Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

REX J30A1

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: REX J30A1

Post autor: slepak »

Pytanie po co ma coś pikać? W usdm dostawałem furii bo co tylko się dało to piszczało...
Z jednej strony ma być oem, a z drugiej jakieś "klaksony"
Co do czujników to polecam i nawet zderzaka nie trzeba ściągać(jest zaślepka w grodzi tylnej od przepuszczenia kabli od haka), a wpięcie zasilania w bagażniku po lewej stronie do kostki kabel "zielono czarny".
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: REX J30A1

Post autor: Lebow »

Jesli masz schematy elektryczne ( serwisówka "1998-2002 Honda Accord SM.pdf") to na stronie 22-210 masz schemat centrali alarmu.
Widać na nim dwa przekaźniki (są one pod maską) na które z centralki z pinu A10 (blue/white) wychodzi sygnał, na stronie 22-212 masz centralkę centrala i chyba z niego podawany jest impuls na drugi biegun cewki przekaźników który uruchamia kierunki.
Jest to pin B9.
Trzeba by multimetrem sprawdzić z której strony jest stały biegun a z której impuls, oczywiście ważne aby wiedzieć czy stały jest plus czy minus.
Jak dla mnie to właśnie z B9 idzie impuls i jest to chyba masa i pod niego trzeba wpiąć syrenkę.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: REX J30A1

Post autor: rexio »

Zebysmy sie rozumieli. Alarmu zadnego nie mam. Mam seryjny centralny i to pod niego chcialbym podpiac jakas syrenke z alarmu lub cos innego (chce miec samo pikanie podlaczone wlasnie pod impuls z kierunkowskazow). Sam pipek ma byc delikatny, nie tak jak czasami jakis gamon ma to wpiete pod klakson.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: REX J30A1

Post autor: Lebow »

CG2 nie ma alarmu?
Kierunki Ci nie mrugają?
Zatem odnajdź centralkę centrala i zlokalizuj wspomniany pin.
Nurtuje mnie co Ci pika bo odnalazłbym źródło dźwięku i tam bym się wpiął.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2014 17:35 przez Lebow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: REX J30A1

Post autor: rexio »

Nic mi teraz nie pika. Chce by pikalo. Nie mam alarmu, centralki alarmu a jedynie musze zlokalizowac (chyba) centralke zamka centralnego i tam sie wpiac z jakas pikawka ktora sobie chce dolozyc.

Kierunki mrugaja - jak zamykam to sa 3 mrugniecia krotkie, jak otwieram jedno (chyba) dlugie.
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: REX J30A1

Post autor: cisek33 »

rexio pisze:Nic mi teraz nie pika. Chce by pikalo. Nie mam alarmu, centralki alarmu a jedynie musze zlokalizowac (chyba) centralke zamka centralnego i tam sie wpiac z jakas pikawka ktora sobie chce dolozyc.

Kierunki mrugaja - jak zamykam to sa 3 mrugniecia krotkie, jak otwieram jedno (chyba) dlugie.
też myślałem ,że nie mam alarmu ;) do czasu aż kiedyś zatrzasnąłem kluczyki w bagażniku i otwarłem drzwi drutem od środka :lol:
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: REX J30A1

Post autor: Piter »

rexio pisze:Nic mi teraz nie pika. Chce by pikalo. Nie mam alarmu, centralki alarmu a jedynie musze zlokalizowac (chyba) centralke zamka centralnego i tam sie wpiac z jakas pikawka ktora sobie chce dolozyc.
ciekawe po co w takim razie masz syrenkę od alarmu pod maską :?: ;)
rexio pisze:Kierunki mrugaja - jak zamykam to sa 3 mrugniecia krotkie, jak otwieram jedno (chyba) dlugie.
A tak właśnie jest sygnalizowane uzbrajanie/rozbrajanie alarmu...
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: REX J30A1

Post autor: slepak »

rexio pisze:nie tak jak czasami jakis gamon ma to wpiete pod klakson.
Tylko że tak jest wpięte oryginalnie. Do tego w USDM przy zamykaniu drzwi klikając dwa razy "zamknij" jest jedno pisknięcie właśnie syreny,a do tego "PANIC" który też wywołuje wycie alarmu działa na tej samej zasadzie.


Syrenę masz koło rury dolotowej od filtra powietrza, a czy działa zamknij samochód z pilota z otwartym oknem i po minucie gdy się uzbroi pociągnij za klamkę.


Z resztą wszystko już na forum było:

http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f= ... ilit=alarm" onclick="window.open(this.href);return false;
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: REX J30A1

Post autor: rexio »

TY! Fakt! Przeoczylem to - ta syrene. Nie wiedzialem od czego to jest...

Czyli co? Auto ma alarm? To jak zmusic syrene z alarmu by pikala podczas zamykania i otwierania?

Jak wroce do domu to az sprawdze dzialanie alarmu. Czujnikow ultradzwiekowych nie ma wiec jedynie otwarcie drzwi (maski??) pozwoli zweryfikowac czy sie wlaczy?

EDYTA :

ok, przeczytalem watek, wiem jak sprawdzic dzialanie alarmu ale pytanie pozostaje :

To jak zmusic syrene z alarmu by pikala podczas zamykania i otwierania?

EDYTA 2: fakt, alarm sie wlacza ale wydaje mi sie ze wyje klaksonem, nie ta syrena przy dolocie. Jednak moge byc w bledzie bo po cholere zamontowaliby ta syrrene?
Awatar użytkownika
TheRealCzarls
Posty: 120
Rejestracja: 22 mar 2013 17:38
Auto: cg4
silnik: 2.0
Lokalizacja: wwa

Re: REX J30A1

Post autor: TheRealCzarls »

yo Rex, jak tam lotka? przyszła z usa?
Zablokowany