te z niebieskim kapturkiem są 3 sztuki i są do podświetlania skali temperatury i skali od siły nawiewu
te białe są 2 sztuki służą do podswietlania przycisków
pzd.Wojtas
Adasi
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2011 14:51
Auto: Accord Coupe VI 98
silnik: 2.0 147KM

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: Adasi »

figo pisze:
Adasi pisze:Witam wszystkich :) Mój pierwszy post na forum :mrgreen:

Czy ma ktoś manuala jak wyciągnąć zegary? Nie świeci mi się ekranik z kilometrami i czasem przygasa mi jedna z diodek podświetlających całość.
Manuala chyba nie ma, ale cała operacja jest banalnie prosta (5min). Wkładasz dwa palce pomiędzy kierownicą a tą czarną obwolutą zegarów i ciągniesz energicznie do siebie. Po zdjęciu tego masz 4 śruby, odkręcamy i wyjmujemy zegary, a odpinamy chyba dwie kostki z kablami :D
No ja nie wiem. Odkręciłem te dwie śrubki u góry mocujące tą jak to nazwałeś obwalute (45min...) po czym góra odchodzi normalnie, a dół jakby przykręcony jeszcze gdzieś był, no nie ma siły żeby to ruszyć. O czymś nie wiem?
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: figo »

łapiesz za dół, palce pomiędzy kolumnę kierownicy a tą ramkę / obwolutę i ciągniesz do siebie delikatnie. Zaczepy puszczą po kolei, a później 4 śrubki i zegary są wyjęte. Trzeba pokombinować, trochę siły i gotowe, ale z wyczuciem ;)
HR
Adasi
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2011 14:51
Auto: Accord Coupe VI 98
silnik: 2.0 147KM

Re: Światło w zegarku i podgrzewaniu foteli.

Post autor: Adasi »

Na mój gust tam coś musi jeszcze być. Ciągnę z całej siły i to ani drgnie. Czy te zatrzaski są wysuwane stronę kierowcy? Czy może jako podważyć trzeba?
ODPOWIEDZ