Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Opony do qp - 205/55/R16

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: fotografiks »

Ja ze swojej strony... przy braku ABS`u i wszelakich innych kontroli utrudniających jazde ;)
Mogę polecić :

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2

Granica utraty przyczepności jest naprawde daleko :)
Na mokrym świetnie odprowadzają wode.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: Bartoch »

Czytałem opinie, że te uniroyale to maja miękką mieszankę i szybko się ścierają. Poza tym mają miękkie boki i szybkie jeżdżenie w zakrętach w wysokich temperaturach jest dość nieprzewidywalne. Ludzie maja wrażenie, że opona pływa. Ale jak pisze tylko czytałem takie opowieści. Sam nie testowałem, więc nie wiem czy to rzeczywiście prawda. Z pozytywów to wygląd bieżnika jest super :D
Właśnie znalazłem test i potwierdzają się powyższe stwierdzenia.
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... rac/xc5d4h" onclick="window.open(this.href);return false;
Po przeczytaniu tego testu wybrałbym Hankook Ventus Prime 3.
http://www.sklepopon.com/opona-letnia/h ... m=referral" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: fotografiks »

Ja poprzednio miałem Hankooki - twarde i wrecz nie do zdarcia - kupiłem je razem z felgami... miałem zmienić od razu, ale przelatałem dwa sezony bo bieżnika nie ubywało ;)
Na suchym świetnie.
W na mokrym niestety dość ślisko :/ ... wiec czasami naprawde gorąco było ;) (może te moje tak miały bo to używki już były i miały chyba 6 lat).

Zwróć jeszcze uwagę, że niektóre laczki mają rant zabezpieczający fele, w to też warto iść.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: artiszeg »

A propos Hankooków - zacytuje klasyka: "toś mnie teraz Wąski zaymponował" :) chyba jeszcze pamiętam czasy daewoo gdzie wrzucali te badziewy jako seryjne laczki. Całkiem nieźle wyszli na prostą z jakością
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: Bartoch »

Do daewoo to montowali kumho, a nie hankook. A skąd opinie, że to badziewie?
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: artiszeg »

Bartoch pisze:Do daewoo to montowali kumho, a nie hankook. A skąd opinie, że to badziewie?
I Ty i ja mamy racje :) wycinka z artykułu "...Wiele samochodów Daewoo jeżdżących po naszych drogach ma nadal oryginalne, całoroczne, koreańskie opony marek Kumho i Hankook z pierwszego montażu...."
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/d ... azda/3pm3f" onclick="window.open(this.href);return false;

Ojciec kiedyś miał Espero (całkiem niezła fura przyznaje na tamte czasy, miejsca było w cholerę wszędzie) i stąd mi się zapamiętało. No ale wiadomo, Kie też kiedyś miały kiepskie opinie, do czasu...
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Burned
Posty: 87
Rejestracja: 11 sie 2011 16:23
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: Burned »

Ja kupiłem przed poprzednim sezonem Nokiany. Bardzo dobra opona. Bezproblemowo znosi duże prędkości. Nie ma problemów z wyważaniem. Jest cicha. Na deszczu nie miałem żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Bardzo fajnym bajerem jest "miernik" głębokości bieżnika. Na środkowym "pasku" bieżnika są wytłoczone cyferki (2 do 8), które znikają jak opona się ściera. Bardzo łatwo kontrolować zużycie poszczególnej sztuki. Ja po jednym sezonie mam już niewidoczną 7 na przednich i niewidoczną 8 z tyłu. Czyli spokojnie te opony powinny starczyć na 5 sezonów.
Brałbym drugi raz. Brałbym 2 komplety (zresztą wziąłem, bo zimówki też mam tej firmy) :)

EDIT: Aha, nie brałbym federali. Przynajmniej nie do użytku codziennego. Ta opona nie będzie działać podczas deszczu.
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: Krawik »

wiem że zaraz powiecie że wypisuje herezje ale spróbuje :P


zatem. Mam mega dziurawe ulice u siebie w mieście, pełno nadlewek, nierowności, ogólnie kibel straszny.

zastanawiałem się czy nie wrzucić oponek 205/60/16.

Czy zwiększenie profilu da troszkę wiecej komfortu w stosunku do profilu 55?

pozatym chciałbym wypełnić nieco nadkole, bo seryjna koza jest (i bedzie! )


Czekam na lincz :D
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: Guras »

Prawda w Łodzi jest niezły bajzel z ulicami
Jak ci taki balon nie przeszkadza to zakładaj nawet profil 65 :D
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Opony do qp - 205/55/R16

Post autor: Krawik »

wiadomo, balon nie zachwyca, ale w tym aucie stawiam na komfort użytkowania. W poprzednim aucie jezdziłem na skroconym skoku i poliuretanach. Myślę, że wystarczy :P

Może ma ktos u siebie taki setup? jakieś foty? wygląda bardzo paskudnie taki profil w naszych Acco? :D
ODPOWIEDZ