Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spadające obroty po odpaleniu

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: cisek33 »

slepak pisze:
Przy zawartosci co2 w poduszcze powietrznej płynu chlodniczego gorny płyn powinien zabarwic sie na zółto! Nie zabarwił sie - jest oki
Wiec jak zabarwił się na zielono a nie żółto to jest w porządku. Bynajmniej wyższy filmik na to wskazuję i opis.
no i dałeś mi do myślenia ;) poszukałem po necie i większość podaje ,że
"Zmiana koloru płynu reakcyjnego na żółty
(silniki benzynowe) lub zielony (diesel) w ciągu kilku minut od pojawienia się pęcherzyków gazu wskazuje na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą lub uszkodzenie samej głowicy. Jeżeli kolor pozostaje nie zmieniony -- brak uszkodzeń."
Pytanie brzmi jak zabarwi jak silnik pracuje na lpg?bo mi zabarwiło na zielony ,a diesla nie mam :lol: Tymczasem cały czas mnie dziwi to ,że nie ma innych objawów uszkodzonej uszczelki pod głową, wczoraj niczym Putin zakręciłem kurek z gazem w bagażniku :lol: i albo mi się wydaje albo po tym zabiegu silnik zaczął zupełnie inaczej brzmieć ,zdecydowanie lepiej jedzie ;) po niedzieli mam zamiar wywalić całkowicie reduktor (przy okazji go rozkręcić ,zobaczyć co tam w środku słychać) bo jest opcja ,że puszcza gaz do układu chłodzenia. W każdym razie mam auto-zagadkę :evil:
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: slepak »

Bardzo możliwe że membrany mają dosyć i przepuszczają LPG w układ chłodzenia. Pytanie tylko jak długo już tak "jest" i czy przypadkiem wysokie ciśnienie w układzie nie narobiło już szkód w postaci właśnie uszczelki pod głowicą. Wiadomo od tego jest korek na chłodnicy żeby niwelować zbyt wysokie ciśnienie ale nikt nie wie jak długo ta sytuacja ma już miejsce.
Bo rozumiem pod korkiem chłodnicy majonezu nie ma i płyn chłodniczy czysty? Wpisz sobie swój model reduktora w google i poszukaj co piszą na temat ich szczelności... bo jest wiele reduktorów zwłaszcza tłokowych które nie jeden silnik już zabiły.... a
I proponuję zrobić trochę km na BP i na BP zrobić jeszcze raz tą samą próbę szczelności układu.

A zacytowałem twoją wypowiedź bo po prostu nie miała ona sensu:)
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: womer »

nie poddawaj się! jak ja miałem problem z grzaniem się auta to co druga wypowiedź była że głowica, tak łatwo zdiagnozować każdy problem... "głowica"!
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 349
Rejestracja: 04 mar 2010 20:46
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Trójmiasto/Warszawa

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: marcin »

womer pisze:ja jestem Marcin zadowolony z usług klubowicza h3m Sheivy, tania i bardzo dobrze tyle że Ty chyba w Wawie siedzisz co? to co opisujesz...identycznie miałem w HR-V jak kupiłem, pamiętasz to auto nie? przyczyną była dość brudna przepustnica, zacznij od tego, uszczelki są mocne ale kup na wszelki wypadek nowe za grosze z ASO zanim udasz się do mechaniora.
Auto zrobione. Faktycznie przepustnica została przeczyszczona + wyregulowane zawory.
Accord Coupe 2.0 150KM/ Corrado Turbo 310KM/ C4 Coupe VTS 180KM

640KM w stajni ... szkoda, że nie w jednym aucie :D
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: womer »

marcin pisze:
womer pisze:ja jestem Marcin zadowolony z usług klubowicza h3m Sheivy, tania i bardzo dobrze tyle że Ty chyba w Wawie siedzisz co? to co opisujesz...identycznie miałem w HR-V jak kupiłem, pamiętasz to auto nie? przyczyną była dość brudna przepustnica, zacznij od tego, uszczelki są mocne ale kup na wszelki wypadek nowe za grosze z ASO zanim udasz się do mechaniora.
Auto zrobione. Faktycznie przepustnica została przeczyszczona + wyregulowane zawory.

:D
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: loot »

womer pisze:
marcin pisze:
womer pisze:ja jestem Marcin zadowolony z usług klubowicza h3m Sheivy, tania i bardzo dobrze tyle że Ty chyba w Wawie siedzisz co? to co opisujesz...identycznie miałem w HR-V jak kupiłem, pamiętasz to auto nie? przyczyną była dość brudna przepustnica, zacznij od tego, uszczelki są mocne ale kup na wszelki wypadek nowe za grosze z ASO zanim udasz się do mechaniora.
Auto zrobione. Faktycznie przepustnica została przeczyszczona + wyregulowane zawory.

:D
to na pewno były jednak zawory :lol:
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
womer
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2013 09:24
Auto: CG2
silnik: j30a1
Kontakt:

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: womer »

przy zaworach FR-V gubila mi jakby zaplon, takie bylo wrazenie

na 80% byla przepustnica ;p
były: Civic EG5 1.6DOHC 94r
Concerto 1.6DOHC 93r
Accord CD7 2.0SOHC 95r
Civic ED6 1.5 91r
Civic EJ9 1.4 96r
HR-V 1.6 SOHC 00r
CL9 2.4DOHC 04r
Civic EJ9 1.4 98r
Accord CG2 z 3.0 V6 99r
są: FR-V BE2 2.0DOHC 05r
LEGEND KB1 3.5 V6 06r
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: STomasz »

co prawda nie gasł mi silnik, ale też potrafiły obroty po wysprzęgleniu opaść za nisko, po regulacji zaworów problem ustąpił ;)
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: loot »

2:1d dla zaworow :mrgreen:

Oby tylko takich problemow z samochodami :lol:
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Spadające obroty po odpaleniu

Post autor: cisek33 »

to teraz niech ktoś mądry mi przyjedzie zawory wyregulować i kanały EGR wyczyścić :mrgreen: bo nie chce mi się już wierzyć w tą padniętą uszczelkę pod głowicą ;)
jakaś plaga z tymi uszczelkami :lol: znajoma założyła lpg, obroty świrują, auto gaśnie i kolejny mechanik stwierdza walniętą uszczelkę :roll:
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
ODPOWIEDZ